Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy pomagać każdemu.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Czy państwo Polskie ma obowiązek pomagać każdemu, komu się nie wiedzie w życiu? Nie tylko porządnym ludziom, którym w życiu nie wyszło. Lecz też wykolejnicom,pijakom i degeneratom.

Ludziom, którzy dewastują domu socjalne,pieniądze przepijają i ogólnie nie umieją docenić ludzkiej pomocy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale ma a wynika to pewnie z tego względu, że cięzko byłoby obiektywnie okreslić kto na pomoc zasługuje a kto nie więc, żeby uniknąć takich sytuacji to ma obowiązek pomagać każdemu.

Zawsze mnie to w Polsce wkurzało, że ja ostro pracuję, żeby móc normalnie żyć a przy okazji z podatków muszę utrzymywać życiowe niedorajdy, którym nie chce się nic ze sobą zrobić bo tak im łatwiej.

Zawsze denerwowało mnie to, że jakiś recydywista z "moich" pieniędzy jest utrzymywany i ma (jak na warunki więzienne) luksusy, po czym wychodzi na wolność i od miasta dostaje z biegu mieszkanie, zasiłek i inne zapomogi (oczywiście za pieniądze podatników) - a biedne rodziny (gdzie najbardziej cierpią niczemu winne dzieci) są wywalane na bruk i dla nich jakoś mieszkania nie ma. Ja wychodzę z założenia, że każdy powinien pracować sam na siebie a jesli ktoś wybiera życie pijaka czy pasożyta to na własną odpowiedzialność. Podobnie uważam, że ośrodki leczenia wszelakich uzaleznień nie powinny być sponsorowane z pieniędzy podatników - jak chcą to niech się tym zajmują fundacje z dobrowolnych datków lub z pracy pensjonariuszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!, nic dodać nic ująć :great:

 

-- 02 kwi 2015, 13:02 --

 

Na jednego więźnia w Polsce przypada ok 2500 zł miesięcznie z tego co wiem, gdzie wielu polaków musi żyć za połowe z tej kwoty.

Leżysz w szpitalu i chcesz obejrzeć tv musisz wrzucić 2 zł na godzinę oglądania, pierdo.lony więzień ma tv za free. Ludzie nie mają za co rodzin utrzymać, a państwo woli dawać na morderców, gwałcicieli, pasożytów i pomagać pijakom. Teraz weszła znowu dziwna "moda" na umieszczanie ludzi, którzy złamali prawo do psychiatryków na obserwację. Przykład tych dwóch małolatów co zadźgali rodziców z premedytacją zostali umieszczeni już parę miesięcy temu na obserwacji psychiatryczne by sprawdzić czy byli świadomi tego co robią. Kpina po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście tak samo pensjonariusze więzień powinni sami "pracować" na swoje utrzymanie. Kopać ziemniory w polu, żeby mieć z nich obiad, powinni być wysyłani do przymusowej pracy społecznej - zamiatanie ulic, skuwanie lodu, odśnieżanie itp. Ale nie, bo jakiś zasrany obrońca praw starania nie pozwoli bo przecież w Polsce nie ma przymusu pracy i taka bezproduktywna ciota przez 10 lat będzie żyła lepiej od niejednej rodziny. ehh...więzienia to jest dramat. akurat na obronę pracy na studia robiłam projekt zakładu karnego i tyle ile się nadowiadywałam odnośnie praw więźniów to jest dramat...jedne co mnie pociesza to fakt, że już mnie to nie dotyczy.

Kolejna sprawa to bezrobotni i ZUS - powinien być przymus podjęcia jakiejkolwiek pracy albo out z UP i tyle. A nie, że przez x-lat inni się skłądają na ubezpieczenie zdrowotne dla takiego darmozjada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!, dokładnie, a taki ktoś komu się nie chce pracować jeszcze dostaje kasę z UP, renty to też jest "fajna sprawa" coraz więcej ludzi dostaje rentę z powodów psychicznych niestety dla mnie to też jest chore z czym pewnie niektórzy się tu nie zgodzą. Zamiast wziąć się za siebie, podjąć ostre leczenie, terapię to lepiej iść na rente i dostawać 700 zł na, które "my" ciężko pracujemy. Temat rzeka i zaraz się posypią krytyki pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednego więźnia w Polsce przypada ok 2500 zł miesięcznie z tego co wiem, gdzie wielu polaków musi żyć za połowe z tej kwoty.

