Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aseksualność /aseksualizm


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba bardziej wygląda na to, że nie jestem aseksualny, ale nawet jeśli, to seksu i tak nie zamierzam się "tykać".

 

-- 11 lut 2015, 00:15:06 --

 

Prawdopodobnie jestem masochistą; występuje u mnie masochizm kompulsyjny, dlatego często myślę o przyjmowaniu cierpienia i mam przymus wykonywania "magicznych rytuałów przyjmowania cierpienia" i miewam podczas nich erekcję.

 

-- 15 lut 2015, 23:02:06 --

 

Wiem już chyba, dlaczego w czasie erekcji nie czuję się podniecony, tylko czuję aktywność sumienia. Wyczytałem, że może dziać się tak w przypadku odrzucenia seksualności przez osobowość i wtedy libido niby wchodzi w sferę nieseksualną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś, kto przez długi czas miał poczucie aseksualności i w czasie uległo to zmianie?

 

Pomimo że często mam tak, że mam np. zab. myślenia/omamy rzekome gdy wychodzę na zewnątrz i jedyne na czym się skupiam, to zrobienie tego, po co wyszedłem i ogólnie wtedy mam wielką anhedonię i nie chce mi się nic więcej, to kilka razy miałem tak że czułem jakąś seksualność, ale przejawiało się to kilka razy na rok, taki lekki wzrost libido i podobnych rzeczy.

 

Powiem że do 20 roku życia nie miałem żadnego libido prócz może lekkiej romantyczności lub zainteresowania daną dziewczyną przez np. jej specyficzny wygląd czy zachowanie, kiedy nawet nie byliśmy jakimkolwiek znajomymi. Często traktowałem różne osoby przedmiotowo, szczególnie na internecie, bo interesowały mnie nie to, co oni reprezentują sobą, a danym zaburzeniem zdrowotnym.

 

Ergo często z tego powodu wypominałem że choruję na najrzadszą chorobę psychiczną, bo non-stop doszukiwałem się osób na internecie takich jak ja, i nikogo takiego nie znalazłem, więc uznałem, że jednak jestem indywidualny, albo po prostu te osoby z tego wyszły i nie powracają do starego ja. Budowałem swój obraz na moim zaburzeniu, bo nie miałem nic innego do zaoferowania, miałem stany maniakalne, więc uznałem, że to jest jedyny sens mojego istnienia.

 

Już nie mówiąc że pewnych moich objawów wytłumaczenie ciężko na internecie znaleźć, jak parestezje (odstawienie olanzapiny?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×