Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć wszystkim :D


dia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem Klaudia i mam 16 lat. Interesuję się śpiewem, rysowaniem, pisaniem, szyciem (uczęszczam do technikum odzieżowego) i ogólnie dużą ilością rzeczy. Na forum zajrzałam bo wczoraj zaczęłam troszeczkę panikować.

Kilka lat temu (od podstawówki do gimnazjum) coś się ze mną działo, nie jestem pewna czy można było nazwać to depresją, ale miałam problemy z wykonywaniem różnego rodzaju czynności, nie sprzątałam dookoła siebie, miałam myśli samobójcze, pojawiała się autoagresja. Myślę że było to trochę wywołane tym że zawsze byłam trochę uzależniona od książek i nie akceptowałam świata realnego. Teraz już jest u mnie z tym lepiej :3 Czasami zdarza mi się mieć ataki paniki, zaczynam się trząść, płakać, nie mogę się ruszać i zaczynam mieć naprawdę okropne myśli na swój temat. Ten stan depresyjny(?) minął mi już ok. rok temu, ale ostatnio zaczęło się coś psuć, bardzo dużo śpię a jestem przemęczona, no i wczoraj miałam atak paniki. Tak więc pomyślałam że coś w rodzaju takiego forum jest w stanie mi pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudia, najlepiej jakbyś porozmawiała o tym np. z mamą, potem ewentualnie odwiedziłabyś psychologa albo psychiatrę. To nic strasznego. Wszyscy tutaj do nich chodzimy. Pozdrawiam. Trzymaj się. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałam się tym by zapisać się do psychologa. Tylko jeden problem- mam podobnież przyjść na pierwsze spotkanie z rodzicem (jeszcze się nie umówiłam). Nigdzie nie wyjdę z moim ojcem, nie chciałam nawet nikomu mówić, no ale jak trzeba to się godzę. Mam tylko pytanie- czy myślicie że mogłabym przyjść ze starszą siostrą (nie jest moim prawnym opiekunem, ale jest bardziej opiekunem niż mój ojciec) i czy mogę się nie zgodzić na to by opiekun towarzyszył w trakcie rozmowy? Jeżeli będę musiała uzewnętrzniać się przy kimś z mojej rodzinki to ja chyba nie dam rady. I dzięki za przywitanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to że formalnie musi Cię ktoś zapisać do specjalisty (wyraźić zgodę na korzystanie z jego pomocy, skoro jesteś niepełnoletnia), jakoś wątpię żeby rozmowa odbywała przy osobach trzecich, przecież do psychologa przychodzą osoby z bardzo osobistymi, intymnymi problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×