Skocz do zawartości
Nerwica.com

Testy na zaburzenia osobowości


Coccinella

Rekomendowane odpowiedzi

coccinella, jest wiele testów do badania osobowości i zaburzeń osobowości, np. test projekcyjny Test Rorschacha, wspomniany MMPI-2 albo inaczej WISKAD, NEO-FFI, EPQ-R, NEO-PI-R... Testy te mogą wykonać jedynie wykwalifikowani psychologowie, którzy przeszli szkolenie z danego narzędzia psychometrycznego. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, jest wiele testów do badania osobowości i zaburzeń osobowości, np. test projekcyjny Test Rorschacha, wspomniany MMPI-2 albo inaczej WISKAD, NEO-FFI, EPQ-R, NEO-PI-R... Testy te mogą wykonać jedynie wykwalifikowani psychologowie, którzy przeszli szkolenie z danego narzędzia psychometrycznego. Pozdrawiam!

dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla mnie dziwne były pytania w tym teście... Gdy odpowiadałam twierdząco np na pytanie o to, czy często mnie coś boli, to dostawalam punkt do hipochondrii. To samo przy pytaniu ,,czy martwisz się o stan swojego zdrowia''. Przecież skoro udałam się do psychatry i źle się czuję, to nie napiszę, że się nie martwię...? Przez to że mam dużo objawów somatycznych nerwicy wyszłam na hipochondryczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś coś więcej napisać? Dlaczego odmówiłeś?

Odmówiłem, ponieważ są to bzdury. Jest to słynny test z kleksami, w którym badany powinien stwierdzić, "co widzi".

Z projekcyjnych miałem jeszcze TAT, czyli opisywanie, co mogło się wydarzyć na obrazku. Przykładowa karta z TAT:

murray-black-and-white-woman-bed-e1368371965534.jpg

Też uważam, że są to bzdury, można potraktować bardziej jako zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×