Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich


Camilaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam na imię Kamila. Moje problemy zaczęły się kilka lat temu, najpierw była koleżanka depresja, z którą jakoś się uporałam (a przynajmniej tak myślałam). Niestety szczęście nie trwało długo. Od jakiegoś czasu poza objawami depresyjnymi, pojawiły się objawy typowe dla nerwicy, wszystko mnie drażni, ostre światło i hałas wywołują migreny nie do zniesienia, jestem strzępkiem nerwów, wystarczy byle powód, żebym się zdenerwowała lub rozpłakała. W pracy się trzymam, póki co mi to wychodzi, ale jak tylko przychodzę do domu, to marzę tylko o świętym spokoju, absolutnej ciszy i żeby broń Boże nikt nic ode mnie nie chciał. Próbowałam różnych leków bez recepty na uspokojenie, ale albo nie działały, albo mogłam po nich przespać 3/4 dnia. Mój lekarz ogólny odesłał mnie do psychiatry, ale szczerze mówiąc boję się tam iść. Nie chcę żeby uznano mnie za "nienormalną", jeżeli ktoś z pracy dowiedziałby się, że chodzę do psychiatry,to byłoby po mnie, po mojej opinii, po wszystkim, ale czuję, że sama sobie nie poradzę.Powiedzcie mi, z nerwicą da się normalnie żyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

może jednak warto skorzystać z pomocy psychiatry, może pomóc (nie bój się to nic strasznego, mnóstwo osob do nich chodzi, ludzie z pracy nie koniecznie muszą sie o tym dowiedzieć, u mnie nawet rodzina nie wie że korzystam z pomocy psychiatry mimo że z nimi mieszkam w jednym domu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeżeli nie dajesz rady idź, zapewniam Cię, że o ile nie spotkasz w poradni nikogo znajomego nikt się nie dowie. Mnie czeka wizyta w tygodniu, co prawda to tylko badania okresowe, ale dotychczas było ok, lekarz jak każdy inny.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam :) Do tej pory tylko z psychologiem miałam do czynienia. Cóż chyba muszę zebrać się w sobie i pójść do tego psychiatry. Skoro mówicie, że to nic strasznego, to może faktycznie nie mam się czego bać. Oby tylko coś to dało, bo sama ze sobą już czasem ledwo wytrzymuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Camilaa!

 

Jeżeli do objawów depresyjnych dołączyły objawy nerwicowe i Twój lekarz odsyła Cię do psychiatry, to myślę, że warto zastosować się do jego zalecenia. Wizyta u lekarza psychiatry to nic strasznego. Możesz liczyć na dyskrecję i nie musisz nikomu mówić, że korzystasz z pomocy psychiatry. Lekarz psychiatra będzie miał szansę Cię zdiagnozować i zaproponuje najlepsze leczenie (leki i/lub psychoterapię). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camilaa, wszyscy (albo prawie wszyscy) tutaj chodzimy do psychiatry. Niby człowiek powinien się już przyzwyczaić, ale ja i tak się stresuję. Takze to pewnie normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×