Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam!


take

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu zdiagnozowali u mnie zespół Aspergera, chociaż wiele objawów do mnie nie pasuje (uważam, że mam bardziej coś związanego z tym, co w Ameryce niepoprawnie nazywa się "nonverbal learning disorder" (zaburzenie uczenia się niewerbalnego), niż z autyzmem dziecięcym). Niedawno dostałem rozpoznanie zaburzeń schizotypowych, wcześniej miałem rozpoznanie zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

 

Nie wiem, co mam ze sobą robić. Czasami marzę o posiadaniu żony podobnej do mnie. Część rodziny nie wie o moich diagnozach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem leki od ok. 17 r. ż., wciąż biorę (ale dosyć niewiele). Rodzina chyba nie zdaje sobie sprawy z mojego problemu. Trudno mi jest na studiach. Może później jeszcze będę coś tu dopisywać.

 

-- 13 kwi 2015, 09:27 --

 

Mam obsesję na punkcie swojej "choroby". Mam wątpliwości, czy naprawdę mam to, co mi zdiagnozowano. Na dodatek mam spore problemy duchowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, moje zaburzenia po ponad czterech latach od napisania pierwszego posta w tym wątku mają się dobrze. Powiedziałbym, że nawet są "mocniejsze" niż wtedy. Nie zmieniło się tak wiele. Studia drugiego stopnia ukończyłem ponad półtora roku po terminie. Trzy razy byłem na oddziale dziennym (2016 - 2017). Dostałem orzeczenie o niepełnosprawności (II grupa) i całkowitej niezdolności do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×