Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy skomplikowana osoba może być dla partnera wyzwaniem ?


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

czy lepiej odpuścić na wstępie ? Nie mówię tylko o borderach

opuścić ?

-spadać od takich ile sił w nogach . I wiem co mówię . Znałem kiedyś taką jedną ,,, porażka .

To dobre tylko dla niepraktycznych życiowo artystów małego formatu , do życia wspólnego To To , to sie nie nadaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tacy ludzie przyciągają to fakt

na samą myśl o skomplikowanych Jednostkach zbiera mnie na wymioty .Faktycznie są jak labirynt , ale z którego nie ma wyjścia , niby pociągający , ale jak się za długo błądzi i coraz trudniej z Niego wyjść , robi sie to przykre ( i trza spier---alać na skróty ).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tacy ludzie przyciągają to fakt

na samą myśl o skomplikowanych Jednostkach zbiera mnie na wymioty .Faktycznie są jak labirynt , ale z którego nie ma wyjścia , niby pociągający , ale jak się za długo błądzi i coraz trudniej z Niego wyjść , robi sie to przykre ( i trza spier---alać na skróty ).

 

i to sie niby wie a jednak własnie mozn adac sie wciagnac w taki labirynt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skomplikowana, tajemnicza, niejednoznaczna osobowość ... warto się starać, żeby taką osobę lepiej poznać, zrozumieć i oswoić,
Oczywiście, że tak, pod warunkiem, że samemu jest się silnym psychicznie człowiekiem z wysokim poczuciem własnej wartości. Rozkodowywanie tajemniczej osobowości może być ciekawym elementem w takiej relacji, a stopniowo odnoszony sukces silnym bodźcem do odczuwania satysfakcji. Niejednoznaczna(cokolwiek miałoby to oznaczać) osobowość wcale nie musi mieć wyrazu negatywnego, a wręcz przeciwnie. Bardzo często to człowiek podejmujący wyzwanie samoistnie kreuje w sobie gorszy obraz tej jednostki, zwłaszcza gdy odnosi porażkę, lub odgórnie stawia dla tej relacji zbyt wygórowane wymagania, których de facto sam potem nie jest w stanie psychicznie udźwignąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przez jakiś czas to może być ciekawe na swój sposób,odkrywanie tego tamtego sramtego ,tajemniczość i inny bullshit.

Z drugiej strony jeśli ileś lat po zamieszkaniu ze sobą ty mówisz chłopu by kupił masło a tak naprawdę twoje tajemnicze "ja" chciało by chop zabrał cię w podróż dookoła świata i w Bangkoku kupił to masło...to sorry - każdego może uj trafić.

Na początku to może być ciekawe,ale z czasem - uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przez jakiś czas to może być ciekawe na swój sposób,odkrywanie tego tamtego sramtego
W związku, gdy karty zostają całkowicie odkryte najczęściej szybko zaczyna wiać nudą i schematami. Wówczas bardzo dużo osób postanawia szukać owej tajemniczości/możliwości odkrywania na boku. ;)

 

jeśli ileś lat po zamieszkaniu ze sobą ty mówisz chłopu by kupił masło a tak naprawdę twoje tajemnicze "ja" chciało by chop zabrał cię w podróż dookoła świata i w Bangkoku kupił to masło...to sorry - każdego może uj trafić.

Ale to raczej można podpiąć pod chore oczekiwania, by druga osoba miała zdolności jasnowidzenia dla czyjegoś widzimisię, a nie pod strukturę tajemniczej osobowości. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się używanie sformułowania "skomplikowana osobowość" jako takiego jakby eufemizmu. Dobrze wychowany człowiek nie mówi o kimś, kto mu uprzykrza życie, że jest wredną gnidą (nie mam w zwyczaju przeklinania), tylko że ma skomplikowaną osobowość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się używanie sformułowania "skomplikowana osobowość" jako takiego jakby eufemizmu. Dobrze wychowany człowiek nie mówi o kimś, kto mu uprzykrza życie, że jest wredną gnidą (nie mam w zwyczaju przeklinania), tylko że ma skomplikowaną osobowość :D

Oj wydaje mi się, iż inteligentna osoba o tajemniczej osobowości(tej prawdziwej) nie ma potrzeby, by w jakikolwiek sposób uprzykrzać życia komukolwiek, bo i po co?. Byłoby to chyba dla niej wręcz upokarzające. Prędzej właśnie skłonne do tego typu zachowań są osoby banalne/łatwe do odczytu, które mają niewiele do zaoferowania i w związku z narastającą w nich frustracją stają się wampirami szukającymi w sztuczny sposób ujścia dla swych negatywnych emocji, mających najczęściej główne źródło pomiędzy wszystkimi obawami o utratę czegoś ważnego np. żywiciela energetycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się używanie sformułowania "skomplikowana osobowość" jako takiego jakby eufemizmu. Dobrze wychowany człowiek nie mówi o kimś, kto mu uprzykrza życie, że jest wredną gnidą (nie mam w zwyczaju przeklinania), tylko że ma skomplikowaną osobowość :D

Oj wydaje mi się, iż inteligentna osoba o tajemniczej osobowości(tej prawdziwej) nie ma potrzeby, by w jakikolwiek sposób uprzykrzać życia komukolwiek, bo i po co?. Byłoby to chyba dla niej wręcz upokarzające. Prędzej właśnie skłonne do tego typu zachowań są osoby banalne/łatwe do odczytu, które mają niewiele do zaoferowania i w związku z narastającą w nich frustracją stają się wampirami szukającymi w sztuczny sposób ujścia dla swych negatywnych emocji, mających najczęściej główne źródło pomiędzy wszystkimi obawami o utratę czegoś ważnego np. żywiciela energetycznego.

Zgadzam się z tym. Mój tekst nie był stricte odpowiedzią na pytanie w temacie, tylko słyszałam kiedyś, w takiej dość oficjalnej sytuacji, jak pan mówił o pewnej dożartej pani, że ma skomplikowaną osobowość i mi się to spodobało:)

A co do pytania, to wydaje mi się, że czasem warto się trochę pomęczyć, żeby kogoś rozgryźć. Wydaje mi się, że większe szanse na poradzenie sobie z takim wyzwanie, będzie miała osoba bardzo zrównoważona i z ugruntowanym poczuciem własnej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×