Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uzależnienie od późnego chodzenia spać - Jak sobie radzicie


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że istnieje cały wątek poświęcony bezsenności i zaburzeniom snu, ale zakładam ten z myślą o konkretnych radach, jak mam się ogarnąć ( może komuś też się przy okazji przyda ) i zacząć funkcjonować, jak większość społeczeństwa normalsów. Dotychczas pomagała mi świadomość, że jest więcej osób mających problem z uregulowaniem sobie zegara biologicznego, ale ostatnio ta świadomość już mi nie wystarcza, bo chciałabym wyplenić w sobie ten paskudny nawyk :time:

 

Otóż, od zawsze mam problemy z wczesnym kładzeniem się spać, ale w ostatnim czasie ( a właściwie odkąd uzależniłam się od forum ) i próbuję ogarnąć wszystkie interesujące mnie wątki oraz odpisać ludziom, z którymi koresponduję, to jest masakra ! Im bardziej się staram położyć o przyzwoitej porze ( i cały dzień się na to nastawiam ), tym efekcie wychodzi jeszcze większa lipa i kładę się jeszcze później ( przeważnie koło 1-2 ). Chciałabym to zmienić, ale nie mam pomysłu - jak ? Mam nawet ( na własną prośbę ) zainstalowaną opcję automatycznego wyłączania kompa o 23, ale co to za problem ponownie go włączyć :bezradny:

Jestem już tym tak zmęczona, że nie daję już sobie z tym rady, zwł. że moje problemy ze snem ciągną się od wielu lat i cały czas jestem na lekach nasennych :pirate:

 

Bardzo liczę na pomoc, jakieś praktyczne wskazówki i podzielenie się swoimi doświadczeniami w tej materii. Domyślam się, że więcej osób może mieć podobny problem i może jakoś wspólnymi siłami łatwiej będzie nam się ogarnąć ;)

 

Umieściłam ten wątek w dziale Pozostałe zaburzenia, bo nie jest to uzależnienie w dosłownym tego słowa znaczeniu :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, chyba sama sobie odpowiedziałaś na pytanie - siedzisz do późna bo chcesz przejrzeć forum, odpisać wszystkich, którym chcesz itd. Nabierz dystansu do forum, ogranicz sobie czas do spędzenia na forum do konkretnej godziny. Potem zrób sobie pół godziny jakieś treningu relaksacyjnego i do spania.

 

Jak dla mnie to widać, że godzinę, o której chodzisz spać determinuje czas spędzany na forum - jak to zmienisz, to będziesz wcześniej chodzić spać ;).

 

Ja tak robię, że zawsze dzień przed ustalam konkretny harmonogram godzinowy dnia i tak wszystko ogranizuję, żeby chodzić spac w granicach godz. 12pm i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, nawyk ten może wynikać też z tego że niektórzy ludzie lepiej funkcjonują i czują wieczorami albo nocą.

Jak mam ustalony harmonogram dnia następnego np muszę wcześnie rano wstać motywuje mnie to do spania bo perspektywa bycia nieprzytomnym przez kolejny dzień nie jest zbyt zachęcająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Storożak, Jak pójdziesz do pracy do której będziesz musiała wstawać o 5 rano i będą od ciebie wymagać 100 % sprawności psychofizycznej motorycznej i intelektualnej i wrócisz wykończona to gwarantuje że wieczorem przykleisz się do ciepłej poduchy :mrgreen: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Storożak, Pozazdrościć ci takiej kondycji, ja jestem strasznym śpiochem wiadomo na krótką metę mogę tak funkcjonować ale potrzebuje z reguły min 6 godzi snu, są zawody w których wszyscy mają kłopoty ze snem :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, najgorsze jest, jak wezmę za wcześnie ( czyli np. o 23 hi hi ) mirtę, a potem zamiast grzecznie do łóżka wdam się w jakieś pogaduchy na forum albo zgłębianie jakiegoś "fascynującego" w danym momencie tematu. I potem lek przestaje działać ... zazwyczaj jak dobrałam 50 mg kwety, to zasypiałam, ale tej nocy nie spałam ani minuty mimo mirty, kwety i Clona ( zażytych w odstępach czasowych ). Mnie bardziej chodzi o jakiegoś kopniaka motywacyjnego, żeby poprzestawiać sobie we łbie :pirate:

 

Kiedyś brałam 100 kwetiapiny, ale dziwnie się czułam ... 25 mg jest za mało, ale jeszcze nie próbowałam 75 mg :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama chciałabym znać odpowiedź na pytanie, jak sobie z tym radzić. Zwykle kładę się spać ok. 1-2, nie tylko ze względu na komputer i wiadomości, ale np. czytam sobie książkę... Wcześniej po prostu nie chce mi się spać. Kiedy muszę wstać na 8 na zajęcia staram się położyć ok. 23, ale i tak bez sensu kręcę się się w łóżku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nawet jakby odłączyli internet i telewizję, to i tak chodziłbym chyba późno spać.

A co byś wtedy robił :roll: ? Pytam dlatego, bo ja zanim zainstalowałam internet ( w sumie mam dopiero kilka lat ), też nigdy nie mogłam się z niczym wyrobić i ogarnąć ... a to szkoła i nauka, a w lecie zawsze znalazłam dla siebie jakieś wytłumaczenie :roll: Nie wiem, dlaczego nie potrafię robić tego, co w nocy, w dzień :? I przestaw się tu człowieku po 20 paru latach takiego życia :roll: No way !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nawet jakby odłączyli internet i telewizję, to i tak chodziłbym chyba późno spać.

A co byś wtedy robił :roll: ? Pytam dlatego, bo ja zanim zainstalowałam internet ( w sumie mam dopiero kilka lat ), też nigdy nie mogłam się z niczym wyrobić i ogarnąć ... a to szkoła i nauka, a w lecie zawsze znalazłam dla siebie jakieś wytłumaczenie :roll: Nie wiem, dlaczego nie potrafię robić tego, co w nocy, w dzień :? I przestaw się tu człowieku po 20 paru latach takiego życia :roll: No way !

Np. piłbym colę i słuchał muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moncjusz, monooso wrócił. Ale się cieszę :yeah:

Brakowało mi na forum Twojej osoby, bo jesteś na swój sposób niepowtarzalny :105: ( w sensie, że nie ma drugiej osoby o takich poglądach ... może trochę mark123, ale to nie to samo ... każdy z Was to na swój sposób unikat ! )

 

A co było powodem chwilowego zniknięcia ?

 

Btw Nie podejrzewałam Cię o branie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakowało mi na forum Twojej osoby, bo jesteś na swój sposób niepowtarzalny :105: ( w sensie, że nie ma drugiej osoby o takich poglądach ... może trochę mark123, ale to nie to samo ... każdy z Was to na swój sposób unikat ! )

Dzięki. Dla mnie mark123 to prawdziwy ewenement.

 

A co było powodem chwilowego zniknięcia ?

Chwilowa niedyspozycja. Problemy zdrowotne.

 

Btw Nie podejrzewałam Cię o branie :roll:

Żartowałem. Jestem czysty jak łza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×