Leżysz w szpitalu i chcesz obejrzeć tv musisz wrzucić 2 zł na godzinę oglądania, pierdo.lony więzień ma tv za free. Ludzie nie mają za co rodzin utrzymać, a państwo woli dawać na morderców, gwałcicieli, pasożytów i pomagać pijakom. Teraz weszła znowu dziwna "moda" na umieszczanie ludzi, którzy złamali prawo do psychiatryków na obserwację. Przykład tych dwóch małolatów co zadźgali rodziców z premedytacją zostali umieszczeni już parę miesięcy temu na obserwacji psychiatryczne by sprawdzić czy byli świadomi tego co robią. Kpina po prostu.

A jakie więzienia od*ierdolone mają...Przepisy nakazują, że w zakłądach karnych muszą znajdywać się sale edukacyjne, biblioteka z dostepem do internetu, boiska uniwersalne itd. itd. Wynika to niestety z ustawy o nieodpłatnym dostepie do edukacji. Tylko, że edukacja wcale nie jest darmowa bo ludzie z podatków się na to składają więc niech osbie najpierw na to zapracują.

TV cóż, w szpitalu nikt Cię na chama nie trzyma a mamy ustawę o swobodnym dostepie do mediów/informacji dla każdego obywatela więc więźniowie mają za free bo tak nakazują przepisy.

No i ten dostęp do opieki medycznej...to jest kolejna masakra...:/.

Generalnie, wszystko ok pod warunkiem, że będzie przymus pracy, żeby na to wszystko sobie zarobili a nie.

 

-- 02 kwi 2015, 13:24 --

 

blah!, dokładnie, a taki ktoś komu się nie chce pracować jeszcze dostaje kasę z UP, renty to też jest "fajna sprawa" coraz więcej ludzi dostaje rentę z powodów psychicznych niestety dla mnie to też jest chore z czym pewnie niektórzy się tu nie zgodzą. Zamiast wziąć się za siebie, podjąć ostre leczenie, terapię to lepiej iść na rente i dostawać 700 zł na, które "my" ciężko pracujemy. Temat rzeka i zaraz się posypią krytyki pewnie.

Ja tam się z Tobą zgodzę w kwestii tych rent. Albo też rent, które sa wypłacane ludziom, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu ale z własnej winy - taka osoba powinna zapomnieć o utrzymywaniu przez państwo. Tym bardziej, że i tak pójdzie dorobić, jeszcze z jakiejś fundacji kasę dostanie czy pomoc.

Tyle daje się na "chorych" psychicznie na renty a - mam znajomego, który urodził się z kikutami nóg, dostał oczywiście rentę ale...po pierwsze jakiś czas temu ,gdy poszedł na komisję to uznano, że rozmiar kikutów się powiększa (wynika to zapewne z tego, że z wiekiem struktura organizmu nieco się zmienia) więc zmniejszyli mu tą rentę - tak jakby nogi miały mu odrosnąć.

Facet generalnie grał w lidze w kosza na wózkach i zarąbiście mu szło - kiedyś złożyłwniosek do dofinansowanie do auta przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, żeby miał lepsze mozliwości dojazdu na treningi - oczywiście wniosek odrzucony ze wzgledu na brak funduszy. Chłopak się załamał i skończył jako ćpun i pijak bo państwo zamiast inwestować w ambitnych ludzi, którzy mimo wszystko robią coś konstruktywnego to woli darmozjadom dawać.

A z kolei mam koleżankę, która ma po prostu krzywy kręgosłup a ma w legitymacji najwyższy stopień niepełnosprawności i łoi rentę...to jest masakra.

Temat rzeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!, dokładnie, a taki ktoś komu się nie chce pracować jeszcze dostaje kasę z UP, renty to też jest "fajna sprawa" coraz więcej ludzi dostaje rentę z powodów psychicznych niestety dla mnie to też jest chore z czym pewnie niektórzy się tu nie zgodzą. Zamiast wziąć się za siebie, podjąć ostre leczenie, terapię to lepiej iść na rente i dostawać 700 zł na, które "my" ciężko pracujemy. Temat rzeka i zaraz się posypią krytyki pewnie.

Nie chodzi o krytykę, ale o to, że kwestia przyznawania rent jest w Polsce bardzo kontrowersyjna. A psychika jest kruchą materią, co dodatkowo utrudnia obiektywizm w przyznawaniu rent psychiatrycznych. Są osoby, które naprawdę nie są w stanie odnaleźć się w świecie, a ich zaburzenia są na tyle poważne, że te kilkaset złotych to dla nich jedynie źródło utrzymania. Dla mnie bardziej oburzające jest, jak osoby praktycznie zdrowe załatwiają sobie świadczenia po znajomości, a jednocześnie cały czas pracują i w efekcie mają dwa źródła dochodu :?

