Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie lubie skrajności.

To fajnie, ale następnym razem zastanów się dwa razy nim coś powiesz. Bo zarzucić komuś coś jest łatwo, ale poprzeć czymś swoje słowa jest trudniej. Też nie lubię skrajności i nie szukam wszędzie spisków. Zadałem pewne pytania na które odpowiedzi nie ma do dziś. Nie powiedziałem nigdzie że za to wszystko odpowiedzialni są żydzi, Tusk, kosmici czy kto tam jeszcze, bo nie zajmuje się domysłami.

Powyższe nie obchodzi mnie. Nie obchodzi mnie kto jakim agentem był i po co. Mam własne życie i ciekawsze zajęcia od rozstrząsania bzdur, na które nie mam i nie chcę mieć wpływu.

Powyższe nie obchodzi większości obywateli, ale polityką warto się interesować, bo to ma wpływ na nasze życie. W Szwajcarii ludzie patrzą władzy na ręce, a u nas jest " nie wiem, nie obchodzi mnie to" . Z drugiej strony nie czepiam się ciebie o to, bo każdy jest wolnym człowiekiem i się interesować tym nie musi. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

- na Komorowskiego zagłosują matoły zmanipulowane przez TV a jako przyczynę tego wyboru podają strach przed dojściem do władzy Dudy, który jest od przecież od Kaczyńskiego (zadziwiające, że PO nadal jedzie na społecznej niechęci do PiS).

- na Dudę zagłosują ludzie, którzy popierają PiS (fanatyczni katole od Rydzyka, ciemnota) oraz tacy, dla których argumentem jest jedynie odsunięcie Komorowskiego od władzy. Wybierają swoim zdaniem mniejsze zło.

- na Ogórek głosują lewacy z SLD i pewnie grupka osób, które nie chcą głosować na Dudę i Komorowskiego a Ogórek wydaje im się neutralna, reprezentatywna (ze względu na urodę :D )

- Palikot już się nie liczy

- rozsądnym ludziom zostaje wybór między Kukizem, Korwinem a Kowalskim ale wa żadnym nie widzę kandydata, na którego chciałbym głosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym,że ci ostatni wszyscy na K, mają małe szanse.Liczą się tylko Duda i Komorowski.Ciekawe,że na forum dla chorych psychicznie największą popularność ma Korwin,Kowalski,Kukiz.Ale nic nie sugeruję.

 

Na forach kiboli ci panowie też mają największe poparcie. Przypadeg? Nie sondze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą śmieszy mnie jeszcze te gadanie " 25 lat wolności" . Jako przedsiębiorca muszę " przymusowo" się ubezpieczyć. Przymusowo... to jest ta wolność ? Każdy kto robi w biznesie widzi jak prawo jest chore, a to co robią urzędnicy, to szok. Ciągłe kontrole fiskalne to norma ;) No ale system jest ok przecież, może to moje myślenie jest jakieś takie spiskowe ?
Ale to że musisz się przymusowo ubezpieczyć to nie wina tego że rzekomo rządzą nami agenci czy komuniści. W całej prawie europie jest przymus ubezpieczenia a nie było tam komuny, ba u schyłku naszej komuny po reformie niby komunisty Wilczka byliśmy jednym z najbardziej wolnych gospodarczo krajów, a w Chinach rządzą sami komuniści często z zbrodnicza przeszłością a kapitalizm jest tam wyjątkowo nieskrępowany. W całym świecie są różne układy w USA. Rosji, Wielkiej Brytanii i wszędzie oni wyciągają, defrauduja mnóstwo publicznych pieniędzy nie będzie tego układu będzie inny, przecież nawet Korwin mówi że w Polsce kradną dużo mniej niż w UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym,że ci ostatni wszyscy na K, mają małe szanse.Liczą się tylko Duda i Komorowski.Ciekawe,że na forum dla chorych psychicznie największą popularność ma Korwin,Kowalski,Kukiz.Ale nic nie sugeruję.

