Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to też objaw nerwicy ???


feniksx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Tym razem ja potrzebuje porady i pomocy.

Dzis była imprezka rodzina u mnie w domu z okazji urodzin Żony.

Wszystko było ładnie pięknie.

5minut po wyjściu wszystkich gości rozluźniłem się na kanapie. Po czym po chwili zawołała mnie córka bym po patrzył przez okno z nią, aż tu nagle wielka chrypa nie mogłem słowa powiedzieć... Po czym zaczął mi tak jakby zamykać otwór oddechowy, czulem jego pomniejszanie, nie mogli złapać oddechu, swędzenie było coraz większe, ąż nie moglem złapać oddechu tylko bez namysłu zaczełem trzymać się za szyje i biec do Żony, zeby Zona zareagowala klepnelem ja w plecy.... Po czym na 100% moje obie strony gardła się spotkały i bylo to mega drażniące, nie mogłem oddychać czułem ten ścisk a zarazem wielkie swędzenie i po 5sek odruch wymiotny poszedł tak jakby z głębi, strasznie głośny i taki dziwny inny niż wszystkie samym powietrzem.... I czułem dalej ścisk po czym po kolejnych 3 sek odpuścił.... jakby rozwarlo mi szyje... Kolejne 3 minuty straszna chrypa.... teraz juz czuje mije ale czuje swędzenie w gardle...

 

Co to może być ?? Czy to nadal objaw nerwicy lekowej ??

Nigdy czegoś takiego nie miałem... bywały duszności uczucie duszenia klatki... ale nie to zastanawialiśmy się czy wzywać pogotowie.... podejrzewam że gdyby ścisk potrwał z 10sek dłużej odleciałbym.... Dodam, że biore parogen 20mg i xanax sr 0,5 na noc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mimo ze bylem spokojny nagromadzone nerwy mnie zaatakowaly i mogly tak mocno zdusic przełyk/krtań bym nie mógł oddychać ???

 

feniksx, tak, to jest możliwe i całkiem prawdopodobne, że w ten sposób ujawniła się u Ciebie nerwica.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze jestes spokojny tzn wydaje Ci sie tak byc nie musi. Bylo po imprezie-stres tak wyszedł. Jak jestes przebadany od a do zet i wyniki dobre to nerwica Cie nie zabije. Ja mam nerwice jakies 17 lat i widzisz zyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dziś rodzinna powiedziała, że jeśli dostałem takiego ataku na parogenie to to nie jest lek dla mnie...

Nie bede ukrywał dziś wziąłem 36 tabletke.... i ona twierdzi, że ten lek juz powinien mnie zabezpieczać przed takimi atakami....

 

Dodam tylko jedną ciekawostke bo zrobiłem sobie badanie wit b12, z zaleceń kogoś z forum, norma jest od 197-866 nie pamietam jednostki..... u mniew organizmie jest jej tylko 200.... i ona stwierdziła, że nie naeży się przejmować.... nie warto by było zacząć suplementacji wkońcu jestem bym powiedział na granicy tej wartości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B12 to ważna witamina więc ja bym zadbała o jej odpowiedni poziom. Magazynuje się w organizmie więc wystarczy że będziesz łykać tabsy przez miesiąc i ok. Albo zastrzyki, jeśli jesteś zapisany w prywatnej przychodni (na NFZ Ci nie dadzą). Raczej dużo brakuje Ci do górnej granicy, więc sobie nadmiaru nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dziś rodzinna powiedziała, że jeśli dostałem takiego ataku na parogenie to to nie jest lek dla mnie...

Nie bede ukrywał dziś wziąłem 36 tabletke.... i ona twierdzi, że ten lek juz powinien mnie zabezpieczać przed takimi atakami....

 

Dodam tylko jedną ciekawostke bo zrobiłem sobie badanie wit b12, z zaleceń kogoś z forum, norma jest od 197-866 nie pamietam jednostki..... u mniew organizmie jest jej tylko 200.... i ona stwierdziła, że nie naeży się przejmować.... nie warto by było zacząć suplementacji wkońcu jestem bym powiedział na granicy tej wartości...

nie popadaj w paranoje.

Natomiast o przebadaniu sie to okulista, neurolog, laryngolog, kardiolog. Jak sie dokładnie przebadasz na 100% nerwica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera a myslalem ze to cos innego bo jest to uczucie wdychania zimnego powietrza i im wiecej zimnego pije lub wdycham tym bardziej dusi.... ale sa momenty i całe dnie bez bólu i objawów... dziś np. objaw się pojawił dopiero o 21:00.

Mam pytanie Witamine B12 biore na razie dawke 10ug.... ale dostałem w aptece 100ug.... ale troche sie jej wystraszyłem tak dużej dawki bo ponoć można wstrząsu anafilktycznego dostać.... jak to jest ?? i czy naprawde zimne powietrzei ta dusznośc to na tle nerwowym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx, naprawde, ale i tak trzeba sie przebadac. A poza tym wystarczy ze bedziesz brał 1 tabletke multiwitaminy raz dziennie, tak jest ile trzeba witamin z gruby b i b12 i b6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do b12 - 100mcg nie wchłania się od razu, są teorie ze zawsze wchlona się tylko 3mcg maksymalnie (niezależnie od dawki) albo wchlonie się 5%. Możesz spokojnie brać 100mcg. Też biorę i sledze temat suplementacji b12 ze względu na dietę (nie dostarczam jej w pożywieniu) i dużo osób które suplementuje 10mcg (i nie czerpie b12 z pożywienia) ma niedobory. Niektórzy biorą 1000mcg albo 5000mcg raz na tydzień. Musosz jednak wziąć pod uwagę, ile tej witaminy czerpiesz z jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ja jestem bardzo mięsożerny, wcinam mnóstwo mięsa... dlatego wynikiem czyli tym, że jest ona na dolnej granicy jestem zszokowany...

przebadać ?? rodzinna uznała ze wszystkie badania zrobiła i to nerwica, psychiatra zaczął leczenie... i co ja mam zrobić?? jak mam wymusić na nich badania na które mnie nie stać ?? byłem ostatnio na badaniach medycyny pracy te oczywiście przeszedłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ja jestem bardzo mięsożerny, wcinam mnóstwo mięsa... dlatego wynikiem czyli tym, że jest ona na dolnej granicy jestem zszokowany...

przebadać ?? rodzinna uznała ze wszystkie badania zrobiła i to nerwica, psychiatra zaczął leczenie... i co ja mam zrobić?? jak mam wymusić na nich badania na które mnie nie stać ?? byłem ostatnio na badaniach medycyny pracy te oczywiście przeszedłem...

 

idz na NFZ albo zarob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×