Skocz do zawartości
Nerwica.com

Schizofrenia a grupa inwalidzka i renta


Citrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was forumowicze, mam nadzieje, że mój post jest w dobrym miejscu, temacie.

 

Niedawno po wielu latach leczenia postawili mi diagnoze, oraz dobrali leki dla mnie idealne. Mam shizofrenie paranoidalną i lęki, które uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Psychiatra wypisał mi dokumenty apropo grupy inwalidzkiej. Nie jestem w stanie wyjść sama z domu, czy sama w nim siedzieć co dopiero pracować lub uczyć się (ucze sie zaocznie aby ograniczyć wyjścia, gdzie często jestem podwożona omijając autobusy).

 

Pytanie do ludzi, którzy z tego podowu mają grupe inwalidzką:

Czy jest przyznawana często na tą chorobe? Jaką numeracje grupy takim przepisują?

 

Rodzina zaproponowała mi się starać o rente. Z tego co wyczytałam choroba musiała by się zacząć do 25 lat, moja jest wskazana gdy miałam 15lat. Tylko czy z rentą da sie pracować? Nie sądze abym wyżyła za 500zł na miesiąc licząc, że mieszkam jedynie z siostrą. Mam w planie iść do pracy wraz z nią do zakładu w którym można pracować kiedy się chce, nawet 2-3dni w tygodniu, jedynie dlatego że nie jeździłabym sama, nie byłabym tam sama. Jak ma to się z rentą?

 

Pewnie zapomniałam o wielu rzeczach napisać,ale mam nadzieje, że mnie naprostujecie w tym temacie oraz dopowiecie o różnych rzeczach z tym związanych. Licze na odpowiedź, ponieważ w internecie wszystkie odpowiedzi są różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do renty socjalnej można dorobić, do ok 2500 zł - renta (brutto), to jest mniej więcej najniższa krajowa . Czyli możesz zarobić 1750 zł brutto. Tylko problem w tym ze w większości przypadków pracodawca jak słyszy ze masz schize nie chce przyjmować do pracy ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie, można przecież nie powiedzieć w pracy i lekarzowi medycyny pracy ze masz schizofrenie i normalnie pracować, zarabiać grube pieniądze a nie bawić się w jakieś renty... tylko ze renta wynosi obecnie 643 zł i za to ciężko jest przeżyć bez wsparcia np. rodziny więc można się zatrudnić np. jako osoba sprzątająca, ochraniająca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rente na schizo tyz mi przyznali + zasilek wiec wychodzi 8 stow do tego jesli studiujesz dostajesz 500 na miecha z tytulu niepelnosprawnosi czyli wychodzi ci miesiecznie 1300 wiec na zarie styka
zajebiście nic nie robić i mieć kase :D że ja schizofrenii nie mam :why:

Ja nic nie robię i mam kasę.I zero wyrzut sumienia też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rente na schizo tyz mi przyznali + zasilek wiec wychodzi 8 stow do tego jesli studiujesz dostajesz 500 na miecha z tytulu niepelnosprawnosi czyli wychodzi ci miesiecznie 1300 wiec na zarie styka
zajebiście nic nie robić i mieć kase :D że ja schizofrenii nie mam :why:

tak uważasz?może tej kasy to było by gówniane 600zł albo renta socjalna oprócz tego byłabyś na zawsze zawieszona w idealnej próżni.zapomnij o koleżankach,pryjaciołach,chłopaku,małżeństwie,wakacjach,koleżkach,sexie,miłości,własnym mieszkaniu,przyjazni,nauce,pracy,swoim zdaniu,rodzice też nie będą cie chcieli.nikt nie będzie chciał wariatki nikt nie poda ci ręki bo będą się bać że rzucisz się na nich i pogryziesz jak to każda choroba zawsze idzie w parze z samotności nie ważne czy schizofrenia czy oligofrenia czy zespół downa czy nowotwory złośliwe czy urojone krosty na tyłku a jak zdiagnozują u ciebie zchizofrenię dziecięcą to kto sobie wezmie chore dziecko?fantasmagorycznego gnicia w najgorszym zakładzie psychiatrycznym z widokiem na cmentarz i umilania życia swoim zniknięciem społeczeństwu.czy oddała być swoje życie za gówniane kilkaset zł miesięcznie za które ząbków nie wyleczysz ani nóg?ponadto kto będzie bronił pierdolniętych psycholi?nikt nie zapłacze po czubku.ile było to przypadków że wszyscy spłonęli żywcem w szpitalu bo każde okno było okratowane i nikt się tym w ogóle nie przejoł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rente na schizo tyz mi przyznali + zasilek wiec wychodzi 8 stow do tego jesli studiujesz dostajesz 500 na miecha z tytulu niepelnosprawnosi czyli wychodzi ci miesiecznie 1300 wiec na zarie styka
zajebiście nic nie robić i mieć kase :D że ja schizofrenii nie mam :why:

tak uważasz?może tej kasy to było by gówniane 600zł albo renta socjalna oprócz tego byłabyś na zawsze zawieszona w idealnej próżni.zapomnij o koleżankach,pryjaciołach,chłopaku,małżeństwie,wakacjach,koleżkach,sexie,miłości,własnym mieszkaniu,przyjazni,nauce,pracy,swoim zdaniu,rodzice też nie będą cie chcieli.nikt nie będzie chciał wariatki nikt nie poda ci ręki bo będą się bać że rzucisz się na nich i pogryziesz jak to każda choroba zawsze idzie w parze z samotności nie ważne czy schizofrenia czy oligofrenia czy zespół downa czy nowotwory złośliwe czy urojone krosty na tyłku a jak zdiagnozują u ciebie zchizofrenię dziecięcą to kto sobie wezmie chore dziecko?fantasmagorycznego gnicia w najgorszym zakładzie psychiatrycznym z widokiem na cmentarz i umilania życia swoim zniknięciem społeczeństwu.czy oddała być swoje życie za gówniane kilkaset zł miesięcznie za które ząbków nie wyleczysz ani nóg?ponadto kto będzie bronił pierdolniętych psycholi?nikt nie zapłacze po czubku.ile było to przypadków że wszyscy spłonęli żywcem w szpitalu bo każde okno było okratowane i nikt się tym w ogóle nie przejoł?

 

nieboszczyk, mówię to z niekrytym zdumieniem- pięknie to ująłeś, wzruszyłem się. Poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komisji najważniejsze są papiery, które wypisuje lekarz w Twoim przypadku psychiatra. Nawet nie musisz nic mówić tylko wejść do gabinetu bo dla nich najważniejszy jest papier o nic nie musisz prosić Potem czekasz na orzeczenie i już. Wnioski musisz wziąć w ZUS ale to nie problem bo tam też nie musisz mówić o swojej chorobie :smile: Próbuj to naprawdę nie jest żadne proszenie Jesteś chora masz prawo do renty.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×