Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoterapia on-line


Gość blah!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

wiem, że w innym temacie był poruszana kwestia terapii on-line niemniej jednak postanowiłam założyć bardziej merytoryczny wątek z tym związany.

Ze względu na to, że postanowiłam zdecydować się na taką formę terapii będę tutaj opisywać zarówno wady jak i zalety tego typu sesji (oczywiście z mojego punktu widzenia).

Terapia on-line jest dosyć młodym typem w Polsce i raczej nie ma zbyt wielu zwolenników wśród pacjentów, chociaż podobno niczym od tradycyjnej formy nie odbiega i jest tak samo skuteczna.

 

Nie będę nikogo zachecać czy zniechęcać do takiej formy terapii bo nie o to tutaj chodzi. Chociaż, może z biegiem czasu przekona to kogoś, kto boi się spotkania face2face lub nie ma możliwości dotarcia do psychoterapeuty na spróbowania chociaż takiej rzeczy.

 

Jesli chodzi o mnie to:

 

- podobno nerwica lękowa, która uniemożliwia wyjście z domu,

- tym terapii on-line,

- nurt Ericksonowski

 

W tym tygodniu mam pierwszą sesję więc po niej podzielę sie wstepnymi ewentualnymi wadami oraz zaletami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin2013, koszty są różne w zależności czy terapia oferowana jest przez psychologa-psychoterapeuę (przewaznie 120-150PLN), czy tylko psychoterapeutę (70-90PLN). Ale jakoś co do samych psychoterapeutów nie mam przekonania, tym bardziej takich , którzy oferują swoje usługi tylko i wyłącznie on-line więc ja wybrałam jednak psychologa-psychoterapeutę.

A zasadzie - to zależy o co pytasz konkretniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin2013, jakoś nie mam przed tym oporów. Jeśli to ma pomóc to nie rozpatruję tego pod taki kątem bo tylko niepotrzebnie się można wtedy zrazić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bittersweet, niestety jednak dopiero w przyszły poniedziałek mam pierwszą sesję dlatego dopiero wtedy będę mogła powiedzieć coś na ten temat więcej.

A Ericsonowski bo jest "najszybszy" a podobno daje spore efekty. Skupia się na konkretnych działaniać "tu i teraz" a nie wałkowania przez x-miesięcy jednego tematu z przeszłości. Wiadome oczywiście, że dobrze jest nurty mieszać ze sobą bo czasem sytuacja tego wymaga i zapewne też tak będzie. Niemniej jednak wydaje mi się on skuteczniejszy dla mojej osoby z tego względu, że nie mam żadnych dramatycznych przeżyć z przeszłości i nie ciąży mi ona aż tak bardzo na umyśle. Chociaż całe to przedsięwziecie to lekki eksperyment bo obie formy nie są zbyt popularne więc zobaczymy jak to wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co sądzicie o terapii przez internet, przez skype albo maila z psychologiem? Nie ma zbyt dużo informacji o tym w internecie a ostanio mnie to zaciekawiło, i zastanawiam sie nad tą formą. Może ktoś ma jakieś doświadczenie z tym? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×