Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co nadaje ludziom wartość?


Hitman

Rekomendowane odpowiedzi

To kim jestem to tylko zbiór przypadkowych przyczyn i skutków - mam takie a nie inne cechy i nie odpowiadałem za to. Następnie te przypadkowe cechy ludzie oceniają jako pozytywne albo negatywne.

 

Jakie są uniwersalne prawidłowe cechy, które powodują, że ludzie są lubiani? Dlaczego takie a nie inne?

 

Chcę pozbyć się wszystkich cech, które teraz mam i zainstalować sobie nowe ale każda cecha, którą zamierzam mieć musi być racjonalna tzn dochodzi się do niej logiką a nie stwierdzeniem "bo tak jest". O wszystkim muszę wiedzieć jak to wytłumaczyć - trzeba to udowodnić i umieć obalić przeciwne punkty widzenia po to żeby to miało sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są uniwersalne prawidłowe cechy, które powodują, że ludzie są lubiani? Dlaczego takie a nie inne?

 

Nie ma takich cech. Przynajmniej ja ich nie znam.

 

Chcę pozbyć się wszystkich cech, które teraz mam i zainstalować sobie nowe ale każda cecha, którą zamierzam mieć musi być racjonalna tzn dochodzi się do niej logiką a nie stwierdzeniem "bo tak jest".

 

Jak je zamierzasz "zainstalować" w sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na_leśnik, nie znasz ale to nie znaczy, że nie ma. Chcę być lubiany przez innych i wiedzieć, że jestem lubiany. Teraz mogę się tylko domyślać ale ludzie kłamią. Ludzie rozmawiają z kimś a potem jak ta osoba pójdzie obgadują ją, śmieją się. Wiedząc z jakich cech się śmieją mogę robić tak, że nie mam tych cech albo jeśli je mam mogę je ukrywać. Ale mogą istnieć też inne cechy, które mam i nie wiem, że ludzie się z nich śmieją lub nie lubią mnie za nie.

 

Ale czasem ludzie też nie lubią innych z powodu pierdół, które tym ludziom wydają się ważne. Dlatego tak ważne jest żeby wiedzieć co tak naprawdę się liczy, jaki naprawdę powinien być człowiek.

 

A zainstalować jest łatwo - jeśli wiem co jest dobre to będę sobie mówił, że mam taką cechę i postępował tak jak postępują ludzie, którzy mają daną cechę. Po jakimś czasie wejdzie mi to w nawyk. Jeśli czegoś nie umiem to się nauczę. Muszę tylko wiedzieć jakie postępowanie jest właściwe, co jest fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitman, obawiam się, że nigdy nie będzie tak, że wszyscy Cię będą lubić. Takich ludzi po prostu nie ma. O ile mi wiadomo, to ludzie cenią sobie różne cechy w innych, często nawet przeciwstawne.

 

Nawet gdybyś (jakimś cudem) otrzymał jednoznaczne dane na temat tego, które cechy są przez innych najbardziej pożądane/lubiane i je sobie wszystkie wyćwiczył to i tak zawsze będą i tacy, którzy Cię lubić nie będą. Chociażby z zazdrości o to, że jesteś taki zajebisty ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nawet żeby wszyscy mnie lubili bo nie ma jeszcze takiej osoby, której by się to udało. Są jednak takie uniwersalne cechy, że jest się lubianym przez większość mając je. Najbardziej dołuje mnie fakt, że wydaje się, że ludzie mnie lubią ale dochodzę do wniosku, że nie mają za co więc stwierdzam, że udają. Też tak robię żeby komuś nie było przykro więc inni pewnie też tak robią. Dlatego chcę mieć jakieś cechy, za które zazwyczaj kogoś się lubi - wtedy będę wiedział, że pewnie ludzie mnie faktycznie lubią bo mają za co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo nie mam powodów, dla których miałbym się lubić. Zero fajnych umiejętności, zero wiedzy, słaby mózg. Chciałbym nabyć fajnych cech ale najpierw muszę wiedzieć jakie to są fajne cechy i jak ta fajność jest uargumentowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wiem co jest dobre to będę sobie mówił, że mam taką cechę i postępował tak jak postępują ludzie, którzy mają daną cechę. Po jakimś czasie wejdzie mi to w nawyk. Jeśli czegoś nie umiem to się nauczę. Muszę tylko wiedzieć jakie postępowanie jest właściwe, co jest fajne.