Natomiast bardzo przykre jest jak się widzi jakiś reportaż, w którym pokazywana jest osoba, której się świadczenia ewidentnie należą, ale przez jakieś urzędnicze absurdy albo złośliwość członków komisji / orzeczników ZUS jej nie dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o choroby psychiczne to renty powinny być przyznawane tylko osobom, które cierpią na nieuleczalne choroby.

Co do załatwiania sobie zaświadczeń to tutaj akurat problemem jest brak kontroli komisjii z ZUS - nawet mają zaświadczenie od swojego lekarza trzeba jeszcze przejść rozmowę komisyjną, gdzie też znajduje się lekarz, który (teoretycze) orzeka czy ktoś jest zdolny do pracy czy nie - problem, że komisje działają jak działają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leżysz w szpitalu i chcesz obejrzeć tv musisz wrzucić 2 zł na godzinę oglądania, pierdo.lony więzień ma tv za free.

TV cóż, w szpitalu nikt Cię na chama nie trzyma

w szpitalu psychiatrycznym trzymają cie na chama jak zwierzaka.zwłaszcza jeśli jesteś ubezwłasnowolniony to w kaftanie bezpieczeństwa i w pasach i pod derą cie pochowają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoanalepsja_SS, nie łudź się...będzie raczej zupełnie odwrotnie. Podatki będą co raz wyższe bo co raz bardziej brakuje pieniędzy na "biednych" nierobów.

nieboszczyk, Norwegia to zupełnie inne warunki - tam żyje odpowiednia ilość ludzi do miejsc pracy. Podobnie jest w Kanadzie.

W Polsce jest przeludnienie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest przeludnienie ;).

to zajebiście.mamy drugie chiny.niedługo prawo każe lekarzom uśmiercać młotkiem nadliczbowe dzieci,zakwitnie handel narządami bo powróci kara śmierci za pierdoły przez strzał w potylicę,stworzymy sobie państwo totalnego terroru.psy się zjadają jak jest ich za dużo w schronisku a mniej jedzenia.widac było że nie chciałem wracać do tego syfu gdzie przyjdzie mi zgnić a umysł zgaśnie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoanalepsja_SS, nie łudź się...będzie raczej zupełnie odwrotnie. Podatki będą co raz wyższe bo co raz bardziej brakuje pieniędzy na "biednych" nierobów.

nieboszczyk, Norwegia to zupełnie inne warunki - tam żyje odpowiednia ilość ludzi do miejsc pracy. Podobnie jest w Kanadzie.

W Polsce jest przeludnienie ;).

Jest punkt graniczny powyzej którego podwyzszanie podatków jest nieopłacalne dla państwa,ma on nawet jakąś nazwe,nie pamiętam obecnie jaką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Nowa-Sol-Wandale-zdewastowali-mieszkania-socjalne-00003194

 

To chyba powinno pasować do tego tematu i komentarz jest zbędny.

 

Moim zdaniem powinny istnieć takie rozwiązania jak w filmie 13. dzielnica. W miastach powinny być wyznaczone strefy slumsów gdzie umiaszczałoby się wszelką patologię i zostawiała się ich bez pomocy. Niech sobie tam robią co chcą. Niech piją, niszczą ćpają. A zadaniem władz powinno być jedynie pilnowanie aby ten element nie wyłaził ze slumsów i nie zagrażał normalnym obywatelom.

 

Tak samo wkurza mnie gdy za każdym razem gdy zaczyna się zima, policja i straż miejska, za pieniądze podatników chodzi po norach i pilnuje żeby kloszardzi nie zamarznęli, bo na własne życzenie śpią w szopach bo są zbyt pijani żeby iśc do schroniska. Policja niech lepiej zajmie się pilnowaniem normalnych obywateli, a nie patologii.

 

Ale niestety szlak trafia, że pieniądze na pomoc żulom i patologii są. Wystawia się im mieszkania za pare milionów. A ludzie, którzy borykają się z problemami, o które się nie prosili często zostają zostawieni sami sobie. Wystarczy obejrzeć pierwsze lepsze wiadomości by zobaczyć jak ludzie niepełnosprawni czy rodzice wychowujący chore dzieci ledwo wiążą koniec z końcem. Ich zła sytuacja nie jest ich winą, ale na pomoc im nie ma pieniędzy. A dla patologii, która sama sobie jest winna to zawsze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej i najtaniej dać wędke i wysłać na saharę

 

Czuję, że bez Ciebie to forum byłoby zbyt optymistyczne :lol: ...

