Skocz do zawartości
Nerwica.com

AZS, świąd = już sobie nie radzę, potrzebuje pomocy


sbaczul

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Nie pomyliłem tematyki forum, przeczytajcie całość.

 

Mam 17 lat, od 6 roku życia choruję na przewlekłą astmę oraz nieuleczalne Atopowe zapalenie skóry ( + Gronkowiec złocisty:) ).

 

Proszę abyście nie pisali, że przecież Atopowe zapalenie skóry da się podkurować, kontrolować i tak dalej, bo to za przeproszeniem guzik prawda.

 

Świąd, czy tam swędzenie jest tak NIEWYOBRAŻALNIE dokuczliwy, że już sobie psychicznie nie radzę. Nie pomoże tu żadna maść ani tabletka. Nie mogę być odczulany. Moi rodzice wydali już na mnie tysiące złotych.. (ciągła pielęgnacja, leki, wyjazdy do szpitala w razie mocnego zaostrzenia).. Szpital pomaga tylko na okres przebywania w nim.. Dwa, trzy dni po wyjściu ze szpitala zaczyna się na nowo. Mija dopiero trzeci miesiąc roku 2015, a ja byłem już w szpitalu 4 razy. Każdy taki wypad to minimum tydzień.

 

 

Od pewnego czasu mam już poważne myśli żeby zrobić sobie krzywde. Nie chcę tak żyć. Męczę się z każdą pieprzoną sekundą życia. Przez świąd nie potrafię się na niczym skupić. O nauce już nawet nie wspomnę.. Częściej jestem w szpitalach i u lekarza niż w szkole. Mam ogromne zaległości. Gdyby nie rodzice to już pewnie dawno skończyłbym ze sobą, ale nie mogę bo wiem, że mama by sobie beze mnie psychicznie nie poradziła.

 

 

 

Chcę się udać do psychologa, i stąd pytanie. Wiem, że psycholog nie jest żadnym mnichem z zakonu Shao lin, ale czy mógłby On "namieszać" mi w głowie tak abym nie czuł tego swędzenia?

 

Wolę się spytać bo nie chcę iść do psychologa tylko po to żeby słuchać godzinami pieprzenia o tym, że muszę siebie zaakceptować, nie przejmować się opinią innych i tak dalej i tak dalej.

 

Swój wygląd zaakceptowałem już dawno. Moje otoczenie rozumie to, że jestem chory i to nie ode mnie zależy jak wyglądam. A nawet gdyby tego nie zaakceptowali to przestałbym się z nimi zadawać. Jestem typem samotnika, nie potrzebuję akceptacji w gronie rówieśników.

 

 

Jedyne co nie daje mi żyć to ten pieprzony dyskomfort psychiczny jakim jest swędzenie. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sbaczul, cześć :smile:

Nie mam pojęcia, czy psycholog jest w stanie tak namieszać w głowie, abyś nie czuł swędzenia....raczej chyba niestety nie, ale uważam, że na pewno powinieneś skorzystać z pomocy psychologa. Jesteś chory, Twoja choroba jest przewlekła i uciążliwa, to normalne, że ciężko jest to znosić i że psychika wysiada. Psycholog powinien pomóc Ci radzić sobie z dyskomfortem spowodowanym przez chorobę. Wiele osób poważnie przewlekle chorych korzysta z pomocy psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twojej sytuacji radziłbym się doedukować na własną rękę. Jest dużo stron, które propagują metody walki z AZS. Podaje pierwszą z góry jaką znalazłem w Google: http://www.zsercemoatopii.pl/. Przejrzałem na szybko i portal kompleksowo zajmuje się tematyką atopowego zapalenia skóry. Zapoznaj się z nią, a potem walcz z chorobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co u ciebie, minęło 7 lat. Ja mam syna 13 lat i też okropnie cierpi, jego skóra jest fatalna. Nie chce się smarować. A nawet parzy łapy gorącą wodą. To jest ogromna tragedia. Nie chce mi się pisać ale cierpię jak na niego patrzę. Napisz co u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2016 o 15:36, majaturchan napisał:

W twojej sytuacji radziłbym się doedukować na własną rękę. Jest dużo stron, które propagują metody walki z AZS. Podaje pierwszą z góry jaką znalazłem w Google: http://www.zsercemoatopii.pl/. Przejrzałem na szybko i portal kompleksowo zajmuje się tematyką atopowego zapalenia skóry. Zapoznaj się z nią, a potem walcz z chorobą.

natomiast ta odpowiedź to płatna reklama kremów, AZS to żyła złota dla koncernów. Tworzą strony poto by naganiać frajerów i zrozpaczone matki z fałszywą diagnozą by kupowały cudowne kremy. każdy z nich przeszedł badania i jest skuteczny w 1000% tylko w tej sytuacji pytanie: o co tu chodzi? czemu u mnie to nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×