 

Na forach kiboli ci panowie też mają największe poparcie. Przypadeg? Nie sondze :D

Jeżeli idzie o fora.To ja tylko jestem na forach :tym i forum książki :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest. Ogółem na facebookach, twiterach i innych internetowych pierdołach, na forach internetowych dużą popularnością cieszą się kandydaci drugo lub trzecioligowi, outsiderzy. Myślę, że wynika to z tego, że zwolennicy kandydatów establishmentowych po prostu nie czują potrzeby udzielania się w tematach politycznych, a tych marginalnych mają swoiste poczucie misji i potrzebę wykrzyczenia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asembler, a ja myślę, że to kwestia tego, że na PO głosują głównie idioci i ludzie odnoszący korzyść z rozrośniętej biurokracji. Zwolennicy PiS to przeważnie starsi ludzie albo udzielający się na specyficznych forach typu fronda. Wybory SLD to stare komuchy, PSL to rolnicy nie potrafiący obsługiwać kompa. Zostają młodzi, którzy mają swoje zdanie, którzy cieszą się, że w internecie jest z kim pogadać bo w realu wąsaty gruby wuj mówi, że za komuny było lepiej, babcia z moherowym beretem na dyńce krzyczy, że jak ktoś nie głosuje na PiS to jest opętany przez szatana albo ludzie bez refleksji, którzy głosują na PO bo prowadzi w sondażach a poza tym uwierzyli, że PO to normalna partia a PiS wywołałby wojnę :D Brzmi jak beka ale to niestety prawda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to że musisz się przymusowo ubezpieczyć to nie wina tego że rzekomo rządzą nami agenci czy komuniści.

To że prawie w całej Europie jest przymus ubezpieczenia jest jasne.Ten system zapoczątkowany przez Bismarca, to przecież głupota oparta na piramidzie finansowej i będę go krytykował obojętnie od tego w ilu krajach on jest. Mi kompletnie on nie odpowiada. A to że nie jest to wina tych co nami rządzą, to nieprawda. Przecież jesteśmy rzekomo suwerennym krajem, więc sami podejmują decyzję co do przymusu ubezpieczeń. Jak to nie ich wina, skoro to oni podejmują decyzje ? przecież Bruksela ich do tego nie przymusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wywiad z JKM. Powtarza on w nim swoje główne tezy które ostatnio coraz chętniej pokazują media.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Korwin-Mikke-snajperzy-z-Majdanu-byli-szkoleni-w-Polsce,wid,17449668,wiadomosc.html?ticaid=114b26

- Zamach mogły przeprowadzić polskie służby - ludzie byłych WSI. Śp. Lech Kaczyński miał ujawnić aneks do raportu ws. WSI i nigdy tego nie zrobił. Wolał szantażować wysoko ulokowanych agentów WSI groźbą ujawnienia i w zamian za milczenie uzyskiwać ich poparcie lub przynajmniej neutralność. Dlatego ludzie z byłych WSI mieli interes w tym, żeby go zabić. Symptomatyczne, że nikt nie chce o tym pisać........

Mi się np. podobał naprawdę ten fragment. Widzę, że Korwin też słyszał o teori Aneksu WSI i o tym, że Kaczyński albo używał go do szantażowania albo miał zamiar ujawnić go całkiem. Tak czy inaczej wiele masek w Polsce wtedy by spadło i wielu bogatych ludzi straciło by twarz a ich biznesy by szlag trafił.

To tylko teoria, wiadomo nie ma na to dowodów. Jakby się jednak zastanowić większy interes w "załatwieniu" Kaczyńskiego miałoby dawne WSI i jego zaplecze niż Rosja której Kaczyński wtedy i tak nie zagrażał bo wybory raczej by przegrał.

Co by jednak nie mówić Korwin jest w Polskiej polityce od początku i czasami tak jak innym politykom jemu też nawet w wywiadach zdarza się powiedzieć więcej a może nawet i za dużo niż by chciał i by poprawność polityczna nakazywała.

-- 16 kwi 2015, 05:49 --

 

Brzmi mi też w uszach w takim kontekście cytat z Ojca Chrzestnego który wygłasza Michael

Jeśli cokolwiek w życiu jest pewne, i jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić.

If anything in this life is certain, if history has taught us anything, it's that you can kill anyone. (ang.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, ten przytoczony przez Ciebie fragment całkiem do rzeczy zwłaszcza jak na JKM. Kiedyś słyszałam jakąś jego wypowiedź, że na katastrofie najbardziej zyskało pis, i jeśli to mógłby być zamach, to pis za tym stoi... :roll: Ale jeśli media to coraz chętniej pokazują, jak mówisz, to odbiorcom zaraz oba "poglądy" zabrzmią tak samo głupio, w końcu Korwin to taki polityczny oszołom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carmen.s, ja tam nadal uważam, że Korwin to oszołom. Śledzę jednak politykę od wielu lat, ba znam osobiście nawet kilku polityków z różnych opcji osobiście wcale nie małego szczebla i wiem, że w tzw. kuluarach o wiele więcej się wie i mówi niż publicznienie lub w mediach. Korwin jak już wspomniałem w polityce jest od lat 80tych albo i wcześniej. Śledził cały proces Solidarności, Okrągłego stołu i transformacji i nie wątpię że przez tyle lat kariery politycznej ma wiedze i doświadczenie i umie diagnozować rzeczywistość dość trafnie.

