Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dlaczego dobro ludzi wkurza, a chamstwo jest tak modne ?


Arasha

Czy warto być dobrym ?  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto być dobrym ?

    • 1) zdecydowanie warto bez względu na okoliczności
      8
    • 2) czasami warto ( to zależy od sytuacji )
      12
    • 3) zdecydowanie nie warto ( bo i tak dostanie się prędzej czy później po głowie )
      9
    • 4) nie mam zdania ( boję się opinii innych )
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Czasem mi się włącza w mózgu opcja "pomaganie", zwykle potem żałuję. Generalnie mam już teraz wyjebane, co kto o mnie myśli. Kiedyś chciałem, żeby mnie wszyscy lubili (hi hi, bzdura total). A teraz jestem w fazie "nikt nie musi mnie lubić". Wygodniej, bezpieczniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam poważnie, bo ostatnie sytuacje i odzywki pewnych osób na forum ( nie tylko w stosunku do mnie, ale także innych forumowiczów ) skłaniają mnie do niezbyt ciekawych refleksji :?

Bo o wiele łatwiej jest zwrócić na siebie uwagę chamstwem niż pokornym pisaniem dobrych rad - na forum to norma ;). Jak nie drzesz chamsko ryja to zginiesz w szarej masie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto być dobrym dla innych dobrych, dla tych którzy nie zasługują na to wystarczy być co najwyżej w porządku, choć nie koniecznie, równie dobrze można być obojętnym.

Ludzie faktycznie zazdroszczą innym dobrych uczynków, często mają poczucie winy że to nie oni zrobili coś dobrego więc lepiej jest szydzić z innych. Dobro nie jest "cool", kojarzy się ze słabością ( nie słusznie) z byciem frajerem, natomiast kiedy ktoś kogoś zrobi w bambuko i zabierze to co należało się temu dobremu jest postrzegany jako sprytniejszy. Jednak nie do końca tak jest bo często zależy od tego w jakim otoczeniu się człowiek znajduje. Jeżeli otaczasz się ludźmi w porządku lub z twojego grona robiąc dobry uczynek jesteś ceniony, jeżeli jesteś w towarzystwie cwaniaków i robisz coś dobrego jesteś frajerem.

 

-- 13 mar 2015, 20:23 --

 

Ludzie często też doszukują się w dobrych uczynkach innych ludzi jakichś ukrytych nie szczerych intencji. Nie wierzą w faktyczne dobro innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobro samo w sobie ludzi absolutnie nie wkurza. Wręcz przeciwnie. Ale już ciągłe obnoszenie się z jego czynieniem i przypominanie o tym na każdym kroku tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem mi się włącza w mózgu opcja "pomaganie", zwykle potem żałuję. Generalnie mam już teraz wyjebane, co kto o mnie myśli. Kiedyś chciałem, żeby mnie wszyscy lubili (hi hi, bzdura total). A teraz jestem w fazie "nikt nie musi mnie lubić". Wygodniej, bezpieczniej
:great:

 

Generalnie mam już teraz wyjebane, co kto o mnie myśli.
Jak to było ... miej wyjebane w będzie ci dane! :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobro samo w sobie ludzi absolutnie nie wkurza. Wręcz przeciwnie. Ale już ciągłe obnoszenie się z jego czynieniem i przypominanie o tym na każdym kroku tak.

:brawo:

 

bez urazy ale jak was czytam to odnosze wrazenie ze wiekszosc nie zajarzyla o co sie rozchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto być dobrym dla innych dobrych, dla tych którzy nie zasługują na to wystarczy być co najwyżej w porządku, choć nie koniecznie, równie dobrze można być obojętnym.

To już jest kalkulacja ... ale niestety widzę, że czasem tak trzeba :?

 

Jeżeli otaczasz się ludźmi w porządku lub z twojego grona robiąc dobry uczynek jesteś ceniony, jeżeli jesteś w towarzystwie cwaniaków i robisz coś dobrego jesteś frajerem.

Ale ja np. wcale nie chcę być specjalnie ceniona za jakieś zasługi. Postępuję po prostu z automatu ... widzę, że komuś dzieje się krzywda, jest poniżany czy niesprawiedliwie traktowany, to reaguję ( nie zastanawiając się, jaka to ja zajebista jestem ). Dla mnie to jest naturalne i uważam, że każdy człowiek mający w sobie choć odrobinę empatii i szacunku dla drugiego człowieka powinien tak postępować.

Tylko nie rozumiem, dlaczego spotykam się w związku z tym z agresją innych osób, którzy traktują moje zachowanie jako lansowanie się. Bez jaj ... nie jestem pojebana :silence:

 

Ludzie często też doszukują się w dobrych uczynkach innych ludzi jakichś ukrytych nie szczerych intencji. Nie wierzą w faktyczne dobro innych.

Dokładnie. Ale myślę sobie, że tak jest dlatego, że sami mierzą innych swoją miarą !

 

-- 13 mar 2015, 21:11 --

 

wątpię żeby chamstwo było kwestią mody.

Oj, w niektórych środowiskach jest bardzo popularne ... zresztą praktycznie wszędzie. Nie mam na myśli mody w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale w przenośni ofc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja np. wcale nie chcę być specjalnie ceniona za jakieś zasługi. Postępuję po prostu z automatu ... widzę, że komuś dzieje się krzywda, jest poniżany czy niesprawiedliwie traktowany, to reaguję ( nie zastanawiając się, jaka to ja zajebista jestem ). Dla mnie to jest naturalne i uważam, że każdy człowiek mający w sobie choć odrobinę empatii i szacunku dla drugiego człowieka powinien tak postępować

 

No jeżeli z natury taka jesteś, to się ceni :smile:

A jeżeli chodzi o innych to raczej bym się nie przejmował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark jak mozna byc 'nadmiernie dobrym'? masz tu na mysli dogadzanie na sile/nadopiekunczosc?

Mam na myśli np. bycie dobrym dla osoby, które na to nie zasługuje; np. osoba x źle traktuje osobę y, a osoba y i tak szanuje osobę x. Albo np. dobroć w postaci "ratowania świata", to też mnie denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×