Skocz do zawartości
Nerwica.com

02-P niepełnoprawność psychiczna umiarkowana a praca


depresja24h

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Czuje się chyba już na tyle dobrze by zacząć szukać pracy i chciałabym zapytać jak się ma niepełnosprawność psychiczna czy ułatwia czy też utrudnia znalezienie pracy (pracodawcy mają jakieś ulgi) U mnie w mieście był kiedyś taki program aktywizacji osób z zaburzeniami psychicznymi, myśle jak to jest w praktyce, czy taki pracodawca traktuje takiego potencjalnego pracownika jak czuba bez względu na co się choruje. Po prostu zastanawiam się czy o tym wspominać czy przypadkiem nie pogorszy to mojej sytuacji, ale z drugiej strony gdy nastąpi nawrót łatwiej byłoby przetrwać w takiej robocie dla takich ludzi niż w takiej normalnej. Obecnie mam 24 lata, nie posiadam statusu studenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracodawcy musisz przedstawić orzeczenie.

Pytałam się czy są osoby które mają P w orzeczeniu. Odpowiedzieć była pozytywna czyli nie jest to dla pracodawcy nowością.

Mnie się nie pytał na temat choroby i ja osobiście się nie zdradzam. Bo po co komu to wiedzieć chyba, że ktoś czuje się na tyle odważny, aby mówić i nie robić z tego tajemnicy.

Pracuje wśród osób zdrowych. Jeszcz nie zdarzyło mi się nie przyjść do pracy od tak.

Myślę, że problem może być w funkcjonowaniu wśród osób zdrowych i to może być w różnych sytuacjach widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pytałam w urzędzie pracy czy trzeba informować pracodawcę o orzeczeniu i powiedzieli mi, że nie. Nie ma przepisu, który nakazywałby pracownikowi przyznawanie się do posiadania orzeczenia. Więc trzeba sobie samemu wykalkulować czy w danym przypadku opłaca się powiedzieć czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tego i plusy i minusy. Plusy to że np jeste już sporo firm zatrudniających osoby z grupą a minus to że ciężko się załapać na inną pracę w innym charakterze. Ja pracuję w Cleanerze który zatrudnia tylko takie osoby ale z kolei na inną za lepsze pieniądze nie mam już na co liczyć. Ale lepszy rydz niż nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×