Zwykli ludzie poznać polityków mogą jednak wyłącznie z mediów i bywa że wywiadowanym politykom czasami zdarza sie w wywiadzie być tak szczerym że powiedzą nawet za dużo niż powiedzieć powinni.

Polityk to też człowiek i każdemu od czasu do czasu zdarza się mieć długi język i powiedzieć za dużo. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że i tak nie ma znaczenia kto wygra. Polska jest bankrutem i nikt już tego nie zmieni. Wybór rządów to tylko kwestia komu w społeczeństwie będzie lepiej a komu gorzej i tyle. A to tylko kwestia czasu zanim Polska ogłosi całkowitą upadłość a przeciętnego człowieka będzie stać na suchy chleb i wodę. Na dodatek, patrząc jakie Cameron robi ostatnio powolne porządki u siebie w kraju, to należy się spodziewać masowych powrotów całego burdelu z UK, którzy po powrocie pójdą na bezrobocie i będą kraść. I prawdę powiedziawszy, nie rozumiem ludzi, którzy w tą politykę jeszcze w ogóle wierzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby nie ma u nas żadnego układu ? Dlaczego niby w tej wolnej Polsce pierwszym prezydentem został Komunista ? dlaczego następni byli agentami bezpieki ? dlaczego nic się w Polsce nie robi z mafią węglową i paliwową ? dlaczego nie słychać nic o rozwiązywaniu przez służby specjalne przestępstw gospodarczych, tylko pojawiają się dowody na to że to służby kreują afery ? dlaczego przeszła ustawa która nakazuje nam wypłacać emerytury żydom ? oraz ustawa która dopuszcza wejście obcych wojsk na nasz teren, bo przecież ludzie zaczynają się denerwować coraz bardziej, a nasze wojsko do swoich strzelać nie będzie. Dlaczego jesteśmy tak zadłużeni ? Ja nie lubię skrajności. Ktoś kto węszy spiski wszędzie jest chory. Ale ktoś kto uważa, że one w ogóle nie istnieją i patrzy na świat przez różowe okulary też popada w drugą skrajność. Tak jak mówił słynny włoski pisarz Umerto Eco, że spiski się zdarzają, ale nie wszystko jest wynikiem spisku. Jednak się zdarzają i taki spisek w Polsce istnieje, bo rządzi dalej stary PRL-owski układ czego dowodem jest, że żaden k

 

Tomcio, dobrze wiesz, że jestem Twoją największą fanką w całej Unii Jewropejskiej. Mnie nie podoba się to,co się dzieje w WIELU dziedzinach, problemem jest nieefektywne działanie sądownictwa, przywileje prokuratorów, emeryci mundurowi, niekończące się roszczenia górnictwa. Nie neguję istnienia afer gospodarczych: paliwowe, węglowe, OLT express i Amber Gold, wczesniej FOZZ. Podobnie rzecz się na ma szczeblu samorządowym, to jest wypadkowa niedojrzałej demokracji, kumoterstwa, niewydolności wymiaru sprawiedliwości i instytucji kontrolujących, a nie jednego wielkiego układu. Kukiz chętnie rzuci extra środki na górników i ich chciwe związki zawodowe. To dopiero układ.

Wskaż proszę Tomciu, kto konkretnie jest w tym układzie. Piszesz dość ogólnie - PRL-owski układ. Ok, wymieniasz Jaruzelskiego, Kwaśniewskiego i Wałęsę. Kto za nimi stał wg Ciebie? Moskwa? Kto jeszcze jest w tym układzie?

 

Kukiz robi coś oddolnie, to jest bardzo fajne i o to chodzi w demokracji. Bardzo mi się podoba, że zaangażował ludzi, bez zaplecza politycznego plasuje się na 4-tym miejscu w sondażach. To co mnie w nim odrzuca, to to, że powtarza w kołko o tym układzie - nie ma JOWów, bo układ, nie puszczają jego muzy w radio - bo układ, płyty nie wydadzą - jeb*ny układ, nierentowne stocznie zamknęli - bo układ, niskoenergetyczny węgiel też to wina układu. Wcześniej PIS trąbił, że wszystko przez PO (uprzedzam ataki - ani razu nie zagłosowałam na PO), deszcz, śnieg, bezrobocie, też tak samo narwanie Kukiz odmienia układ przez wszystkie przypadki. Jak chce wytykać innym, niech zacznie od swojej grupy zawodowej i niech zaproponuje zniesienie 50% ulgi podatkowej w kosztach uzyskania przychodów.

