Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałam jakiś czas temu z jedna mamą, na temat komunii w dokładniej, na temat, wyprawiania dziecku tej że oto imprezy. Czy to jakaś anomalia że ja nie zamierzam wynajmować lokalu? że dla mnie kupowanie czegoś za milion monet, to durnota? ja jak byłam dzieckiem dostałam łańcuszek kolczyki, walkmana tak stara jestem, I chyba rower wigry 3. Ale nie pamiętam czy to na samą komunię czy przed nią. Nie ważne, czy kupowanie drożyzny żądanie od innych wydaj tyle i tyle to nie głupota? Po kiego grzyba wydawać na sale fotografa, kurde to nie ślub! To tylko komunia i nie pieniądze są w niej najważniejsze. Nie wiem czy ja jestem nie dzisiejsza czy ludziom się w głowach poprzewracało. Ja swoja miałam w domu, nikt sal nie wynajmował nie było czegos takiego jak cennik ile należy wydać, żeby wstydu nie było. To dla mnie głupota. Nie wiem czy to wątek do takiej dyskusji ale chciałam się zapytać o wasze zdanie.

 

To zły wątek, bo pierwsza komunia ma z religią niewiele wspólnego. To pokaz bogactwa lub rozdawnictwa, w czasach jedynaków którzy niekoniecznie będą chcieli hucznego wesela , pierwsza komunia to okazja dla rodziców do zrobienia imprezy i pokazania się sąsiadom, ot kolejny element konsumpcji na pokaz ubrany w szaty religijne. Dzieci się cieszą że dostają prezenty, księża że jest ruch w interesie, tylko rodzice niekoniecznie bo czasem trzeba wziąć pożyczkę, a jak się nie postawisz to sąsiedzi obgadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera, ale cyrk :(:(:( z całego zestawienia znałem jedno zdjęcie - to z biblią w pakiecie z PS3.

 

kia_ sportage, phœnīx, też miałem komunię w domu.

 

Czy to jakaś anomalia że ja nie zamierzam wynajmować lokalu?

W moich oczach to nie anomalia, to normalne.

Nadziani rodzice robią szopkę (przykłady w linku od INTEL 1). Ci mniej nadziani, odczuwają dyskomfort, że nie są w stanie zapewnić dziecku luksusów. Prześciganie się w prezentach stało się żałosne. Gardzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera, ale cyrk :(:(:( z całego zestawienia znałem jedno zdjęcie - to z biblią w pakiecie z PS3.

 

kia_ sportage, phœnīx, też miałem komunię w domu.

 

Czy to jakaś anomalia że ja nie zamierzam wynajmować lokalu?

W moich oczach to nie anomalia, to normalne.

Nadziani rodzice robią szopkę (przykłady w linku od INTEL 1). Ci mniej nadziani, odczuwają dyskomfort, że nie są w stanie zapewnić dziecku luksusów. Prześciganie się w prezentach stało się żałosne. Gardzę.

 

Kler oficjalnie potępia te pokazy bogactwa, ale gdyby nie to ten religijny sakrament byłby nic nieznaczący i zapomniany takim jak jest np bierzmowanie. A tak kościół na tym zarobi, zjawia się tam ludzie którzy zwykle z kościołem nie mają nic wspólnego, aureola masowego kościoła zostaje podtrzymana, a to że cała ta komunijna szopka ma z wiara niewiele wspólnego schodzi na drugi plan.

 

W mojej pracy, gdzie dominują ultrakatoliccy kaszubi w maju temat komunijny jest wiodący:kto co dostanie, gdzie do fryzjera, kto w co co ubrany, w jakiej restauracji przyjęcie, całe życie wsi się wokół tego skupia a jakby ktoś nie chciał uczestniczyć w tej szopce to zostanie wytknięty palcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest? Czytałem w internecie, że coraz więcej ludzi(Europa) odwraca się od chrześcijaństwa a gdzieś i indziej, że chrześcijaństwo zaczyna się powoli odradzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest? Czytałem w internecie, że coraz więcej ludzi(Europa) odwraca się od chrześcijaństwa a gdzieś i indziej, że chrześcijaństwo zaczyna się powoli odradzać.

Większość się już odwróciła, Polska może jest wyjątkiem. Ale wiara tych co jeszcze wierzą bywa silniejsza, w Polsce może tak jest w dużych miastach, bo na wsiach to dominuje mało pogłębiony katolicyzm ludowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wierze nie zbuduje sie nic trwałego bo i jak miało by być to możliwe skoro wiara to niepewność . Zasady życia nie powinny być domniemane (oparte na zawierzeniu) . Pewniej sie czuje gdy opieram sie na faktach (stąpam wtedy po twardym gruncie) anizeli wydaje mi się że tak może być (a więc i równie dobrze moze tak nie być -czyt. wiara).

Religie to dla mnie mistyfikacje.

Bóg nie jest projekcją żadnej religii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wierze nie zbuduje sie nic trwałego bo i jak miało by być to możliwe skoro wiara to niepewność . Zasady życia nie powinny być domniemane (oparte na zawierzeniu) . Pewniej sie czuje gdy opieram sie na faktach (stąpam wtedy po twardym gruncie) anizeli wydaje mi się że tak może być (a więc i równie dobrze moze tak nie być -czyt. wiara).

Religie to dla mnie mistyfikacje.

Bóg nie jest projekcją żadnej religii.

 

Oby więcej,takich ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę / uważam i wierzę,że nasz dobry Ojciec w Niebie , jeśli szczerze , wytrwale i z ufnością pokornie GO o coś prosimy , ON zawsze daje nam więcej niż oczekujemy od Niego dostać. Doświadczyłem i doświadczam tego setki , tysiące razy. Takie małe ,czasem większe znaki /cuda, a jakże ważne , wręcz decydujące o powodzeniu .

