Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Zachowania prewencyjne

Rekomendowane odpowiedzi

O zapobieganiu złym zjawiskom i zagrożeniom sporo można usłyszeć. Niemniej jednak, jak to się ma w kwestii odniesienia działań prewencyjnych względem rzeczywistości? Czy możliwe jest zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom? Czy w Polsce jest to możliwe? Na jakim poziomie względem innych państw jest Waszym zdaniem obecnie Polska? Jak daleko można się posunąć w działaniach prewencyjnych? Jakie mogłyby być przykłady takich działań i w jakich sferach można by je zastosować? Gdzie Waszym zdaniem działania prewencyjne sprawdziłyby się najbardziej? Zachęcam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całkowicie nie da się zlikwidować przestępstw jednak dałoby się zmniejszyć skalę tego zjawiska

Zaczęłabym od przymusowej sterylizacji i kastracji niektórych osób, np rodziców, którzy nie potrafią zająć się swoimi dziećmi, które później same wyrastają na patologię lub mogą się do niej przyczynić.

Niestety nie jest to raczej możliwe :evil:

Myślę, że do zmniejszenia popełniania przestępstw karalnych mogłyby się przyczynić dobre warunki socjalne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Bardzo dobrzy przyklad przemocy -pokazany na przykladzie, chcesz uratowac dziecko? Oblicz!http://kartkowka.fdn.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Można w dużym stopniu poprzez dawanie wysokich kar. Ludzie zwyczajnie nie boją się popełniać przestępstw bo wiedzą, że niewiele im grozi i tyle.

A zapobiegać prewencyjnie mozna np. poprzez legalną aborcję. Mimo wszystko wiele patologi rodzi się właśnie jako dzieciaki z przypadku, którymi rodzice sie w ogóle nie interesują bo sami są patologiczni. Jakby można usuwać taką ciążę, to z automtu byłoby o wiele mnie materiału przestepczego ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kontrola jest dobra jako prewencja i taka kontrola obywatelska wzajemna. Pomieszkujac w DE i CH widzialam ze ludzie zachowuja sie zupelnie inaczej niz w Polsce a nie sa lepsi imo, tylko wiedza ze ktos zlapie za fona jak cos nasyfia i zatel po policje. Mowie o takich pospolitych sprawach jak np palenie smieciami. Polacy mysla wg starego systemu ze sie nie "donosi". Ale brak reakcji jest przyzwoleniem. Kiedys pytalam znajomego co by zrobil gdyby zobaczyl ze ktos nielegalnie wycina drzewa w lesie / ja bylam swiadkiem takiej sytuacji/ w kolko powtarzal ze nie jest donosicielem. Potem wszyscy narzekaja jaki to mamy burdel w kraju i wszyscy to ku.rwy i zlodzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

bittersweet, to prawda.

W Kanadzie jest tak, że na osiedlach ludzie boją się dokonywać jakichś drobnych przestępstw itp. bo wiedzą, że sąsiedzi zaraz zadzwonią na policję. Poza sytuacjami, które mają niejako społeczne przyzwolenia (jaranie zioła) tutaj nie dzieje się nic. Kiedyś po osiedlu jeździł Mustangiem taki młody chłopak, trochę świrował tym autem więc ludzie obawiali się, że w końcu może zrobic jakiemuś dziecku krzywdę przez przypadek - na następny dzień auta już nie miał i nikt nie miał do nikogo pretensji, że zostały wezwane słuzby. Zresztą, bardzo często przy wjeździe w osiedla stoją znaki "Neighbors Home Watch" mówiące o "straży sąsiedzkiej" i nikt nie boi się "zakablować" na sąsiada bo nie interpretuje tego jako bycie donosicielem ale jako zbanie o swoje bezpieczeństwo. I ludzie wiedząc, że każdy obywatel (nawet sąsiad) od razu wezwie odpowiednie słuzby po prostu nie robi nic złego.

Polacy mają strasznie dziwne myslenie. Ja kiedyś jechałam jako pasażer z kolegą, który miach occhotę sobie troche poświrować po autostradzie a pomijając fakt, że koleś średnio radzi sobie za kółkiem, nie wspominając już o znajomości przepisów ruchu drogowego (nota bene zdał egzamin za pierwszym razem), to auto też nie było w super stanie. Pomimo słownych nakazów, aby wyluzował i jechał normalnie on sobie nadal nic z tego nie robił więc zwyczajnie siedząc na miejscu pasażera zadzwoniłam na policję - ależ było jego zdziwienie :D.

Dziwię się, że ludzie zupełnie nie reagują i nie myśla, że zgłaszając takie sytuacje chronią samych siebie. Oczywiście fakt jest taki, że niestety niejednokrotnie można mieć samemu przez to problemy bo jako świadek mozna być ciąganym po sądach i różnie może być. Niemniej jednak, gdyby ludzie tępili takie zachowania, to wiele by się zmieniło w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Druga strona ludzie nie chca niczego zglaszac bo policja jest nieudolna i sami moga miec wieksze problemy niz sprawca. Tylko gdyby wiele osob zglaszalo solidarnie i konsekwentnie, co jest nie halo, to pewne zachowania szybko mozna by wyeliminowac.

Zawsze mnie intrygowalo, ze Polacy to odwazny i bohaterski narod a zglosic sasiada znecajacego sie nad psem to kazdy sie boi.I nikt tego nie zauwaza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Druga strona ludzie nie chca niczego zglaszac bo policja jest nieudolna i sami moga miec wieksze problemy niz sprawca. Tylko gdyby wiele osob zglaszalo solidarnie i konsekwentnie, co jest nie halo, to pewne zachowania szybko mozna by wyeliminowac.

Zawsze mnie intrygowalo, ze Polacy to odwazny i bohaterski narod a zglosic sasiada znecajacego sie nad psem to kazdy sie boi.I nikt tego nie zauwaza.

To chyba po części spadek po komunie gdzie milicji nie należało informować bo to przecież był organ systemu ciemiężycieli. No i ogólnie Polacy mają nikłe zaufanie to organów publicznych, uważają że brudy prać należy we własnym domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi