Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wyjazd do Holandii


andrzej57

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Wyjeżdżam na 2 m-ce do Holandii. To co w necie udało mi się wyczytać,że wwożenie psychotropów jest bezwzględne zakazane, a ponieważ biorę codziennie clonazepam (2x0,5mg)- nie bardzo się orientuję czy muszę wziąć od lekarza I kontaktu zaświadczenie,iż mam ten lek zalecony do codziennego stosowania (pragnę uniknąć niepotrzebnych stresujących sytuacji w razie ewentualnej kontroli). Będę wdzięczny za każdą rzeczową odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie martwi takie coś jak przewóz leków za granicę. Jak biore dla siebie to przeciez nie powinienem sie tłumaczyć. Dlaczego wwożenie psychotropów jest bezwzględnie zakazane? Gdzie tak jest napisane?

Ja myślę że i tak te zaświadczenie by ci dużo nie dało, pamiętam jak raz jechałem do Holandii to na granicy polska-niemcy się ciepali do holendra że nie ma paszportu ( a już wtedy ich paszport wyglądał jak nasze dowody, taka zwykła plakietka) i nie chcieli go zbytnio puścić. Teraz normalnie wożą ludzie rzeczy i już tak nie trzepią jak kiedyś, o ile w ogóle zatrzymują busa na granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyć zaświadczenie od lekarza przetłumaczone na język angielski.

Ewgf, bo są kraje, w których może być np. zakaz sprzedaży konkretnych środków. To tak jak z leczniczą marichuaną - możesz mieć ją przepisaną przez lekarza w kraju, gdzie jest to legalne ale nie zmienia to faktu, że nie możesz z nią wjechac (pomimo nawet posiadania recept i zaświadczeń) do kraju, gdzie handel takimi specyfikami jest zakazany. I tyczy się to nie tylko leków psychotropowych ale wszystkich leków dostępnych na receptę, w kraju, do którego jedziesz/lecisz.

Jeśli w danym kraju substancje zawarte w lekarstwach nie są zabronione, to teoretycznie nawet żadnego zaświadczenia nie potrzebujesz. Jedynie mogą się doczepić jesli np. uznają, że przewozisz bardzo dużą ilość leków, wtedy jest to podejrzane o nielegalny handel lub przemyt innych narkotyków w lewych opakowaniach. Z lekami w formie tabletek o to głównie chodzi, że służby obawiają się przemycania innych substancji niż mówi o tym napis na opakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd do Holandii, to też ryzyko depresji. Znam wiele osób, które nie wytrzymały rozłąki. Warto zapisać sobie namiar na Klinikę ciach, która oferuje wideokonsultacje z psychologiem. Na stronie  ciach macie szczegóły. 

Edytowane przez Motocyklista
Usunięto reklame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×