Skocz do zawartości
Nerwica.com

Test AQ i Aspie Quiz


take

Rekomendowane odpowiedzi

Linki do stron zawierających dwa testy sprawdzające poziom cech autystycznych (pozwalające na "sprawdzenie, ile w kimś jest autystyka"):

 

http://www.centrum-terapii.pl/test-czynnika-aq/ (Test czynnika AQ, Test AQ (Autism - Spectrum Quotient) - im wyższy wynik, tym więcej cech autystycznych)

 

http://www.rdos.net/pl/ (Aspie-Quiz - im więcej cech Aspi i im mniej "neurotypowych", tym większy "charakter autystyczny")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne. W pierwszym wyszło mi 36. Podobno zastanawiać ma wynik powyżej 32.

W drugim potwierdziły mi się moje zaburzenia związane z przywiazaniem, parafilie i wynik wskazujący na Aspergera w kwestiach komunikacji. Choć myślę, że po prostu lubię wokalizować i wydawać dziwne dźwięki, bo jestem poebana. Ktoś pomoże mi zinterpretować ten obrazek?

 

poly10a.php?p1=93&p2=67&p3=79&p4=40&p5=64&p6=71&p7=81&p8=19&p9=72&p10=55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo, wydaje mi się, ze im większą masz różnice we wskaźniku np zdolności pomiędzy wynikiem euro/aspi, tym bardziej jesteś aspi :v

Tak rozumiem to co na poczatku napisał take.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mnie na forum dla osób z ZA jedna osoba twierdzi, że nie mam ZA, a osobowość schizotypową... Cech autyzmu dziecięcego zbytnio u siebie nie widzę, ale mimo tego otrzymałem diagnozę ZA w specjalistycznym ośrodku w wieku ok. 17 lat.

 

W przypadku ZA i innych całościowych zaburzeń rozwoju ważny jest początek trwania zaburzeń (we wcześniejszym dzieciństwie, a nie dopiero w wieku dojrzewania czy dorosłości).

 

Kiedy kilka lat temu robiłem te testy, to w teście AQ miałem około 30, a w Aspi Quizie niewielką przewagę cech Aspi nad neurotypowymi (nieco ponad 100 punktów Aspi, NT było mniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pytania niektóre są zbyt ogólnikowe, powinno być więcej opcji do wyboru przy konkretnym pytaniu. Ciężko mi na niektóre odpowiedzieć w pełni trafnie np. czy jestem towarzyski, czy wolę imprezę od biblioteki itp. bo jest to mocno uzależnione od mojego nastroju, a nastrój mój bywa chwiejny. Jestem chimeryczny też, często zmieniam zdanie pod wpływem emocji itp. czasem tak, że sam siebie nie rozumiem.

 

Ta komunikacja mi trochę nie pasuje taka wysoka, ale jak jestem w miarę "normalny" bez silnej depresji i z nastrojem jako takim, to nie mam problemów z komunikacją, potrafię się bardzo ładnie wpasować w daną grupę ludzi. Gorzej mam z utrzymaniem kontaktów i znajomości, ale to przez depreche, zaburzenia osobowości itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względnie wyrównany poziom cech Aspi i NT (tych drugich o 12 punktów więcej). Najwięcej cech Aspi masz, według wykresu, w dziedzinie związków i zdolności, a mniej, jeśli chodzi o towarzyskość, komunikację i postrzeganie. Najmniej cech NT - jeśli chodzi o związki i towarzyskość. Dużo cech NT w dziedzinie komunikacji, postrzegania i zdolności.

 

Inne niż ZA czy inne rodzaje autyzmu zaburzenia także mogą podnosić wyniki "Aspi" i zaniżać wyniki "NT". W przypadku ZA ważne jest to, jakim się było w dzieciństwie. ZA nie zaczyna się w dorosłości czy wieku dojrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy test: 16

 

Twój wynik Aspi: 68 na 200

Twój wynik neurotypowy (nieautystyczny): 135 na 200

Wykazujesz większość cech neurotypowych

poly10a.php?p1=21&p2=30&p3=29&p4=12&p5=24&p6=41&p7=19&p8=43&p9=31&p10=66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robo, no pewnie ze diagnozy wszelkie czy to od psychola prywatnego, czy ze szpitala trzeba z przymrużeniem oka brać. Psychika to nie wyrostek robaczkowy. Zreszta na ..uj mi jakies diagnozy konowałów potrzebne do szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×