Skocz do zawartości
Nerwica.com

nie wiem co mi jest ...


szymon2311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnimi czasy mam pewien spory problem. Gdy wychodzę na miasto to wszystko wydaje mi się obrazem. To nie ludzie tworzą ten świat, tylko świat a wewnątrz nim ludzie, chodzący jak roboty. W domu gdy jestem sam często rozkminiam, niby wiem że świat jest piękny, jednak nie odczuwam tego, nie ma we mnie emocji, marzeń. Jestem tak jakby odczłowieczony. Co innego jest gdy wkręcam się w towarzystwo. Gdy jestem wśród znajomych całkowicie o tym zapominam i jestem sobą. Może tego nie odczuwam i robię to trochę sztucznie, ale nie widać po mnie żadnego problemu. Jednak problem jest i proszę o jakiekolwiek porady. :)

 

-- 28 lut 2015, 15:58 --

 

Zaznaczę że mam 20 lat, studiuje i teoretycznie życie układa mi się nieźle - mam rodzinę, przyjaciół, zainteresowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak od jakiegos miesiąca. Zmienia moja postrzeganie rzeczywistości ale tylko wtedy, gdy myślę nad sobą. Gdy wczuwam się w towarzystwo zapominam o wszystkim. Być może to przez marihuanę która odstawiłem mniej więcej miesiąc temu. Jednak paliłem jedynie okazyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymon2311, Podejrzewam, że przez marihuane. Miałem podobnie po marihuanie i innych używkach. Zalecam wizytę u psychiatry, a on da Ci piguły, które przywrócą Twoje postrzeganie świata do pionu ponieważ samo to może nie przejść. Ja miałem coś podobnego przez 2 lata dopóki nie udałem się do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymon2311, Nie wiem, jak chcesz to czekaj, może samo przejdzie, różnie ludzie reagują. Wizyta u psychiatry jest darmowa na koszt NFZ jeżeli masz ubezpieczenie zdrowotne czyli jeżeli się uczysz, pracujesz lub posiadasz oficjalny status osoby bezrobotnej. Tylko problem jest taki, że na taką wizytę czeka się zazwyczaj 1-2 miesiące w zależności od kliniki więc zalecałbym zapisać się już dzisiaj, a jak w między czasie Ci przejdzie to przecież nie będziesz musiał tam iść. Możesz też zapisać się prywatnie ale to już koszt około 100 zł. Tabletki są różne, zazwyczaj nie są drogie, jakie wypisze Ci lekarz to już zależy od jego diagnozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×