Skocz do zawartości
Nerwica.com

Stany lękowe


Kamilaa

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc poprzedni post nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi dlatego dodam go tutaj jeszcze raz :)

Od jakiegoś czasu męczą mnie stany lękowe , miałam już 3 ataki , staram się jakoś sobie z tym radzić , nie jest lekko , chciałam się dowiedzieć , na czym polega wizyta u psychologa i czy pomaga ? Z Góry serdecznnie dziękuję :)

Przypomnę , że mam 20 lat i jestem tutaj nowa . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wizyta u psychologa poradzi coś na lęki. Ja miałem lęki, poszedłem do psychologa, powiedział, że jestem zdrów i mam mieć więcej aktywności fizycznej tylko... A na drugi dzień mnie taki lęk opanował, puls skoczył, że musiałem do szpitala jechać (oczywiście niepotrzebnie). Więc nadeszła pora na wizytę u psychiatry, który przepisał lek i skierował na psychoterapię. I takie połączenie u mnie zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamilaa, trochę bałaganu z tymi tematami zrobiłaś. Nie oczekuj, że w przeciągu jednej godziny uzyskasz od razu odpowiedź. Odpisałam Tobie wcześniej w innym temacie, przejrzyj dział Psyhoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kamilaa!

 

Jeśli stany lękowe osiągnęły u Ciebie taki poziom, że masz ataki i objawy somatyczne biorą górę, proponuję skonsultować się z lekarzem psychiatrą. On Cię rzetelnie zdiagnozuje i zaleci odpowiednie leczenie - leki i/lub psychoterapię. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamilaa, taka psychoterapia lęku może trwać nawet dwa lata. Dużo zależy od tego, jak głęboko siedzi przyczyna takich stanów. Ja jeszcze dwa lata temu miałam takie objawy, że przed każdym wyjściem chciało mi się rzygać, po roku ponownego "oswajania" się z miejscami, które wywołują lęk teraz funkcjonuję w miarę w porządku. Ja niestety jestem głęboko zaburzona i mam nie tylko stany lękowe, ale z Tobą wcale nie musi tak być.

Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×