 

 

 

Albo ci chorzy psychicznie. Brzydzę się tymi wariatami.

Schizofreników najlepiej od razu posłać do gazu, bo to szaleńcy, wyjdą z bronią na ulicę i powystrzelają dzieci.

Dwubiegunowcy tak samo - niebezpieczne typy.

Osoby z depresją to pieprzone lenie, którym robić się nie chce, więc wyciągają swoje brudne łapska po naszą forsę, udając chorych - niech zdychają w swoim wyrze.

Ćpuny kradną, gwałcą i mordują, a strzykawkami z heroiną uzależniają nasze polskie aryjskie dzieci, brrr.

Lękowcy to zwyczajne pizdy i należy ich skopać z glana, kolejne osły, którym się robić nie chce.

Najlepiej wszystkich ich do gazu, jeśli są niepoczytalni, a jeśli jeszcze umysłowo wyrabiają, to do obozu pracy. Oświęcim to piękna idea dla takich zakał społecznych. Razem z Cyganami, pedałami, przestępcami i wszelkimi innymi mętami.

Najlepiej zacząć od tego forum - wszystkich wyjebać do Oświęcimia, nieroby pierdolone, symulanci i wariaci!

 

 

 

Tak, jesteśmy patologiami, bliżej lub dalej nam do normalnych obywateli. Czy my - nerwicowcy, psychotycy, uzależnieni, zaburzeni z forum nerwica.com również kwalifikujemy się na odizolowane od świata "normalnych" getto?

Kto zostaje "żulem" czy kloszardem "na własne życzenie"? Wiesz, ilu wśród bezdomnych, zarówno alkoholików, narkomanów, jak i czystych to ludzie z problemami takimi jak forumowicze? Sporo, o ile nie większość. Dla Ciebie to żule, dla mnie to zbiór ludzi bardzo często nieszczęśliwych i cierpiących, których własny umysł, nieszczęśliwy splot wydarzeń, ciężka sytuacja życiowa, brak szans i perspektyw czy wrogość środowiska posłały na dno. Ale to spostrzeżenie zabiera nam kozła ofiarnego. Lepiej zauważać tylko ciemne strony tych ludzi i móc się na nich wyżyć, jak to nasza polska zawiść nakazuje, bo gdy spojrzymy na nich z tej bardziej "ludzkiej" perspektywy, to być może sumienie jeszcze zacznie nas gnębić, co by tym ludziom pomóc, a po co wydawać na nich swoje pieniądze, tracić czas i pot wylewać? - wygodniej jest mieć ich za patologię.

 

W innym swoim poście masz nadzieję, że spotkasz na forum ludzi, którzy mają więcej empatii. Może to przede wszystkim Tobie jej brakuje?

[/rant]

Ludzie proszę, miejcie więcej szacunku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoanalepsja_SS, ale jest gro osób, które też miewają problemy ale jakoś sobie z nimi dają radę i nie wyciągają potem łap po pieniądze podatnika. Ja mam wrażenie, że nierzadko takie osoby są rozpieszczane przez te "pomoce" i zwyczajnie nie opłaca im się wziąść za siebie i uporządkować życie.

 

Każdy sam na swoje powinien pracować - ktoś kto zarabia 3k PLN też nie żyje na wysokim poziomie a to dlatego, że ze swojej pracy musi jeszcze utrzmymać bezdomnego, alkoholika, narkomana - którzy są bezproduktywni. I takiej osobie, która się stara, żyje uczciwie jakoś nikt nie pomaga z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce więcej pieniędzy idzie na biurokracje związana z pomoca społeczna jak na sama pomoc potrzebującym mniej lub bardziej.

No ale na tle krajów zachodu to i tak u nas się ich nie rozpieszcza w UK narkoman dostaję 600 funtów tygodniowo gdy podejmie leczenie podczas gdy ja ciężko tam pracując miałem 250 a rocznie na resocjalizację 1-dnego małoletniego przestępcy rząd tam wydaje ćwierć miliona funtów rzecz jasna. Juz nie wspomnę o tym co dzieje się w Skandynawii gdzie więźniowie żyją jak w hotelach 5 gwiazdkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×