Kościół? ----jak najbardziej i najlepiej jak najczęściej . Eucharystia , Ciało Boga żywego , pokarm , którego nawet Aniołowie zazdroszczą ludziom .Czytanie słowa Bożego ,,, to są rzeczy , które procentują w tym życiu , ale najbardziej na życie wieczne .Pobożność ( za św. Pawłem , jest naszym największym Bogactwem , a modlitwa największym Ludu Bożym kapłańskim przywilejem .

JEZU kocham Ciebie !!!TY wiesz Panie , Ty wszystko wiesz .

piękne to co napisałeś -ja jestem dopiero na początku tej drogi.

Dzisiaj znów ruszam dupsko do kościoła :smile:

 

 

http://joemonster.org/art/39795

....i wszystko w temacie :D

Dlatego "jestem wrogo nastawiony do ludzi"

Te zdjęcia to masakra :shock::shock: to przypomina jakieś cygańskie imprezy :shock::shock: No i te zdjęcia powinny być w połowie kwietnia wyświetlane w kościołach całej Polski żeby pokazać niektórym jak wygląda wiocha i kicz :mrgreen: dlaczego księża o tym nie mówią ,nie pokazują ?

 

INTEL 1 nie bądź wrogo nastawiony do ludzi- te fotki to jakiś ułamek procenta ,promil -ogromna większość ludzi ma poczucie dobrego smaku ,schludności, skromności i wie o co chodzi w pierwszej komunii świętej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierć pieniądza. Już nawet w kościele chcą byś płacił kartą

Z polskich miast znikają bankomaty, a Polacy coraz rzadziej korzystają z gotówki. Dostrzegają to banki, sklepy, a teraz nawet kościoły. - Płacenie kartą w kościele to same zalety - przekonuje w rozmowie z WP finanse o. Andrzej Batorski - proboszcz parafii, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła terminale płatnicze.

dalej: https://finanse.wp.pl/smierc-pieniadza-juz-nawet-w-kosciele-chca-bys-placil-karta-6250607995614849a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Kejti się niedawno spotkała z Francisem :classic_ninja: Nie oceniam, ani nie mówię, że to źle, tylko, że coś mi tu nie gra. 

Perry-Bloom-Meet-the-Pope.jpg

 

 

Ostatnie newsy (ew. fake newsy :D ) mówią, że Kejti zachęca swoich fanów do modlitwy, a w niektórych mowa o tym, że modlitwa do szatana powinna być obowiązkowa.

https://newsbook.pl/2018/01/18/katy-perry-modlitwa-do-szatana-powinna-byc-obowiazkowa/

 

 

yy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafs :uklon: 

Jasne że tak, ale wiesz, znajdą się tacy co powiedzą, że Katy Perry nigdy nie spotkała się papieżem i to będzie fake news.

Druga strona newsów medialnych - kazała modlić się do szatana. Będzie to true newsem, bo nikogo w dzisiejszych czasach nie obchodzi co jest prawdą, kłamstwem, czytają i wierzą w ekran LCD, internet i to co im pokaże na ich ulubionych stronach.

@rafs to pierd*lone głupie społeczeństwo łyknie wszystko, bez jakiejkolwiek analizy. Ostatnio "pierd*lonym głupim społeczeństwem" nazwał społeczeństwo Stonoga, teraz gnije teraz w więzieniu.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liber 8 , ale te zdjęcia to specjalnie nie w temacie wątku , który brzmi Religia,wiara,modlitwa,świadectwa,uzdrowienia -  tak brzmi :>>>

--- może w wątku "Śmiech to zdrowie"  , albo " antyklerykalizm , albo " te cholerne , bogate  pasibrzuchy ,,,

 Nie wiem , ale traktujmy sie z powagą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa wątku się zgadza, zdjęcia wstawione prawidłowo, myślałem, że porozmawiamy o kardynale Dolanie? I wypraszam sobie żebyś sugerował, że jest on "otyłym pasibrzuchem".
To, że lubi sobie pojeść, nie oznacza, że mamy go za to oceniać i krytykować, każdy ma swoje słabości.
Ja modlę się o jego uzdrowienie, od tego jest ten wątek.

Czasem jak zje swoje, to nabiera na widelec z talerza osoby, która siedzi obok o_0
Jego zachowania często odbiegają od normy, trzeba się za niego pomodlić. 


cardinal-timothy-dolan.jpg

image.jpg

CEF.Dolan_.3-24-16-s.jpg

20130226cnsbr14111-1024x685.jpg

19.1n004-5.cardinal1.c.ta--300x300%5B1%5

dola.jpg

394D3B1A00000578-0-image-a-3_14765766736

2-19archjpg-6e74abc5b5509fe2.jpg

wpid-photo-20141103231517.jpg

dolan.png

 

 

 

A teraz całkowicie na poważnie - w książce Marii Valtorty (nie pamiętam już której, dużo ich ma na koncie) był taki fragment, który mi utkwił - że gdyby Jezus przyszedł ponownie teraz, i usunąłby w pierwszej kolejności "pasibrzuchów", złoczyńców, itd. to jest cała masa ludzi (takich zwykłych pobożnych katolików co są na mszy co niedzielę), a oni z radością przelecieliby się po ich martwych ciałach i ucieszyli z ich śmierci. A tu zupełnie nie o to chodzi. Jezus nie chce takich dusz. Nie pamiętam nazwy książki, może ktoś kojarzy? Opowiedziałem to po swojemu, a wolałbym zacytować fragment z książki. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×