Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy zaburzenia rozwinięte trudniej wyleczyć


celownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam 22 lata i od urodzenia już jak miałem 5lat czyli świadomość, to miałem dziwne zaburzenia w mòzgu i byłem u psychiatry już kilka razy na diagnozach i diagnoza taka,że zaburzenie typu schizofreni:schizotypowe i pytanie do was czy orientuje sie ktoś z was czy jeśli ja mam to od urodzenia i się to rozwijało,bo niebrałem lekòw nigdy,troche ostro ćpałem,piłem przewlekle to czy te zaburzenia są gorsze od schizofreni? Jeśli np. Chodzi o leczenie ich czyli,że ktoś sie nabawia schizofreni przez coś tam a ja mam od urodzenia takie rzeczy czyli że w mòzgu może być w moim przypadku dużo gorzej ? I wymaga to dłuższego czasu leczenia? Bo jeśli chodzi o objawy to się zdecydowanie trochę rozwinęły,ale od urodzenia były ostre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schizofrenia może się uaktywniać w różnym wieku. Raczej nie słyszałem czegoś takiego, że im później tym lżejsza. Zioło czy alkohol mogą być jej katalizatorami, ale jako takie jej nie wywołują, więc tutaj też nie wydaje mi się żeby to bardzo wpłynęło. Zaznaczam że nie jestem specjalistą.

Podsumowując wracaj do leczenia, o wątpliwości spytaj psychiatrę, bierz regularnie leki i nie przejmuj się bardziej niż trzeba (tylko nie wracaj do tego zielska).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powyżej. Nie za bardzo wiadomo o co chodzi w twoim poście, ale niekorzystne kombinacje obciążeń genetycznych umożliwiających rozwinięcie objawów schizofrenii się albo ma, albo nie - czynniki środowiskowe, ćpanie, towarzystwo, dom, etc. , są katalizatorami. Po pierwsze to nie wiadomo czy masz schizofrenie. Po drugie objawy schizofrenii w wieku 5lat są bardzo rzadkie, a jeżeli już występują, to mamy do czynienia z bardzo niekorzystną kombinacja obciążeń genetycznych i wyjątkowo ciężkim przebiegiem choroby, często niereagującym w sposób zadowalający na żadne LPP -> gdybyś miał w wieku 5lat objawy schizofreniczne i nie był leczony przez ponad 15lat, to dziś nie siedziałbyś na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja niemam schizofreni to są poprostu takie dziwne zaburzenia psychotyczne/psychiczne opowien wam troche o nich:mam tak jak np. Leci jakaś piosenka w radiu to dziwnie reaguje np.w autobusie siedząc czuje dyskomfort bo czuje się źle jak ci ludzie siedzą ze mną w tym autobusie i się patrzą na mnie i ta piosenka leci n

p. Rihianny jakaś i wtedy przełykam ślinę ze wstydu i tak jakby strachu bo wcześniej też myślałem o takich porypanych rzeczach ale już niechce mòwić jakich poprostu to takie wsydliwe rzeczy,ktòre mi się z czymś

skojarzały i niepotrzebnie o tym myślałem i dlatego tak się działo a wiem to,bo jak nierozmyślałem to było lepiej nawet dużo lepiej,tylko moje zaburzenia w mòzgu polegają na tym też,że ja rozmyślam

2.to mam tak,że jak stałem niera wśròd ludzi bo już właśnie dlatego niewychodze z domu to jak ludzie wypowiadali jakieś słowa niera np. to,o mojej rodzinie,o aktorach w telewizji a wcześniej też o tym rozmyślałem

od urodzenia tak mam,wogòle,wracam do tego co mówiłem:to mam tak,że się trzęse na wypowiedzi danych słòw bądź zdań,albo też przełykam śline bo wcześniej o tym rozmyślałem i we mi się ,że inni o tym wiedzą i taki to jest wstyd dla mnie tak się ludzie na mnie patrzą ja już niechce tak,więc widzicie mam dziwne,wstydliwe zaburzeniaczy ktoś mògłby określić moje zaburzenia czy tam choroba?myśle,że dałem tyle informacji,że ktoś powinien albo wszyscy to określić?bo psychiatra błędnie mi sie wydaje to zrobiL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a czy waszym zdaniem dało by rade to wyleczyć rezerpiną-dawnym lekiem psychotropowym w Polsce,ale ziołowym bo pisze,że działa już po 3 tygodniach rzeczywiście zaczął,mam na myśli lek o nazwie siledin z rezerpiną bo ja. to brałem właśnie 3 tygodnie,ale pomògł raczej bardziej narazie na rozmyślanie Czyli blokował ale. czy pomògł by na objawy fizyczne tego niewiem bo odstawiłem bo mi się skończył ale w Internecie pisze,że w najcięższych przypadkach to nawet do 3 miesięcy i objawy ustępują,ale czy to każdemu pomoże i czy mi akurat?Na tak rozwinięte i świadome i powalone zaburzenia/objawy,bo słyszałem,że to bardzo dobry lek.Czy ktoś słyszał o tym leku?Bo jest bardzo popularny,ale ludzie niewiedzą za bardzo o tym,że te ziołowe leki bardziej pomagają niż neuroleptyki i przy tym nieszkodzą,troche się już o tym przekonało ludzi ze schizofrenią itd.wystarczy poczytać w necie o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×