Skocz do zawartości
Nerwica.com

Do tych co kumają komputery


MaRiAnEk

Rekomendowane odpowiedzi

Póki Ci nie udowodnią, że siedziałeś z nim na słońcu to MUSZĄ Ci przyjąc do naprawy. Tak samo póki Ci nie udowodnią, że np waliłeś młotkiem po nim.

Pokłóc się, poszczuj psami, muszą wziąsc i naprawić :mrgreen:

System chłodzenia powinnen zapewnić efektywne chłodzenie w laptopie nawet przy temperaturach jakie teraz panują...

W ogóle to co Ci się z nim stało? Ciekawośc zawodowa :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nawet siedziałeś na słońcu to co z tego i tak komputer powinien działać, a skoro nie siedziałeś na słońcu to jeszcze lepiej dla Ciebie, bo sprzęt musi być wadliwy skoro w pomieszczeniu odmawia współpracy. Oni mają obowiązek przyjąć sprzęt i w ciągu dwóch tygodni poinformować cię czy to naprawią czy nie. Niech znajdą jakiś przepis który mówi o tym, że nie można używać laptopa na słońcu i powyżej ustalonej temperatury...Nie znajdą i nie mają w tym przypadku prawa odmówić od naprawy sprzętu bo to nie z twojej winy laptop przestał działać. Postrasz ich urzędem praw konsumenta to na pewno zmiękną, albo najlepiej się tam udaj, oni lubią się zajmować niesprawiedliwymi sprzedawcami ;) Trzeba walczyć o swoje prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,ja mam na procku od nowości 70 st.Nie wiem czy to dobrze czy źle,ktoś powiedział że źle więc oddałam do serwisu.Przeprowadzono testy ,zamontowano dodatkowy cooler,potrzymali dwa tyg (brakowało troszku :( ) ,po czym oddali z ........tą samą temperaturą która utrzymuje się non stop :mrgreen:

 

Mam nadzieję że nie padnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku po włączeniu musi być napisane np: press del to enter setup, lub f2 to enter setup.

 

//Ech nie doczytałem, gdy startuje tak szybko komputer to masz klawisz pause/ break który wciskasz i wszystko się zatrzymuje, spróbuj.

 

Chciałem wejść do BIOSu zobaczyć tą termoregulację,

Możesz ustawić w biosie wyższy próg temperatury dla komputera może to pomoże, choć może i być zabójcze jeśli temperatura skoczy zbyt wysoko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy laptopa, ale myślę(tak na chłopski rozum), że się nie opłaca zwiększać, ponieważ jeśli zwiększysz ilość pamięci dla grafiki to zostanie zmniejszona ilość pamięci ram, co spowoduje wolniejsze działanie komputera, chyba że chcesz właczać jakieś gry na nim to wtedy włącz na wyższą pamięć dla grafiki, bo 128 mb w nowszych gierkach to już minimum. Auto to auto :D myślę że komputer dobierze optymalną wartość(pewnie 64..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej temperaturze powinien pracować komputer przenośny?

 

odpowiadajac na twoje pierwsze pytanie: Nie ma takiej temperatury to zalkowicie zalezy od stresu jaki wywierasz na procku czy na dysku bo grafa watpie aby wywierala taka temperature wiec, to zalezy co robis na tym lapie jesli konwertujesz filmy to sie nie dzi bo takich rzeczy nie robi sie n lapie bo to jestwielki stres dla prock wiec on bedzie sie grzal lapy odolnie so do pracy ;) ale nawet jak sie mocno grzeje to nie powinno sie z nim nic stac bo w Biosie sa ustawienie shutdown przy zbytwysokiej temperaturze fany (wiatraki) sa przystosowane do poszczegolnych podezespolow...(jesli jeszcze czegos nie wiesz pytaj)

 

 

Otóż wyobrażcie sobie, że w serwisie odmowili mi naprawy na gwarancji, bo wczoraj był zbyt gorący dzień na używanie laptopa!!!

Już pomijam superinteligetne pytanie "rejestratorki" czy napewno naładowałem baterie...

Zarzucono mi, że musiałem siedzieć z komputerem na słońcu - tak chyba w noktowizorze, aby wogole coś zobaczyc na LCD. A na obudowie podobno znajduje sie nalepka "for home and office use only", czyli mam go używać w klimatyzowanym biurze lub domu? Niestety, ja nieszczęsny, aby mieć klimę w domu, to bym chyba musial zrobić przeciąg.

