Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nasz Charakter


Dami111

Rekomendowane odpowiedzi

To nieprawda, że wychowanie ma największy wpływ. Owszem ma, ale nie decydujący. Gdyby tak było, to rodzeństwo powinno mieć podobne charaktery a zwykle tak nie jest. Ja na przykład potrafię być uparty, podobno taki byłem od malucha - uważam, że taki się urodziłem. Wychowanie czasem może mieć także wpływ odwrotny. Szkoła trochę też. Przeczytane książki, obejrzane filmy, spotkani w życiu ludzie, przeżyte traumy itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym mogą być inaczej traktowani przez rodziców, co powoduje także różnice w charakterze.

 

O, to, to! Przytoczę mój ulubiony przykład z życia wzięty- dwóm braciom zadano to samo pytanie(jeden wyrósł na porządnego człowieka, a drugi na menela bez perspektyw)- "Dlaczego jesteś tu, gdzie teraz jesteś?"- pierwszy odpowiedział- "Bo miałem rodziców alkoholików", a drugi odpowiedział- "Bo miałem rodziców alkoholików". Rodzeństwo nigdy nie będzie wychowywane/nie wyrośnie na dwie identyczne kopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakter kształtuje otoczenie w jakim się znajdowaliśmy/znajdujemy.

Ogromny wpływ mają też rodzice, no i czasami ich brak.

Wszelakiej maści problemy społeczne, jak i finansowe.

Czysta próba, czy podołasz, czy się poddasz, indywidualna sprawa.

Życie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest ciekawe na ile geny na ile reszta. Na pewno ogromne znaczenie ma rodzina, środowisko, przeżycia. Sądzę, że jedna osoba w zależności właśnie od tych czynników mogłaby się całkiem inaczej ukształtować. Czyli za temperament odpowiedzialne są geny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geny to podstawa, a na tej podstawie buduje się całą resztę.

Wlasnie, geny to w duzej czesci nasz charakter.

 

-- 04 mar 2015, 12:18 --

 

Właśnie to jest ciekawe na ile geny na ile reszta. Na pewno ogromne znaczenie ma rodzina, środowisko, przeżycia. Sądzę, że jedna osoba w zależności właśnie od tych czynników mogłaby się całkiem inaczej ukształtować. Czyli za temperament odpowiedzialne są geny?

 

Wklejam tu link, ktory na forum podeslala bittersweet. http://newtimes.pl/geny-czy-wychowanie- ... czlowieka/ A ktory jak ulal pasuje do tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×