Skocz do zawartości
Nerwica.com

Walka na stadionach.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mi ktoś wyjaśni,dlaczego na niemal każdym meczu piłki nożnej dochodzi do burd ? Choćby ostatni przykład.Śmierć chłopaka lat 27.Dlaczego takich burd nie ma na meczach siatkówki czy koszykówki ?

Czy na mecze piłki nożnej chodzą jacyś specyficzni kibice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale te grupki, które się biją, to zwykłe tępaki, bezmózgie osiłki. Nie rozumiem czemu policja reaguje na te ich ustawki, przecież mogliby się pozabijać i wszyscy byliby zadowoleni. A tak, to posiedzą (albo i nie) trochę w areszcie, potem wychodzą i głosują na PiS. Całkowicie zbędny element życiowy, zbliżony rozwojem do homo erectusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie rozgrywek Ekstraklasy , jak do tej pory, było rozegranych 240 meczów, więc ile według autora wątku, było tych burd? 230? 220? 200?

 

Kibice w większości wypadków głosują na Korwina lub Ruch Narodowy. Z PiS jest im raczej kompletnie nie po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu policja reaguje na te ich ustawki

 

Również tego nie rozumiem i wielokrotnie się nad tym zastanawiałam. Co komu przeszkadza, że się tłuką między sobą? Jeśli obydwie strony wyrażają na to zgodę i dopóki nie niszczą mienia publicznego, niech się obijają po łbach do woli.

Niektórzy mają większe pokłady agresji, dlatego też lepiej jeśli wyładowują się na sobie nawzajem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuję się piłką nożną, ale oczywiście co jakiś czas regularnie słychać o wybrykach stadionowych chuliganów. To nie żadni kibice, tylko bandyterka w dresach demolująca nowe stadiony. Każdy choć raz widział na stadionach, pod stadionami albo w okolicach całkiem oddalonych od obiektów sportowych takich grzecznych, fajnych chłopaków, którym odwala tylko jak wypiją piwko. Pobłażanie wobec takich zachowań skutkuje tym, ze na mecz boi się przyjść zwykły człowiek, nie myśląc już nawet o zabieraniu ze sobą rodziny. Wypadki, choćby takie jak te w Knurowie, zdarzają się, jak bydło nie przestrzega reguł panujących na stadionach. Może choć jeden przygłup pomyśli, że mógł być on i to on mógł osierocić dziecko. Teraz jest lament, że to dobry chłopak był i mało pił, ja z kolei wcale go nie żałuję i uważam, że dostał to, na co zasłużył.

Nie widzę celu w nakładaniu kar finansowych na kluby piłkarskie, co jest nabraniem kabzy PZPNowi. Za jakikolwiek wybryk na stadionie nakładać kary finansowe i następnie je egzekwować, a także ustanowić zakaz wstępu na stadion na ładnych kilka lat.

I owszem, kibole bezsprzecznie kojarzą mi się z Marianem Kowalskim i JKM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale te grupki, które się biją, to zwykłe tępaki, bezmózgie osiłki. Nie rozumiem czemu policja reaguje na te ich ustawki, przecież mogliby się pozabijać i wszyscy byliby zadowoleni. A tak, to posiedzą (albo i nie) trochę w areszcie, potem wychodzą i głosują na PiS. Całkowicie zbędny element życiowy, zbliżony rozwojem do homo erectusa.

<3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale te grupki, które się biją, to zwykłe tępaki, bezmózgie osiłki. Nie rozumiem czemu policja reaguje na te ich ustawki, przecież mogliby się pozabijać i wszyscy byliby zadowoleni. A tak, to posiedzą (albo i nie) trochę w areszcie, potem wychodzą i głosują na PiS. Całkowicie zbędny element życiowy, zbliżony rozwojem do homo erectusa.

Kiedyś ktoś z PIS ich nazwał patrioci.Nie rozumiem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy młodzi mają w sobie za dużo agresji, testosteronu i muszą wyładować gdzieś swe emocje a mecze czy bardziej subkultura kibolska umożliwia im to bo przecież nie o mecze im chodzi a zrobienie zadymy, bójki, demolowanie, atakowanie policji bo w grupie łatwiej, czuć siłę grupy i zwiększa się anonimowość. Kiedyś były wojny, powstania i takie osoby mogły się tam wykazać( najczęściej 1 linia ognia do odstrzału) dziś jest pokój nie ma nawet obowiązkowej służby wojskowej a część młodych musi się wyszaleć. Do tego sama identyfikacja klubowa podobna jest nieco do tej państwowo- patriotycznej( w tym szowinistycznym wydaniu) jest jasno zdefiniowany wróg(lub wrogowie) i trzeba ich zwalczać nie ma miejsca na żadne intelektualizacje świat jest czarno-biały. Nie dziwota że pociągają ich narodowcy czy taki Korwin bo jasno wskazuje wroga którego trzeba zniszczyć.

Ja nie choć interesuje się futbolem nie cierpię kiboli bo są zaprzeczeniem mojej osobowości; agresywni, lubiący tłum, głośni i nieskomplikowani. Nawet się ucieszyłem że zginął ten w Knurowie mają za swoje, w ogóle ich mi nie żal, jednego tępaka mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, fajnie, że zwróciłeś uwagę na tą identyfikację, bo tu stanowczo nie tylko o samą agresję chodzi, dochodzi tożsamość, światopogląd, sposób życia, interakcje grupowe... niektórym to odpowiada.