 

Jesli zas chodzi o reklamacje to wiadomo musisz nawciskac im kitow i zapamietaj ze tak sie zawsze robi: mowisz np. ze wlaczas lapa i dziala sobie przegladasz neta pracujesz czyli wypelniasz papierki i takie tam i oni wtedy nie maja wyjscia a jesli nadalmaja jakies ae w polsce nie tak calkiem dawno temu powstala istytucja zwana rzecznikiem praw konsument wiec idz jeszcze raz do sklepu i powiedz na czym soi sprawa i jesli nie przyjma go to postrasz rzecznikiem zobaczysz jak im mina zblednie i nagle jacy mili sie zrobia powodzenia rzycze...nie ma takiej opcji ze oni odmawiaja jesli tobie nie podoba sie cos w dzialaniu kompa musza to naprawic

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:34 am ]

a jesli chodzi o wasza dyskusje na temat pamieci wirtualnej to zapamietajcie moje slowa: RAMU NIDGY DOŚĆ!!! i jesli masz ochote na zwiekszenie jej ilosci to prosze bardzo wtoj komp bedzie szybciej dzialal. wlaczal programy itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć RAM przydzielana na grafę w BIOS'ie niema nic wspólnego ze współdzieleniem pamięci przez karty graficzne wielu laptopów - takie coś ustawia się nawet w komputerach stacjonarnych z kartami posiadającymi własną pamięć, to jest tak zwana pamięć graficzna 2 rzędu i jest używana na to, co nie potrzebuje aż tak szybkiego dostępu jak to, co siedzi w karcie graficznej (bo w pamięci karty graficznej siedzi to, co potrzebuje najszybszego dostępu, sorka za stylistykę, ale staram się pisać łopatologicznie, by wszyscy zrozumieli)

 

Najzabawniejsze jest to, że ludzie ''lecą'' na superszybkie procesory w drogich laptopach, które jednocześnie posiadają karty graficzne bez własnej pamięci, słabe - lolowe to, bo cała reszta kompa nie nadąża wtedy za grafą. A co takiego będziecie robić, co wymaga tylko superszybkiego procesora, pakować po 10 giga plików zaawansowanymi programami zmniejszającymi objętość, szyfrować 1000 0000 stron tekstu kodowaniem 512 bitowym? :D

 

Ja sie mogę ''mądrzyc'', bo mam Laptopa z kartą graficzną posiadającą własną pamięć i wiem jak mi śmiga. Acer Aspire 3023WLMi, niby "tylko" 1,8 MHZ, (64 bitowy) 512 RAM, ale za to karta graficzna Radeon X700 Moblity z własna pamięcią i śmiga przy wymagających rzeczach lepiej, niż niejedna ''nówka''. Jedyne, co zamierzam póki co rozbudować, to ilość pamięci RAM.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odkopię temat, moja siostra sprawiła sobie lapka z systemem windows vista, problem jest w tym że za cholere nie mogę zrobić żeby działał net,(netia na kablach tp, modem thomson speedtouch st330) niby instaluje sterowniki przeznaczone dla visty i po instalacji palą się obie diody to w programie od modemu jest komunikat, że urządzenie nie jest podłączone :shock: Vistą się wiele nie bawiłem, a lapkami to już w ogóle(wole grzebać w bebechach zwykłego pc) więc może ktoś mnie pokieruje co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sterowniki są napisane pod Vistę to zwykle problem leży po stronie komputer - modem. Czyli zastanawiam się czy lap ma dobrze skonfigurowane urządzenie łączące je z modemem (kontroler USB z tego co wynika ze specyfikacji modemu - może sterowników wymaga a nie ma). Druga sprawa - zajrzyj tutaj:

http://www.thomson-broadband.co.uk/codepages/content3.asp?c=7&ProductID=471

i sprawdź czy masz najświeższe sterowniki - może jest jakiś problem który rozwiązuje nowa wersja sterowników.

 

jeszcze jedno - czy modem na 100% działa sprawnie razem z innym sprzętem? to też warto zweryfikować - drogą eliminacji dojdziesz do właściwej przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×