Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy jest na sali lekarz?


Ricah

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Nazwa tematu troche mylaca, ale chyba odpowiednia, bo potrzeba mi lekarza do odpowiedzi na pytanie.

 

Dzis mialem wizyte u psychiatry, objawy to apatia, anhedonia, problemy z libido, pogorszenie funkcji kognitywnych. Ladna pani zapytala o leki, ktore bralem, wiec odpowiedzialem: fluoksetyna przez 6 miesiecy i pogorszenie stanu, jeszcze bardziej apatyczny bylem, bupropion, przez 2 miesiace i ogolna poprawa. Reszte pomijam, bo jest malo wazna w tej kwestii.

 

No i nie zgadniecie co pani doktor mi przepisala. Escitalopram. Kolejny, silniejszy SSRI niz fluoksetyna, pomimo, ze juz fluo wyraznie pogorszyla moj stan.

 

Ja rozumiem, SSRI, leki pierwszego rzutu, pomagaja wiekszosci, "nie daja az takich skutkow ubocznych", NDRI sa be, ludzie je cpaja, uzalezniaja, powoduja lęki i w ogole. Ale dlaczego do cholery wypisala mi kolejny SSRI, skoro juz pierwszy pogorszyl moj stan? Nie oczekiwalem, ze dostane metylo, ale juz nawet TLPD bylby lepszym pomyslem imo.

 

Dlaczego jej o to nie zapytalem? Z wielu powodow, ogolnie wiadomo, ze lepiej przed lekarzem udawac glupka niz sie wymadrzac, moze sie obrazic i nie chciec zmienic leku/stwierdzic, ze jestem wyleczony itd., a licze, ze za 2~miesiace mi zmieni lek.

 

A wiec, czy jest na sali lekarz, ktory odpowiedzialby na moje pytanie? Czy jest ktos, kto wytlumaczy mi ten tok myslenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu lekarzy, ale myślę, że byłaby to gadka typu: "SSRI to najskuteczniejsze leki, stosuje je od lat i pomagają wszystkim, szczególnie ten escitalopram sobie upodobałem, więc albo bierz to co daję albo spadaj". :roll:

 

W moim mieście jest lekarz który powiedział, że "leczę tylko jednym lekiem, escitalopramem" - jakieś to wygodne, prawda? Co z tymi którzy na niego nie podejdą? Nie jego problem.

 

PS. Nie wróżę Ci poprawy po esci, ale na wszelki wypadek bym go spróbował - z lekami to sprawa posrana, nie ma żadnej reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×