Hitman, ale takie postępowanie jest bez sensu, bo to jest tak naprawdę kreowanie się na kogoś, kim się nie jest, a każda nieszczerość prędzej, czy później wyjdzie na jaw i to się dopiero ludziom nie spodoba :?

 

Ja też bym chciała być przez wszystkich lubiana i odkąd pamiętam cierpiałam z tego powodu, że tak nie jest, ale niestety lub stety jestem taka, jaka jestem i albo to komuś pasuje albo muszę się z tym pogodzić. Nie wyobrażam sobie udawania kogoś, kim nie jestem i uczenia się zachowań powszechnie uznawanych za zajebiste :bezradny:

 

Ale tak z moich obserwacji wynika, że bardziej lubiane są osoby nie wyróżniające się zbytnio, nie zwracające na siebie uwagi, ot, tacy przeciętniacy ... jak ktoś próbuje za bardzo się w jakiejś dziedzinie wykazać, to mu zaraz zarzuca się lans, co jest raczej odbierane negatywnie ( patrz - politycy, artyści, celebryci ). Ja akurat nie potrafię siedzieć w kącie jak jakaś mysz i przyglądać się, co inni robią / mówią i pewnie dlatego sporo osób wkurzam takim zachowaniem. Ale taka już jest moja natura i nie potrafię robić nic wbrew sobie, bo komuś się to nie podoba :?

 

Btw Ale temat bardzo ciekawy założyłeś i można go różnoznacznie interpretować :great:

 

-- 11 mar 2015, 18:52 --

 

A odpowiadając stricte na tytułowe pytanie, to imo - życzliwość, szacunek dla drugiego człowieka, wrażliwość, empatia, tolerancja, chęć pomocy, umiejętność wyłamania się ze schematów, indywidualizm, ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę udawać tylko faktycznie stać się takim jak trzeba.

 

A Twoja odpowiedź na tytułowe pytanie to same cechy kobiece. A co powinien robić mężczyzna? :D

 

-- 11 mar 2015, 18:55 --

 

To było do Arasha,

 

a mark123, poza empatią wymieniasz cechy psychopatów (a empatię oni i tak udają bo potrafią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że np. zaradność, samodzielność, odwagę, empatię można by zakwalifikować do cech uniwersalnych.

 

a mark123, poza empatią wymieniasz cechy psychopatów (a empatię oni i tak udają bo potrafią)

... chyba Cię już nie lubię Hitman, wzdury gadasz - ludzie nie lubią osób, które gadają bzdury.

 

Generalnie od samego początku gadasz bzdury - po pierwsze nie ma uniwersalnych cech co już Tobie uświadamiano.

Po drugie, o ile pewnych "rzeczy" da się nauczyć tak swój charakter zmienić jest bardzo ciężko. Możesz wyuczyć w sobie pewne zachowania ale nie będą one zupełnie związane z Twoją osobowością i w pewnym momencie możesz po prostu "pęknąć".

Poza tym, strasznie szufladkujesz ludzi - bo sam szufladkujesz siebie. Uważasz, że ludzie powinni być tacy jak "ktoś" chce, żeby tą osobę lubić. Poza tym, próbujesz stać się kimś, kim nie jesteś, więc nasiłę chcesz być fałszywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są cechy uniwersalne (nie dotyczą wszystkich ale większości już tak). Zmiana charakteru jest możliwa i właśnie ta praca jest dla mnie sensowna. Charakter rozwija się pod wpływem różnych czynników i nie może to być coś co nas ogranicza. Zmiany są skuteczne jeśli obejmują wnętrze a nie tylko powierzchowne zachowania. Dlatego pytam o cechy poparte argumentami a nie tylko lubiane przez kogoś i robię ankietę żeby wybrać te najpowszechniejsze :D Nikogo nie szufladkuję tylko pytam o uniwersalne wartości. I nie chcę być fałszywy ani stać się kimś kim nie jestem tylko pragnę się rozwijać, doskonalić, dojrzeć. Nie mogę się kierować odczuciami bo one są reakcją na myśli i wzorce lub czymś co świadczy o moim niedorozwoju (niektórzy faktycznie zatrzymują się na odczuciach i nie analizują i w tym momencie zatrzymuje się ich rozwój).

 

Więc blah!blah!, okazuje się, że to twoj post to same bzdury :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jest jedna cecha, ludzie z pewnością w większości będą Cię lubić jesli będziesz dawał im sie wykorzystywać na każdym kroku. Wprawdzie nie będzie to szczere "lubienie" ale zawsze to coś ;).

