Skocz do zawartości
Nerwica.com

Attention Whore'ing


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

Attention Whore'ing to zjawisko polegające na ciągłym zabieganiu o uwagę innych i pożądaniu jej- do tego stopnia, że osoby których ono dotyka, zrobią wszystko, aby tę uwagę otrzymać. Odbiór społeczny tego typu zachowań (pozytywny lub negatywny) ma w tym przypadku drugorzędne znaczenie w myśl zasady- nieważne jak o tobie mówią, ważne by mówili.

 

Polem działań dla takich osób jest najczęściej świat wirtualny. Za wszelką cenę pragną być w centrum, są przekonane o swojej wyższości i wyjątkowości swojej osoby, w zawoalowany sposób domagają się komplementów, żądają specjalnego traktowania, przejaskrawiają i koloryzują swoje opowieści, absorbują uwagę innych swoimi problemami i niepowodzeniami, są miłe dla wszystkich wokół, ale nie ze względu na łagodne usposobienie tylko w celu zdobycia sympatii i przykucia uwagi innych osób, zgrywają ofiarę, dramatyzują, popadają w histerię, ponadto posiadają stosunkowo ubogie życie w świecie realnym. Problem może dotknąć zarówno mężczyzn jak i kobiet, chociaż częściej tych drugich.

 

Poradnik jak rozpoznać czy Twoja dziewczyna cierpi na powyższy syndrom- http://www.girlschase.com/content/8-signs-shes-attention-whore-and-not-really-you

 

Czy znacie osobę przejawiającą oznaki tego spektrum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, jeeej, Twój opis idealnie wręcz pasuje mi do pewnej osoby na tym forum... Niesamowite. :lol:

Ale nick tej osoby może lepiej zachowam dla siebie, gdyż nie chcę paść ofiarą licznych PW, hejtów i wywodów na pół strony. :mhm::twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, jeeej, Twój opis idealnie wręcz pasuje mi do pewnej osoby na tym forum... Niesamowite. :lol:

Ale nick tej osoby może lepiej zachowam dla siebie, gdyż nie chcę paść ofiarą licznych PW, hejtów i wywodów na pół strony. :mhm::twisted:

 

Pewnie masz mnie na myśli, bo ja ostatnio jakoś strasznie dużo czasu tu spędzam na forum. Akurat teraz tak mnie nachodzi, tak jakoś chcę czasem poprzebywać trochę wirtualnie wśród ludzi, bo w realu mało mam ludzi wokół siebie, no i wchodzę tutaj. Nie będę z tego powodu pisać Ci pw, hejtów czy wywodów, bo ja wiem, jaka jestem i jak jest, i to żadna obraza dla mnie, a stwierdzenie faktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Introwertyczka, absolutnie nie chodzi mi o Ciebie! Serio, serio... Ja tam Cię jakoś często nie widuję. Ale piszę poważnie, w ogóle mi do głowy nie przyszłaś. :smile:

 

Arhol, ach, jak Ty mnie znasz... :105:

 

Dark Passenger, hahaha!!! :lol: Taaaa, jaaaasne! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być też związane z problemami wyniesionymi z domu alkoholowego...

"Maskotka (nazywana również klaunem lub dzieckiem rozbrajającym) to dziecko żartem, „humorem” rozładowujące napięcia rodzinne. Maskotka odwraca uwagę od rodzinnego problemu i skupia ją na sobie, żartując, przymilając się lub błaznując. Maskotki starają się, aby nastrój był bardziej optymistyczny, a wszyscy — mniej nieszczęśliwi. Dramat osoby pełniącej rolę maskotki polega na tym, że nikt nie traktuje jej poważnie, a ona sama zatraca granicę między radością a smutkiem, między przyjemnością dawania a bólem. Pełnienie roli maskotki utrudnia nawiązanie poważnych, głębszych związków."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to forum takie tolerancyjne

Otóż to :great:

 

Ale temat miał być traktowany jako ogólne zjawisko, nie doszukiwanie się przykładów z naszego podwórka.

Dobrze, że niektórzy potrafią tak podejść do sprawy ;)

 

Inna sprawa, że można by zachowanie takich osób jakoś mniej obraźliwie nazwać :? Jak dla mnie określenie Attention Whore ma bardzo pejoratywny wydźwięk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sprawdzić czy facet jest attention dick?

Znaczy, że tak mu na Tobie zależy, że bezustannie penetruje Cię swoją atencją? Coś we wzorek psychofana?

 

Dark Passenger, jeeej, Twój opis idealnie wręcz pasuje mi do pewnej osoby na tym forum... Niesamowite. :lol:

Nie oszukujmy się. Osoby zaburzone to bardzo często różnego stopnia atencyjne kur*y, zdecydowanie częściej niż normalsi. Nie chcę tym stwierdzeniem kogokolwiek z szanownych 'niedomagających psychologicznie' urazić, ale sami wiecie, jak jest, przywołując choćby namiętne użalanie się nad sobą aż do momentu, kiedy rozmówca ma ochotę pierdolnąć najcięższym możliwym w zasięgu jego ramion leżącym ciałem stałym :P. Jestem notorycznym błaznem, a do 2-3 lat wstecz miałem jeszcze tę niezwykle upierdliwą zdolność do zalewania ludzi czarnymi myślami, często wyolbrzymionymi jak historie gawędziarza w tawernie, po to by adresat uznał w końcu, że najfascynujące w tej chwili musi być właśnie słuchanie mojego pitolenia.

 

Może to być też związane z problemami wyniesionymi z domu alkoholowego...

"Maskotka (nazywana również klaunem lub dzieckiem rozbrajającym) to dziecko żartem, „humorem” rozładowujące napięcia rodzinne. Maskotka odwraca uwagę od rodzinnego problemu i skupia ją na sobie, żartując, przymilając się lub błaznując. (...)

 

Sądzę, że ta maska może również stanowić dla niektórych osób z poczuciem niskiej wartości i nieatrakcyjności interpersonalnej sposób na wbicie się w grupę i zdobycie poklasku przez innych.

 

to forum takie tolerancyjne

Dołączam się do powyższego sarkazmu. Obawiam się jednak, że nieumiejętna próba wyplenienia tego doprowadzić by mogła do "zmamuśkowienia" forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale nie jest tolerancyjne dla niektórych zachowań aspołecznych. Ktoś opisuje swoją historię, a bywa pouczany twardą 'prawdą życiową' społeczną.

 

Nie od każdego. Ale nie raz na forum było to widać. A i jakie teksty leciały. Masakra. Butne i wiejskie, mimo że miejskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale nie jest tolerancyjne dla niektórych zachowań aspołecznych. Ktoś opisuje swoją historię, a bywa pouczany twardą 'prawdą życiową' społeczną.

 

Nie od każdego. Ale nie raz na forum było to widać. A i jakie teksty leciały. Masakra. Butne i wiejskie, mimo że miejskie.

Nie jest też tolerancyjne dla niektórych zaburzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×