Czasami też zrobią oni coś pożytecznego np zbiorą kasę dla jakieś chorego dziecka, ale nie wiem czy to ci sami co robią burdy i demolują miasta. Mnie jak czasami gdzieś ich widziałem w trójmieście napawali obrzydzeniem ich prymitywizm, przekleństwa, agresja no ale między sobą czuja się dobrze, daje im to własnie identyfikacje i oparcie której często np w rodzinie nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu policja reaguje na te ich ustawki, przecież mogliby się pozabijać i wszyscy byliby zadowoleni. A tak, to posiedzą (albo i nie) trochę w areszcie, potem wychodzą i głosują na PiS.

Skoro głosują na PIS :shock: to wcale nie są bezużyteczni!

 

Ja osobiście do kiboli nic nie mam ... owszem, czasami przesadzają ze swoim zachowaniem, ale jestem w stanie zrozumieć, że w ten sposób wyładowują swoją frustrację, że potrzebują się czuć członkami jakiejś społeczności. Nie jestem za biciem czy wyzywaniem, ale parę rozwalonych ławek nikomu nie zaszkodzi :pirate:

 

Znam o wiele gorszych ludzi niż kibole ... oni przynajmniej są przewidywalni w tym co robią i niczego nie udają ;)

 

Natomiast zgadzam się z tym, że to nie kluby powinny ponosić konsekwencje zachowania pseudokibiców! Jakaś chora odpowiedzialność zbiorowa :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci pierwsi są poprostu głośni,czego większość ludzi nie lubi samemu przemykając po szarych ulicach niczym zombies.

ci drudzy za to często są kulturalnymi panami w garniakach,ale za to lubią się spuszczać na cierpienie bezbronnych ofiar.oczywiście dla dobra środowiska

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo osób co sie tu wypisuje ma jakiś kompleks, może dostali wpieprz od hooligana albo ich pozbawiali w szkole kanapek, nie wiem, ale napewno tzw "kibole" to nie są jakieś ogry nieokrzesane, debile itp. Mają swój sposób na spędzanie czasu, niektóra młodzież bierze narkotyki. niektóra (którą gardze zresztą) zamula swoją młodość przed komputerem lub ogląda ciotowate anime, niektóra tankuje tanie jabcoki i słucha Acid Drinkers, a niektóra wyładowuje się na stadionach :P i tyle to jest dla mnie proste.

 

A jeżeli chodzi o to dlaczego akurat konkretne drużyny się biją ze sobą to składa się na to szereg czynników które narastały przez dziesięciolecia, można poczytać kibice.net - najprostszy sposób zdobycia iedzy w dobie powszechnego dostępu do nformacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ci drudzy za to często są kulturalnymi panami w garniakach,ale za to lubią się spuszczać na cierpienie bezbronnych ofiar.oczywiście dla dobra środowiska

Propsy za krótko i na temat jeśli chodzi o tych rzeźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzw "kibole" to nie są jakieś ogry nieokrzesane, debile itp. Mają swój sposób na spędzanie czasu (...)

 

Sęk w tym, że właśnie są. Wystarczy spojrzeć na te gęby zakazane, które przypominają kształtem fizjonomię neandertalczyka, a rozbiegane oczka szukające w pośpiechu jakichkolwiek oznak inteligencji, dopełniają całości obrazu. No ale ja właśnie jestem za tym, żeby ci ludzie (tu się pokuszę o ich nobilitację) spędzali czas tak, jak lubią. Niech idą na jakąś łąkę, żeby nie rozwalać mienia ogółu i się pozabijają. Wszyscy byliby zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce kiboli powinno być w więzieniu, dożywotnio, bo tacy ludzie się nie zmieniają, zawsze będą chcieli szkodzić społeczeństwu.
zapomniałeś dodać jeszcze o ekstrminacji chorych psychicznie i upośledzonych, bo masz aspiracje na małego hitlerka ;) śmieszna że osoba lecząca się psychiatrycznie pisze na forum o nerwicy aby eksterminować i kryminalizować jakąś grupę ludzi

 

Patrz żebym Ciebie nie pozbawiła kanapek.
to Cie fantazja poniosła :D Żadnych argumentów nie podałaś tylko bezpodstawny błazeński wytyk, nie chodzi o to czy cie zabierali kanapki w szkole czy wsadzali głowę do kibelka, chodzi o to że takie komentarze jak twój, piszą ludzie marni i zakompleksieni ponieważ zazdroszczą tym "złym kibolom" że sie organizują w wspólne spędzanie czasu, po meczu chodzą na browarka dobrze sie bawią, a nienawistne intrnetowe brzydalki cały dzień spędzają przed komputerem :) nie mają kumpli, nie mają z kim wyjść - stąd ta zazdrość i żółć

 

bonsai od marca masz juz ponad 800 postów ? Ile siedzisz przed kompem ? 18 - 20 godzin. Czyli typowy komputerowy nolife, gdzieś tam zez rozbierzny pewnie, trądzik itp. I ty sprzed tego komputera na odległość śmiesz oceniać ludzi od "neandertalczyków" czy wyglądzie ? :D przecież przy tobie (z przyczyn które podałem wyżej) wygląda lepiej nawet wątły gimnazjalista z trądzikiem młodzieńczym. Czyżby zazdrość? Przecież ci kibole na których wylewasz żółć są sprawni fizycznie ruszają się wielu chodzi na siłownie i w przeciweństwie do Ciebie nie mają garba od siedzenia przed kompem, więc osobiście wolałbym się już z takim kibolem zadawać niż kimś takim jak ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×