 

Ojj kolego, charaker wcale nie łatwo jest zmienić - jak sam zaznaczyłeś - charakter rozwija się pod wpływem czynników - kształtują go sytuacje, w których się w życiu znaleźliśmy itp. Jak człowiek będzie próbował na chama się zmienić to umysł może zacząć się buntować.

 

Szufladkujesz bo sam uznałeś, że są cechy, które jeśli człowiek posiada to jest lubiany przez większość ludzi - logicznym jest, że w takim razie osoby, które tych cech nie posiadają nie są lubiani - jest to szufladkowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stań się samcem alfa a będziesz przez większość lubiany :smile: Tylko nie bij nikogo bądź bardziej ludzki niż zwierzęcy wykaż się raczej siłą psychiczną, charyzmą niż brutalną siłą. Bądź atrakcyjny społecznie. To powinno pomóc. Tylko nie wiem czy tak na zawołanie można takim być.

 

-- 11 mar 2015, 19:42 --

 

ale takim wiesz, co szanuje innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o takie lubienie mi chodziło :P

 

A czy ja piszę, że jest łatwo? Ważne, że się da. I chodzi o zrozumienie nowych zasad, którymi się kieruję i przyczyn ich stosowania. A potem zacząć to stosować i umysł nie będzie się buntował. Jeszcze nie spotkałem się z takim poglądem, że nie da się nad sobą pracować bo się umysł buntuje :D Niezłe masz mechanizmy obronne (ciekawe jakiej zmiany się boisz).

 

Szufladkujesz bo sam uznałeś, że są cechy, które jeśli człowiek posiada to jest lubiany przez większość ludzi - logicznym jest, że w takim razie osoby, które tych cech nie posiadają nie są lubiani - jest to szufladkowanie.

 

Podważasz oczywistą rzecz i szufladkujesz mnie w tym momencie :D Bo uznajesz mnie za tego kto szufladkuje a ja tylko piszę o cechach powszechnie lubianych. I oczywiście, że są ludzie, którzy nie posiadają tych cech. Czyżby wszyscy byli lubiani? :D

 

-- 11 mar 2015, 19:44 --

 

abrakadabra xx, a umiesz opisać konkretne cechy samca alfa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inteligencja, charyzma, łatwość nawiązywania kontaktów, otwartość na innych, szacunek dla innych, pewność siebie, brak bezsensownego wzbudzania konfliktów. Poczytaj w necie ;)

Jeżeli będziesz takim alfa to nawet jeśli coś komuś nie będzie się podobało to i tak będzie starał się o twoje względy.

 

-- 11 mar 2015, 20:11 --

 

no i optymizm oczywiście, najlepiej brak słabości :D

 

Ja dla przykładu jestem zbytnim indywidualistą i dosyć pesymistycznym a to nie są zbyt fajne cechy pod kontem lubienia przez większość. Jestem jaki jestem, określona grupka ludzi mnie ceni i to wszystko. Kiedyś było inaczej, kiedy nie miałem zaburzeń fajny był ze mnie facet, teraz zbytni pesymizm ze mnie wychodzi ale z dobrym wiatrem pozbędę się go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Twoja odpowiedź na tytułowe pytanie to same cechy kobiece. A co powinien robić mężczyzna? :D

 

-- 11 mar 2015, 18:55 --

 

To było do Arasha,

To ciekawe masz poglądy :shock: Od kiedy to indywidualizm, szacunek dla drugiego człowieka, umiejętność wyłamywania się ze schematów czy tolerancja są cechami typowo kobiecymi :bezradny: ? No, ja tego nie kumam !

A z drugiej strony uważasz, że samodzielność, odwaga i zaradność są cechami charakteryzującymi psychopatów :shock:

To jakich Ty właściwie cech poszukujesz :shock: ?

 

-- 11 mar 2015, 20:17 --

 

Nie mogę się kierować odczuciami bo one są reakcją na myśli i wzorce lub czymś co świadczy o moim niedorozwoju (niektórzy faktycznie zatrzymują się na odczuciach i nie analizują i w tym momencie zatrzymuje się ich rozwój).

I w dodatku chcesz się jeszcze wyzbyć uczuć ... czy Ty czasem nie chcesz stać się jakimś robotem :shock: ?

