Skocz do zawartości
Nerwica.com

Atopowe zapalenie skóry a nerwice


Cognac

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteście specjalistami więc przychodzę do was z pytaniem.

Otóż, na forum atopowym przeczytałam takie coś:

 

gdy się denerwujemy, stresujemy, wydzielane są m.in. katecholaminy, które mają wpływ np. na hamowanie interkuliny 12,odpowiedzialną za hamowanie procesu zapalnego

Topic: https://www.atopowe.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=203&p=120310

 

Pytanie moje, czy w takim razie leki na nerwicę (nie myslę tu o lekach związanych z blokowaniem histaminy, tylko o jakiś innych) mogłyby przy okazji pomóc i na atopowe zapalenie skóry?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AZS od baaardzo dawna. I śmiało mogę powiedzieć, że odkąd zaczęłam leczenie (terapia, leki itd) to właściwie moje zmiany zeszły całkowicie. I widzę też, że kiedy łapie mnie lęk lub stres to AZS włącza się od razu. Niestety, od wszelakich sterydów mam zniszczone ręce, dosłownie jak pergamin, więc gdybym wiedziała wcześniej, że to wszystko się wiąże ze sobą, na pewno nie ładowałabym w siebie tyle silnych maści, ile kiedyś jak bywało bardzo źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stres nie jest dobrym doradcą, a AZS to choroba, która "lubi" stres. Poza standardowym leczeniem nieodzownym elementem pielęgnacji skóry atopowej są emolienty, krem do stosowania miejscowego np. Dermaveel, olej lniany, olej z wiesiołka, wykluczenie produktów, które uczulają. Polecam również kąpiel w siemieniu lnianym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×