Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresyjne emocje w związku


Alexandra

Rekomendowane odpowiedzi

Przez 30 lat życia (mam 31) nie byłam w związku- nie tworzyłam relacji z mężczyznami, bałam się, unikałam, nie chciałam. Potem zaczęłam czuć się samotna i bardzo chciałam kogoś poznać- nie na siłę. W tamtym roku po raz pierwszy związałam się z mężczyzną ,który mnie naprawdę kocha- od 4 lat i przeżyłam z nim swój "pierwszy raz". Potem się rozstaliśmy- ja odeszłam i gdy myślaalam, że radzę sobie dobrze, zaczęła się tęsknota, ból, żal. Miesiąc temu znowu się zeszliśmy- on cały czas chciał, żebyśmy do siebie wrócili. Jest dla mnie dobry, kochający, czuły. Chcę z nim być. Ale nie pozwalają mi na to silne, depresyjne emocje, złość, która się u mnie pojawia, niezrozumiałe uczucia.

Boję się, że:

 

- nie jestem wystarczająco dobra dla niego

- że on będzie się źle przy mnie czuł

- nie mam zbyt dużych potrzeb seksualnych, mam natręctwa na tle seksu, czasem nie chcę, nie mam ochoty, odpycham go, a potem mam wyrzuty sumienia, gdyż on bardzo mnie pragnie pod tym względem.Obawiam się, że on będzie źle się czul ze mną , gdyż nie chcę go dotykać w intymnych miejscach, to dla mnie problem mimo że mi się podoba i mnie pociąga. W związku z tym boję się, że mnie zostawi

- wybucham płaczem i złością, w jednej chwili jest dobrze, za godzinę są we mnie takie emocje, że zaczynam płakać przy nim.

 

Zamieszkaliśmy razem i moje lęki wzrosły, zwłaszcza jeśli chodzi o sfery intymne. Jestem kobietą uczuciową, miłą, okazuję Mu uczucia, lubię sie przytulić, pocałować, ale z dalszymi sprawami mam problem. On jest bardzo wyrozumiały i kochający, ale ogarnia mnie strach jak długo?

 

W pracy, w relacjach z ludzmi, z koleżankami funkcjonuję bardzo dobrze, a w relacji z mężczyzną - nie. Dodam, że go kocham, pociąga mnie i nie jest to problem tego typu. Bardziej bardzo niska samoocena u mnie, nerwica natręctw i depresyjność.

Chodziłam na terapię 4 lata- jestem DDRR i wiem, że czas na nią wrócić, ale tak chciałam się wygadać. Czy ktoś przezywa podobne, silne emocje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Alexandra!

 

Chodziłam na terapię 4 lata- jestem DDRR i wiem, że czas na nią wrócić, ale tak chciałam się wygadać.

Ola, wiesz, co robić i jakie masz problemy. Mam nadzieję, że odważysz się wrócić na terapię i że pomoże Ci ona w pracy nad związkiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×