Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Zmiana skórki/oprawy graficznej Forum

Co sądzisz o nowym szablonie Forum?  

59 użytkowników zagłosowało

1. 1. Co sądzisz o nowym szablonie Forum?

• Jestem za zmianą.
      29
    • Nie podoba mi się.
      43

Rekomendowane odpowiedzi

Dostaliśmy pomysł od abcZdrowie na nową skórkę Forum i chcielibyśmy zapytać Was o zdanie. Podoba Wam się taka oprawa graficzna Forum i nowy szablon, czy raczej nie? Uprzedzam, że jest to na razie jedynie forma zorientowania się, jak taka zmiana by się przyjęła i czy w ogóle by się przyjęła.

http://www.themesteam.com/wideh/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie się rozchodzi o to, że w niedługim czasie prawdopodobnie (choć nie jest to jeszcze ostatecznie przesądzone) zmieni się skórka/design forum, na ww. przez Artemizję .Skrypt na którym stoi forum(phpBB3) pozostanie ten sam-a co za tym idzie dotychczasowe funkcjonalności również (zmienią się emotikony i układ avatarów- ale to można zmienić przy pomocy modów). Nowy wygląd forum ma być bardziej nowoczesny, ergonomiczny, nie tak ascetyczny jak dotychczas, a przede wszystkim elastyczny co do platformy- urządzeń mobilnych i stacjonarnych blaszaków(np. jeżeli chodzi o auto dopasowanie rozdzielczości do matrycy). No ale zmiana to zmiana i stare przyzwyczajenia, sentymenty wezmą w łeb. Stąd pytanie o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak będą prawdopodobnie wyglądać emotikony i avatary po zmianie można podejrzeć tutaj: http://www.themesteam.com/wideh/viewtopic.php?f=2&t=6

Do końca ankiety Ekipa nie będzie się wypowiadała w sprawie skórki, ponieważ chcemy mieć jak najbardziej obiektywne wyniki.

Od razu mówię, że ostateczna decyzja należy do abcZdrowie, a badanie jest jedynie poglądowe - nie wiążące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eee tam, słabiutka ta propozycja. Jak już coś zmieniać, to naśladując najlepszych!

10r3eph.jpg

A tak poważnie to ten motyw wrzucony przez Artemizję, jest spoko. Stronkę demo otworzyłem na komórce i jest to bardzo wygodne. Ogólnie jestem za.

Ewentualnie można by pozbierać jeszcze inne propozycje motywów do phpBB3 od użytkowników forum (jakiejś wielkiej wiedzy informatycznej to nie wymaga, a może ktoś znajdzie coś jeszcze lepszego) a potem zrobić ankietę.

Pozdro

-- 11 mar 2015, 12:48 --

Jak będą prawdopodobnie wyglądać emotikony i avatary po zmianie można podejrzeć tutaj: http://www.themesteam.com/wideh/viewtopic.php?f=2&t=6

Do końca ankiety Ekipa nie będzie się wypowiadała w sprawie skórki, ponieważ chcemy mieć jak najbardziej obiektywne wyniki.

Do phpBB3 spokojnie można dogrywać inne zestawy emotków :smile: .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zamiast niebieskiego - pomarańcz ciemny w ,,new page'' co by był wspólny mianownik ze starą. Tak to spoko, układ, chyba nie będzie stwarzać problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Myślę, że warto zmienić szatę graficzną forum, jednak przedstawiona propozycja jest dla mnie zbyt nowoczesna. Chowający się kolorowy suwak po prawej stronie, ikony, kolorystyka, układ - nie pasują. Tekst, który zmienia kolor po najechaniu na niego myszką jest ok. Czcionka również. Proponuję oldschool z domieszką innych kolorów, np. zieleni zamiast pomarańczy i ze zmienioną czcionką na łagodniejszą. Warto również zaprojektować swoje ikony. Emotikony są ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zła skórka. Logo musi zajmować odpowiednio dużo miejsca, żeby nie nachodzić na inne klikadła :).

Na serio: jest nijaka, brzydka (ale przynajmniej nie ma tej biegunkowej pomarańczy :P). Z tego co klikam, nie zacina się raczej. Ostatecznie obojętne mi to, tylko trzeba będzie przywyknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podoba mi się opcja wyświetlania informacji o tym, czy dany użytkownik jest zalogowany przy avatarze. Jedyne co mnie wkurza to to, że info o autorze postu jest po prawej a nie tak jak dotychczas. No ale cóż, w końcu "responsive design".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Argish, i to ma się wyświetlać. To jest wzór tego, jakby Forum wyglądało graficznie. Chodzi tylko o układ, a nie o treść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Argish, to jest właśnie nazwa tego motywu do forum vVide.

Po zmianie forum będzie wyglądać jak ta stronka. Mniej więcej, bo oczywiście można sporo rzeczy z poziomu administracyjnego zmienić (logo, kolorki, fonty itp.).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artemizja, na_leśnik, aaaaaa :mrgreen: Moja inteligencja jest oszałamiająca :mrgreen: Ja bym coś w innych kolorach wolała żeby było bardziej przejrzyście

-- 11 mar 2015, 15:26 --

Za dużo tej bieli troszkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Link na początku to raczej pewien ogólny zarys, silnik, układ, sposób wyświetlania treści. Niech nie boją się niektórzy, że będzie identyczne, układ kolorów, rubryki etc są zawsze do zmienienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, po co zmieniać coś, co dobrze funkcjonuję :bezradny: Ale rozumiem, że jestem tu na tyle krótko ( co to rok ), że nie zdążyłam się jeszcze znudzić. Jednak uważam, że dotychczasowa szata graficzna forum jest przejrzysta ... może rzeczywiście nieco staroświecka w porównaniu do innych for czy komunikatorów. Dobrze by było jakby większość forumowiczów się wypowiedziała, wtedy byłoby bardziej obiektywnie.

Za to zdecydowanie nie podobają mi się nowe emotki i wygląd avatara ( z tego wynika, że będzie zdecydowanie mniejszy niż dotychczas )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za dużo bieli jak dla mnie i również nowe emotikonki nie przypadły mi do gustu. Poza tym uważam że jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem za wprowadzeniem dodatkowych funkcji (przydałyby się), ale jestem na nie jeśli chodzi o zmianę grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi