Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Bo wyborcy PO, to nie chamstwo i dzicz o Korwina czy Ruchu Narodowego, lub PIS. Oni nie buczą jak banda pawianów.Przepraszam małpy za te porównanie.

Kiedyś sympatykami Korwina byli zwykle inteligentni ludzie ale dziś chyba coraz więcej tam zwykłego buractwa i zadymiarzy zresztą dostosowują się do poziomu wielu wypowiedzi Korwina zwłaszcza tych najbardziej nagłaśnianych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wyborcy PO, to nie chamstwo i dzicz o Korwina czy Ruchu Narodowego, lub PIS. Oni nie buczą jak banda pawianów.Przepraszam małpy za te porównanie.

O ile oglądałem ten filmik cały to nikogo z PiSu tam nie było przynajmniej by zauważyć po transparentach byli Korwin i Ruch Narodowy.

Aha czyli ja jako wyborca PiS jestm pawianem i małpą.

Dzięki Monk jak zwykle za tolerancje i politykę miłości a może raczej za mowę nienawiści?

Takie typowe dla lewicy.,....nienawiść za poglądy.

A na wiecu Dudy było tak

[videoyoutube=iVVN9_WHpJo][/videoyoutube]

Jego Korwinowcy i Ruch Narodowy nie atakował. Zastanówmy się czemu. Czy Duda podpisał 67? Czy Duda podisał legalizację GMO? Czy Duda podpisał Gender konwencje? Czy Duda podpisał rabunek ludzkich oszczędności z OFE? Czy Duda olał 2,5 mln podpisów ws. referendum 67? Czy Duda miał związku z WSI?

Oczywiście NIE!!!!!

A kto w tych wszystkich kwestiach był na TAK? Jak on się nazywał?

Komołowski? Kłopotowski? Komoruski?

Prezydent zbiera własne żniwo i pokłosie własnych działań jako prezydent antyobywatelski. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, Wyborcy Komora są równie leniwi, ...... nawet na jego wiece przychodzą głównie urzędnicy niejako z przymusu. o.

Dokładnie tak. Po to zatrudniono tylu urzędasów by mieć elektorat. Tak samo jak PSL na wsi i w małych miastach choć i ponoć w dużych już też głosuje sam na siebie.

Jest to chore bo wynika z zawłaszczania Państwa i czynienia z niego prywatnego folwarku jakiejś partii do tego z nepotyzmu i okradania Polaków bo te wszystkie etaty dla działaczy apartyjnych są finansowane z naszych podatków. O korupcji, lewych przetargach, firmach krzakach już nie wspomnę...

 

Ciągle mnie dziwi że Ty jako niby tak wykształcony i na stanowisku patrzysz płytko lub nie dostrzegasz wielu rzeczy a ja zwykły prosty, fizol z nizin społecznych to widzę ale może się mylę.

A co mam dostrzegać?

Mam relatywizować politykę PO która rabuje obywateli i niszczy państwo? Czego mam szukać głębiej twoim zdaniem kiedy to wszystko jest proste jak konstrukcja cepa? Bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze lub ewentualnie o władzę i wpływy.

Na tym filmiku Komór zbiera żniwo ustaw które sam podpisał. Nie dziwie się, że ludzie na jego spotkaniach buczą. Masz chęć pracować do 67 lat lub do śmierci bo ZUS za ileś lat i tak upadnie a służba zdrowia to fikcja?

2 dodatkowe lata dla mężczyzny to jeszcze pikuś ale co mają powiedzieć kobiety w rolnictwie którym wydłużono wiek emerytalny o 7 lat. Co mają powiedzieć kobiety z Biedronki które codziennie targają ciężary z towarem. Jak mają pracować w wieku 67? Jako kto?

Ja też wywodze się z polskeij biedy tylko ciężką pracą się z niej wybiłem.

Znam jednak ludzi którzy dzięki koneksjom rodzinno/partyjnym bez inteligencji wiedzy kompetencji i wykształcenia nawet zaszli jeszcze dalej. O wiele dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tak wszyscy czepiają tego 67.Z tego wynika, że Polacy to lenie. I nie chcą pracować.Ja znam ludzi, którym to nie przeszkadza.

A przepracowałeś w życiu choć jeden dzień? Wiesz co to jest praca? Wiesz co to jest wypłata? Wiesz co to znaczy żeby starczało pieniędzy od 1 do 1?

Wiesz co to znaczy pracować na umowie zlecenie za 7 zł?

Bo ja wiem bo prace zawodową zaczynałem od budowy i cieżkiej pracy w rolnictwie. Wiem co to znaczy pracować po 12 godzin w pocie czoła i dostać za to marne grosze. W takiej sytuacji jest wielu obywateli. Kiedyś jeden facet po 60tce na budowie powiedział mi że sztuką jest popracować na budowie , dorobić sobie, ale nie zostać na tej budowie do końca życia.

Dla pracowników fizycznych wydłużenie czasu pracy o 1 tydzień miesiąc to katorga a co dopiero o kilka lat. Kto nie pracował fizycznie nie zrozumie tego.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam jednak ludzi którzy dzięki koneksjom rodzinno/partyjnym bez inteligencji wiedzy kompetencji i wykształcenia nawet zaszli jeszcze dalej. O wiele dalej....
tak było, jest i będzie niezależnie od tego kto rządzi. Ja się nie wywodzę z nizin ale się wśród nich obracam i z racji zarobków i stanu posiadania się do nich zaliczam, moi przodkowie( przed wojną) byli bardzo bogaci :mrgreen:

 

A co mam dostrzegać?
to że skoro nie widać zwolenników PO na wiecach to nie znaczy że ich nie ma.

Zreszta jak pisałem to wiele razy chciałbym aby PiS zdobył 100% głosów i chciał zobaczyć jak za 5-10 lat przegonimy cały świat. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to przesuniecie wieku emerytalnego to skutek szybkiego starzenia się społeczeństwa i tak ten system padnie nie długo bo liczba emerytów dogoni liczbę pracujacych i emerytury nie dostanie nikt oprócz jakiś uprzywilejowanych. Większość ludzi z mojego pokolenia i młodszych nie wierzy że dostanie jakakolwiek emeryturę albo ewentualnie jakąś bardzo skromną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta jak pisałem to wiele razy chciałbym aby PiS zdobył 100% głosów i chciał zobaczyć jak za 5-10 lat przegonimy cały świat. :mrgreen:

A to jest bzdura kompletna. Nie przegonimy nikogo bo jesteśmy przez 8 lat masakrycznie opóźnieni. Dobrym przykładem tego jest Gazoport. Jak za PiSu zaczynano jego budowę to myślano że zrobi sie to sprawnie i szybko i że polityka dywersyfikacji źródeł energii jakoś się uda. Jakiś czas potem Litwa zaczynała budować mniejszy gazoport to w reżimowych mediach śmiano się i z PiSu i z Litwy że po co nam ten gazoport tylko jeden wielki wydatek.

Dzisiaj agentura Gazpromu w Polsce skutecznie spowolniła naszą budowę, a mała Litwa już korzysta ze swojego gazoportu i sobie chwali.

Nie oszukujmy sie. PiS nie dokona cudu. Raz że trzeba będzie długo sprzątać po platformie, dwa że PiS jest za socjalny co może go w pewnym punkcie zgubić a trzy nie wiadomo czy w ogóle wygra wybory które mogą być znów cudownie policzone podobnie jak te samorządowe. Jedno PiS jednak może zrobić. Może podnieść Polskę z kolan, może napisać własną politykę gospodarczą kraju, może zerwać z POwską polityką że kraj i rząd nic nie może, może zacząć dbać o polskie interesy narodowe w UE. Słownie mówiąc PiS może zacząć coś robić w porównaniu do platformy która poza zajmowania się samą sobą i łapówkarstwem nie robi nic.

A tak w ogóle to PiS cudu w ogóle nie obiecuje...

ALE w 2007 roku był taki człowiek który nazywał się Donald T który co obiecywał? CUD GOSPODARCZY? Drugą Irlandię ? Zieloną wyspę? Gdzie on teraz jest? Gdzie sie podział Cud gospodarczy i druga Irlandia? Kojarzycie kogoś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszyscy Polacy to pracownicy fizyczni.Chyba,że dla PIS liczą się tylko tacy. No to,czemu nie zawierają koalicji z Ikonowiczem ? Kiedyś słyszałem wypowiedź ( nie na forum),że liczy się tylko praca fizyczna.

Poziom empati godny podziwu wręcz.

Wiadomo w biurze nie pracuje się tak ciężko jak fizycznie choć szczerze powiem czasem bywa naprawdę pod górę.

Duch może ochoczy, ale ciało słabe a wiek emerytalny obowiązuje i fizycznych i umysłowych. W biurze człowiek w wieku 67 jest może sprawny i nadaje się jescze do jakiejś tam pracy. Pytanie czy tak samo jest np w rolnoctwie lub na budowie?

No i nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Wiesz co to praca? Popracowałeś gdzieś z dzień czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłbyś w ciężką depresję pewnie gdyby ktoś Ci udowodnił, że jesteśmy również zapóźnieni przez rządy PISu, który nie podjął żadnych sensownych reform w niezwykle sprzyjającym okresie hossy przypadającym na jego rządy...a tak zapomniałem, nikt nawet prof ekonomii nie zdołałby Cię do tego przekonać, byłby pewnie z Platformy albo o zgrozo lewakiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE w 2007 roku był taki człowiek który nazywał się Donald T który co obiecywał? CUD GOSPODARCZY? Drugą Irlandię ? Zieloną wyspę? Gdzie on teraz jest? Gdzie sie podział Cud gospodarczy i druga Irlandia? Kojarzycie kogoś takiego?
Chyba tylko naiwniacy w ten cud wierzyli, przecież nikt poważny nie wierzy w nierealne obietnice wyborcze że dogonimy Irlandię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to przesuniecie wieku emerytalnego to skutek szybkiego starzenia się społeczeństwa i tak ten system padnie nie długo bo liczba emerytów dogoni liczbę pracujacych i emerytury nie dostanie nikt oprócz jakiś uprzywilejowanych. Większość ludzi z mojego pokolenia i młodszych nie wierzy że dostanie jakakolwiek emeryturę albo ewentualnie jakąś bardzo skromną.

A to też bujda. Podniesienie wieku emerytalnego jest liniowo związane z tzw. reformą OFE.

Rostowskeimu wtedy nie domykał się budżet przez OFE właśnie. Dlaczego? Bo OFE inwestowało masowo w obligację skarbowe i państwowe papiery dłużne. A wiadomo od takich papierów Skarb Państwa musi płacić co roku odsetki w olbrzymich kwotach co masowo zwiększało dług publiczny.

To co zrobiono? Dokonano w pewnym sensie księgowego przesunięcia i przeniesienia pieniędzy i przyszłych długów Skarbu Państwa należących do OFE do budżetu i tak Rosti dopiął sobie budżet na 150 mld zł. Te pieniądze były jednak kapitałem pracującym na kontach ludzi oszczędzających w OFE. Były one pokryciem ich przyszłej emerytury. Stąd pada określenie że przy OFE rząd okradł ludzi tam oszczędzających.

W zamian za to rząd by nie narazić się zagranicznym wielkim kapitałom właścicielom OFE i z powodów demograficznych podniósł wiek do 67. Rzucono w pewnym sensie OFE jakieś tam ochłapy tym krokiem bo przez dłuższy wiek do emerytury ludzie beda musieli dłużej do OFE płacić. Jak powiedział prof. Modzelewski w trakcie wprowadzania tych "reform" ani jeden ministre czy ekonomista rządowy nie zrobił konferencji na której pokazałby wyliczenia czemu to sie wszystko robi. Zrobiono to bo po prostu tak....

Jednocześnie nie podjęto reformy nieefektywnego systemu emerytalnego i załużonego ZUSu. Zostawili to nie wiem komu, losowi......o czym mówił Balcerowicz

Jakiś czas później rząd jednak skłócony z OFE dorżnął je jeszcze bardziej. Wprowadzono rozwiązanie PiSowskie czyli wybór: ZUS czy OFE. Wiekszość ludzi wybrała ZUS i OFE znów ucierpiały.

Co ciekwe po tych wszystkich machlojkach ludzie którzy od początku istnienia OFE oszzcędzali w 2 filarze i wpłacili tam kupe kasy nie mają tam już nic. Okradziomo ich z oszczędności.

Ja wybrałem ZUS bo choć wiem że nie ma tam kasy to przynajmniej są zapisy księgowe mówiące że coś sie należy. W OFE nawet tego nie ma bo kapitał był ruchomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko naiwniacy w ten cud wierzyli, przecież nikt poważny nie wierzy w nierealne obietnice wyborcze że dogonimy Irlandię.

Hm...Na tym forum pewnie się by paru znalazło nie mówiąc już w całym kraju.

Raz było 42% a raz bodajże 39%. Jak zatem nazwać tych ludzi? Naiwniakami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłbyś w ciężką depresję pewnie gdyby ktoś Ci udowodnił, że jesteśmy również zapóźnieni przez rządy PISu, który nie podjął żadnych sensownych reform w niezwykle sprzyjającym okresie hossy przypadającym na jego rządy...a tak zapomniałem, nikt nawet prof ekonomii nie zdołałby Cię do tego przekonać, byłby pewnie z Platformy albo o zgrozo lewakiem!

Ojej już się boje....

PiS za dużo nie zrobił bo raz że mieli tylko 2 lata a dwa że koalicja była dość niepewna. Zrobili jednak więcej niż PO przez 8 lat bo robili cokolwiek. PO nie robi nic, a wręcz szkodzi.

Ostatnio słyszałem i polecam lekturę o cudach i dziwnych wydarzeniach przy prywatyzacji Ciechu. No sorry takie akcjie to PO robi :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko naiwniacy w ten cud wierzyli, przecież nikt poważny nie wierzy w nierealne obietnice wyborcze że dogonimy Irlandię.

Hm...Na tym forum pewnie się by paru znalazło nie mówiąc już w całym kraju.

Raz było 42% a raz bodajże 39%. Jak zatem nazwać tych ludzi? Naiwniakami?

To że głosowali na PO nie znaczy że brali na poważnie 2-gą Irlandię tak jak ci co głosowali na Wałęsę nie wierzyli w drugą Japonię. Paradoksalnie 2-gi Budapeszt byłby dużo łatwiejszy do realizacji bo gospodarczo jesteśmy na zbliżonym poziomie a czysto polityczne zmiany by były dużo łatwiejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że głosowali na PO nie znaczy że brali na poważnie 2-gą Irlandię tak jak ci co głosowali na Wałęsę nie wierzyli w drugą Japonię. Paradoksalnie 2-gi Budapeszt byłby dużo łatwiejszy do realizacji bo gospodarczo jesteśmy na zbliżonym poziomie a czysto polityczne zmiany by były dużo łatwiejsze.

Dlaczego szanuje się Orbana i Budapeszt i małe Węgry które mają kilka milionów obywateli?

Bo Orban dba o interesy własnego kraju a nie jakiegoś innego. Bo Orban nie boi się UE i nie płynie w mejnstrimie w zamian za to że coś ze stołu Merkel spadnie jak to robił Tusk któremu spadło stanowisko. Dba o gospodarkę. Postawił się nawet MFW bo przywalił podatek wielkim korporacjom, hipermarketom i zagranicznym bankom. Spory zastrzyk pieniędzy do budżetu a świat jakoś się z tego powodu nie zawalił.

Stąd ma plany zmniejszyć podatek dochodowy do 5% co chwali np Korwin.

A u nas co?

Można łupić obywateli 40 milionowego kraju nowymi albo większymi podatkami tylko aby się nikomu z UE albo Rosji nie narazić bo dadzą po łapkach i zabiąrą pieniążki na kolejne nowe nieefektywne ekonomicznie Baseny z dotacji które bankrutują....

Widać różnicę w polityce. Kto dba o interes swojego kraju a kto nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ożna łupić obywateli 40 milionowego kraju
W Polsce nigdy nie było 40 milionów co najwyżej 38 a faktyczna liczba odliczając tych co mieszkają za granica a zameldowani są w Polsce pewnie nie przekracza 35 mln.

A gospodarka Węgier wcale tak wspaniale nie jest

http://kryzys.mises.pl/2014/01/22/wegry-kraj-w-ciaglym-kryzysie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nigdy nie było 40 milionów co najwyżej 38 a faktyczna liczba odliczając tych co mieszkają za granica a zameldowani są w Polsce pewnie nie przekracza 35 mln.

It's a figure of speech.....

A gospodarka Węgier wcale tak wspaniale nie jest

Oczywiście, że nie jest bo Orban przejął kraj w kompletnej ruinie od liberalnych lewaków. Do tego jest to kraj sporo mniejszy.....Naprawiać gospodarke po komunistoliberałach bedą jeszcze wiele lat.

Tam była już taka bieda że chcieli sprzedawać nawet lasy tylko że lewaki przegrały wybory.

U nas Komór też lasy obiecał sprzedać a za pieniądze spłacić Żydów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Żydzi, ma ta katolicka prawica z nimi kłopot.Bo i Jezusa ukrzyżowali i dzieci na macę przerabiali.

Kiedy to do Polaków dotrze,że Jezusa ukrzyżowano bo łamał prawo Rzymskie. Wyrok wydał Piłat, nie Żyd.

Widać ze nie masz pojęcia o Biblii która jest źródłem historycznym.

Jezusa do Piłata przyprowadzili żydzi........bo złamał prawo żydowskie wg nich. Sanchedryn nienawidził Jezusa i chciał jego śmierci. W święto Paschy jednak nie wolno im było nikogo zabić.

Stąd polecieli do Piłata by jego rękoma wykonać swój plan.

Piłat z kolei nie chciał śmierci Jezusa co podkreśla Biblia. Nie widział w nim wichrzyciela którym żydzi chcieli Jezusa ukazać. Jednocześnie Piłat nie chciał się wplywowym Żydom narazić. Stąd umyl ręce od tej sprawy i powiedział "nie jestem winien śmierć tego sprawiedliwego". Na co odpowiedzieli mu Żydzi biorąc cała winę na siebie "krew jego na nas i na dzieci nasze".

Taka była historia. Winy Żydowskiej w śmierci Jezusa nie da się wymazać. Oni wytoczyli mu proces uznając go za winnego.

A co ty naokoło tak z tymi Żydami? Masz jakąś fobie czy coś? A może sam jesteś Żydem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały Nowy Testament to historia o tym, jak Sanhedryn próbował zabić Jezusa, a następnie wszystkich Apostołów. Kto ma dobrą wolę ten poszuka u źródła.

 

Do tematu: http://audycje.tokfm.pl/widget-player/25058 Grzegorz Braun w Radiu Zet. Śmieszny gościu, dziennikarze go w ogóle nie docisnęli, a wtedy działo by się nie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×