Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica powrociła - zawsze na wiosnę pomocy


rinakata

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jeśli tu zaglądam - to już coś się dzieje. Nie chce długo się rozpisywać bo chciałabym żeby ktoś to przeczytał i w miarę mi doradził (pomógł). Krótko - pierwszy raz zachorowałam na nerwicę lękową z depresją mają 20 lat (mam 25 teraz)- leczyłam się u psychiatry, brałam leki, które pomagały w miarę. Lekarz stwierdził, że mam zaburzenia DDA (niemiłe sprawy rodzinne) i jestem bardzo wrażliwa - okay zgodzę się. No i brałam te leki - przechodziło - odstawiałam - było dobrze, super- za jakiś czas znów wracało. Zawsze miałam coś nie tak w życiu. Ale od około ponad roku - jest mi dobrze. Mama po raku czuje się dobrze, ja mam faceta który w końcu mnie szanuje - jestem zaręczona, wszystko jest super. ALE zauważyłam, że znów TO WRACA. Leki odstawiłam w pod koniec tamtego roku nie pamiętam dokładnie kiedy. Wiem że było mi ciężko ale się udało. I co mnie zdziwiło cofnęłam się w przeszłość i wiem że zachorowałam w okresie PRZEDWIOŚNIA, na wiosnę. Często lęki wracały w okresie marzec, kwiecień maj, często tak było. TERAZ również jest podobnie. Leczę się na tarczycę - nie wielką. Jestem pod opieką endokrynologa. Problem w tym że nie chce znów iść do psychiatry bo ten przepisze mi leki. Po lekach strasznie tyje - dopiero teraz zaczynam gubić wagę po ostatnim escitalopramie który podarował mi +12 kg więcej... Nie wiem co mam robić..

MAM poraz kolejny uczucie ucisku w klatce piersiowej, jakbym ciągle miała tam pełno powietrza, czesto o tym myślę, mam płytki oddech, boję się że umrę - mam czarne myśli. A WSZYSTKO jeszcze niedawno było super !!!! Na zimę.. Skąd to się bierze i co mam robić :( Czy iśćz tym do endokrynologa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata, tez sie lecze na tarczyce, niestety tarczyca i nerwica to sa wspolistniejace choroby. Ja biore leki kilka lat ale dobrze sie czuje, tez mam lęki ale jak mam napiecie przedmiesiaczkowe to ok, poniewaz biore male dawki. Wg mnie lepiej sie leczyc niz czuc sie gorzej, mozesz powiedziec dla endykrynologa ale leki i tak powinien przepisac psychiatra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, ja też dość długo brałam leki - ale na nich nie czuję się sobą, za każdym razem przybieram na wadzę - a to niestety może spowodować późniejsze problemy z zajściem w ciąże gdyż mam do tego wszystkiego zaburzenia hormonalne - PCO. Więc przy tym lepiej utrzymywać mniejszą wagę. Nie chcę brać leków... tyle ludzi radzi sobie bez.. Jakoś wcześniej jest dobrze. Czy to możliwe że gdy jest okres przełamania wiosny z zimą można czuć się gorzej ? ja też zawsze czuję kiedy jestem przed okresem - jestem wtedy bardziej nerwowa, płaczliwa, ospała, zestresowana.. Ale teraz czuję typowo objawy nerwicowe... Ten ucisk w klacie i wyszkukiwanie problemów.. Czy dobrze będzie gdy udam się z tym do endokrynologa ? Byłam u niego 17 marca - u nowego pierwsza moja wizyta.. Nie wiem co mam robić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata, Jest wielce prawdopodobne, że nakręcasz sobie ten lęk wiedząc, że to jest ten czas kiedy Cię dopadało. Znam to dobrze, bo właśnie pracuję nad tym na terapii ( mi się zbliża felerny z kolei czerwiec i właśnie odstawiam leki :zonk: ). Ja bym na Twoim miejscu zaliczyła endokrynologa dla świętego spokoju, ale skupiła się raczej na pracy nad swoimi lękami. Jeśli myślisz o ciąży, leki traktowałabym jako ostatecznośc, a spróbowała najpierw przepracowac to co się dzieje na terapii. Wierz mi, da się i przynosi skutki. A w międzyczasie rób wszystko, żeby zając głowę i nie wkręcac sobie większego lęku. Już pewnie wiesz, że myślenie o tym nakręca spiralę. Nie stawiaj sobie wielkich wyzwań - ciesz się i nagradzaj siebie za to, że wstałaś, poszłaś do pracy, sprzątnęłaś chałupę, cokolwiek. I codziennie spraw sobie przyjemnośc. I tysiące innych trików z serii metoda małych kroczków. Ale od tego będziesz miała terapeutę, który Cię poprowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×