 

Co byśmy nie napisali, to i tak to zanegujesz :bezradny: To może podaj Twoje propozycje super uniwersalnych cech, a my się zastanowimy, czy rzeczywiście są takie super :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abrakadabra xx, bycie samcem alfa ( czy samicą ... jak kto woli ), pozbawionym jakichkolwiek słabości, za to zwartym i gotowym w każdej chwili do działania ... jakoś mnie nie przekonuje. Człowiek składa się z wachlarzu różnych cech, które kształtują jego indywidualizm i niepowtarzalność i to jest piękne. A to, że mamy jakieś słabości czyni nas bardziej ludzkimi ... może kumpel idący na piwo nie zrozumie, że w danej chwili możesz nie mieć na to ochoty ... ale myślę, że jak trafisz na właściwych ludzi, to oni Cię zrozumieją i docenią, że jesteś taki a nie inny ! ( pod warunkiem oczywiście, że nikogo nie krzywdzisz, o co Cię nie podejrzewam ... piszę bardziej ogólnie w tym miejscu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam takiego faceta, (nie typ alfa) kuma się ze wszystkimi, wszystkich lubi, z nikim się nie kłóci, nie ma własnego zdania tzn. ma takie jak ty, mówi to co chcesz usłyszeć, jest rozjemcą kiedy inni się kłócą. I jego wszyscy lubią.

 

-- 11 mar 2015, 20:32 --

 

Arasha, jasne, ja podałem jeden z przykładów, a jest o wiele więcej cenionych typów osobowości. Ja jestem za tym żeby być sobą a wtedy znajdą się ludzie którzy będą przychylnie na mnie patrzeć. Nie da się wszystkich zadowolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abrakadabra xx, no akurat inteligencji niestety nie da się zaindukować w żaden sposób jeśli jej nie ma. Ale reszta cech to takie zbyt ogólne i oczywiste wg mnie. Arasha, poza umiejętnością wyłamywania się ze schematów podałaś bardziej kobiece cechy (jeszcze ten indywidualizm jest uniwersalny).

 

Cechy psychopatów są jakie są. Nie ja to wymyśliłem.

 

Nie chcę się wyzbywać uczuć tylko to myśli kierują uczuciami a nie odwrotnie. A myśli opierają się na argumentacji, muszą być spójne, podparte logiką. Jeśli używam jakiegoś argumentu to ten argument jest wiążący tzn nie mogę użyć przeciwnego w innej dyskusji na poparcie innego poglądu bo byłaby to hipokryzja.

 

Moje propozycje uniwersalnych cech nie istnieją - w zasadzie większość cech jest albo złych albo nudnych i lubię ludzi, którzy są bardziej źli. Dlatego właśnie nie mogę się kierować odczuciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cechy psychopatów są jakie są. Nie ja to wymyśliłem.

 

A kto? Bardzo mnie ciekawi, kto uważa, że zaradność, samodzielność i odwaga to podstawowe cechy, które charakteryzują psychopatów. Jakieś źródło? To przecież zwykłe cechy, które można przyp[isac wielu zawodom, wielu zachowaniom zyciowym, a Ty je od razu utożsamiłeś z byciem psychopatą. To sa naprawdę PIERWSZE cechy, które z psychopatią się Tobie kojarzą? Zaradny może być przedstawiciel każdego zawodu i nie będzie to owego zawodu wyznacznik. Zabawne, ale akurat ten wspomniany "psychopatyczny" zestaw cech to priorytety chociażby w środowisku harcerskim (przynajmniej w teorii :D). Strach powiedzieć komuś: ale jesteś zaradny, samodzielny, odwazny, bo ktoś zareaguje: Co? Nazywasz mnie psychopatą? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno : chodzi o to żeby nie być idiotą, któremu coś się wydaje. Muszę wiedzieć. Dlatego trzeba umieć popatrzeć na swoją postać z boku i ocenić obiektywnie - przez różne pryzmaty. I to co jest nie tak zmienić. Nie chcę być jednym z tych, którzy tłumaczą swoje słabości nie analizując ich, nie opierając swoich cech na racjonalnych przesłankach tylko broniących aktualnych cech i wychodzących z założenia, że wszystko jest z nimi w porządku.

 

-- 11 mar 2015, 22:11 --

 

zmęczona_wszystkim, http://juliawahl.natemat.pl/37167,psychopaci-czego-mozna-sie-od-nich-nauczyc-co-odrzucic-a-co-przyjac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×