Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy istnieja jakieś badania by stwiedzić depresję?


Gość 1507

Rekomendowane odpowiedzi

czy istnieją badania które mogą pomódz stwierdzić czy człowiek który ma depresje nerwice itp, czy tylko polega to na domniemaniu ze chory ma depresje po rozmowie z nim, chodzi mi o to czy można stwierdzic jakoś że jest jakiś brak czegoś w organiźmie co powoduje taki stan rzeczy, np jak stwierdzić że jest mało serotoniny w organiźmie, a jesli jest mało to co ją zaburza , jakie badania należy zrobić przed pójsciem do psychiatry i podjeciem farmakoterapii, na zasadzie pobieraja ci krew i wiedzą czy masz stan zapalny czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testosteron , estradiol , hormony tarczycy i TSH owszem robilam ale na MAO niestety nie bo nie wiem jak to powiedziec lekarzowi, a czesto jest tak ze u osob cierpiacych na depresje bez jakiejkolwiek przyczyny nie wiadomo czemu jest depresje i wtedy trzeba zrobic takie badania bo moze to byc wina hormonow !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy istnieja badania na podstawie których można stwierdzić że poziom neuroprzekaźników spadł? I czy to chodzi właśnie o nie? Pytam bo mam nerwicę lękową na którą chyba nie ma jednoznacznego lekarstwa, choć po dwóch latach lten sma lekarz zmieniłdiagnozę na chorobę dwubiegową, a jak poszedłem do drugiego lekarza to nazwał to depresją lękową i bądż tu mądry, ja zazwyczaj reagowałm na leki po dwóch tygodniach i na dwa kolejne tygodnie a nieraz na miesiąc, potem było gorzej i potem lepiej taka fala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy na początku postwił diagnozę nerwica lękowa, po dwóch latach łykania dropsó powiedział mi że to choroba dwubiegowa, poszedłem do drugiego stwierdził depresje lękową, normalnie lipa pójdę do trzeciego i będzie inna djagnoza, generalnie w moim życiu chodzi o lęki tak mi się przynajmniej wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mordę, czy te schorzenia morzna pokonać? czy można bez leków z tego wyjść? czy tylko dropsy bo już się gubię, był czas że miałem nadzieję i że daję radę a od srody się sypię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale wymaga to wiele pracy i przede wszystkim cierpliwości. Pozbyłam się już niemalże wszystkich lęków (pozostał tylko jeden, a było ich wiele) ale walka trwa już siódmy rok... Stopniowo, do przodu - daję radę. Raz jest lepiej, raz gorzej, ale sukces osiągnęłam - wiele z lęków już do mnie nie wraca :D

Ale uważam, że terapia zdecydowanie ułatwiłaby wyjście z choroby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja zacząłem terapię byłem trzy razy chdzę 2 razy w m-cu tylko że nie czuję działania leków pierwsze 2 tygodnie zażywania normalnie lipa w trzecim tygodniu poprawa ale w tym czsie miałem spotkanie z psycholigiem i dodało mi to chyba energii i przez tydzień było ok, potem pojawił się pierwszy lęk 3 dni spokoju potem nerwówka i od środy co dzień przez cały dzień , nerwówka nie mogę jeść uderzenia gorąca, skurcz żołądka jedzenie w buzi rośnie gorąćy kark i lewe ramię, podły nastrój niepokuj itd łykam coaxil 3x1 8 tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tableti tego typu nie pomagają odrazu od ręki - wpływ ich działania widoczny jest dopiero po pewnym czasie.,,

 

A wychodzenie z nerwicy wydaje mi się zawsze tak wygląda, że raz jest już dobrze, a raz wręcz fatalnie - objawy te jednak zaczynają się pojawiać z czasem coraz rzadziej, aż w końcu znikną zupełnie. Ale jak już wspomniałam - wymaga to czasu...

 

//tak przynajmniej miały wszystkie osoby z którymi na ten temat rozmawiałam//

 

Mimo tak silnych objawów - spróbowałabym na twoim miejscu uwierzyć, że jest to stan przejściowy i że bez względu na wszystko - uda Ci się wyjść z tego...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trwa 3 rok od 2004 roku po traumie w czerwcu wytrzymałem do marca 2007 w między czasie drugi silne negatywne doznanie, + nieumiejętnie dobrany lek na depresje przez lekarza pierwszego kontaktu nie znającego tematu spowodowało że wylądowałem u psychiatry, nie powiem porwa była po roku leczenia xałkowicie ustąpiły napady paniki i lęk napadowy, jedyne co to sie lękowo blokowałem gdy miałem coś zrobic po roku trafiłem na terapię do przychodni raz w m-cu itam chodzę już rok ale efekt mizery więc rozpocząłem terapie krótkoterminową prywatnie i byłe 3 razy jak pisałem. I będę chodzi nadal w między czasie odstawiałęm leki ale eytrzymałem pół roku teraz zamierza skupić sie na leczeniu przyczyny a nie objawów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy sam dokladnie powienien czuc czy ma depresje czy nerwice bo pomiedzy tymi chorobami jest wielka roznica jedyne co to moga one wzajemnie na siebie dzialac! Mysle ze to ze tak dlugo trwa twoja choroba (chodzi mi o depresje-jesli wogole ja masz) to wina zle dobranych lekow i lekarza, a co do nerwicy lekopwej to mozna wyjsc bez lekow ja postanowilam ze przetrwam bez zadnego czeczenia oczywiscie pomogly mi juz leki ale tu trezba dac calego siebie a nie liczyc tylko na lekarzy bo jak widac czesto lekarze sie nie przykladaja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem , ale u mnie lęki wpędziły mnie w stany depresyjne stany depresyjne wywołują znó lęki jak jedno przechodzi pojawia się drugie, jak przychodzi lęk to ogarnia mnie rozpacz że znów był, jak przychodzi spadeknastroju to przychodzi lęk że to znów choroba, ostatnio mam coś takiego że sobie ubzdurałem chorobę psychicznę i się po prostu boję a konkretnie chodzi mi oshizę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×