JOWy nie są prostą sprawą, choć demokrację bezpośrednią warto wypróbować moim zdaniem. Problemem stanie się wówczas polaryzacja sceny politycznej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio, dobrze wiesz, że jestem Twoją największą fanką w całej Unii Jewropejskiej. Mnie nie podoba się to,co się dzieje w WIELU dziedzinach, problemem jest nieefektywne działanie sądownictwa, przywileje prokuratorów, emeryci mundurowi, niekończące się roszczenia górnictwa. Nie neguję istnienia afer gospodarczych: paliwowe, węglowe, OLT express i Amber Gold, wczesniej FOZZ. Podobnie rzecz się na ma szczeblu samorządowym, to jest wypadkowa niedojrzałej demokracji, kumoterstwa, niewydolności wymiaru sprawiedliwości i instytucji kontrolujących, a nie jednego wielkiego układu. Kukiz chętnie rzuci extra środki na górników i ich chciwe związki zawodowe. To dopiero układ.

Wskaż proszę Tomciu, kto konkretnie jest w tym układzie. Piszesz dość ogólnie - PRL-owski układ. Ok, wymieniasz Jaruzelskiego, Kwaśniewskiego i Wałęsę. Kto za nimi stał wg Ciebie? Moskwa? Kto jeszcze jest w tym układzie?

Bardzo łatwo wskazać ten układ. Wystarczy spojrzeć na Aferę Marszałkową, w której głównym bohaterem był nasz kochany prezydent Bronisław Komorowski. Bronisław Komorowski zeznał przed sądem, że wyraził zainteresowanie wykradnięcie przez dwóch oficerów służb specjalnych aneksu do raportu WSI. Przy czym miał podejrzenie, że jeden z nich jest agentem rosyjskich służb ! Po taki zeznaniach ten człowiek powinien być skończony i siedzieć w więzieniu tymczasem zostaje prezydentem. Tymi dwoma oficerami byli Leszek Tobisz i Aleksander Lichocki. Leszek Tobisz miał wstawić się przed sądem i jego zeznania miały obciążyć Bronisława Komorowskiego. Niestety jak na złość przed rozprawą dostał zawału serca. Marian Cypel który znał obu oficerów i zapewne całą aferę również już nie żyje. Ehh te przypadki :D Do tego szef jednej z najważniejszych jednostek w naszym kraju gen. Marek Dukaczewski ( Szef Wojskowych Służb Informacyjnych) w 1989r przeszedł szkolenie w ZSRR. Jest to informacja jawna, którą można znależć nawet na wikipedii. Szefem służb zostaje człowiek po szkoleniach w Moskwie, to ciekawe. Drugą sprawą jest opowieść Wojtka Sumlińskiego, ( były dziennikarz TVP i gazety Wprost), który gościł w domu średniej rangi kapitana SB. Ten kapitana mieszkał w willi na Mokotowie. Opowiadał temu dziennikarzowi, że ma w szafie papiery na najważniejsze osoby w kraju i to one fundują mu te luksusy. Skoro średni kapitan SB ma taką wiedzę i narzędzie do szantażu, to co wiedzą ludzie najwyższych szczeblach ? Kiszczak ? Jaruzelski ? albo tysiące innych oficerów SB, MO, UB czy WSW ? Niedługo wezmę się za znalezienie fragmentu w gazecie "NIE" Jerzego Urbana, który to cytował Korwin w Superstacji. Był to fragment wywiadu z oficerem służb specjalnych, który wypowiedział takie słowa " Za wszystkimi aferami w Polsce stoją służby, ale nigdy tego nie wykryjecie, bo gdyby nam to zagrażało, to uciekniemy się do szantażu, pomówień a w ostateczności do fizycznej likwidacji". Należy dodać że tysiące tych oficerów służb po komunie musiało się jakoś ustawić w nowym ustroju. Wielu z nich weszło w struktury polityki, biznesu czy mafii. Przykładem może być to że szefowie gangu Pruszkowa byli oficerami tajnych służb za czasów PRL-u. To również informacje jawne, które znajdują się nie tylko w archiwach IPN-u ale również na internecie. To wszystko zaczęło się w 80 r najprawpodobniej gdy do władzy dochodzili Kiszczak z Jaruzelskim. Pierwszy był szefem służb specjalnych, a drugi ich agentem. Dlatego przypuszczam, że służby od tamtego momentu władzy już nie oddały i rządzą z tylnego siedzenia. Czego przykładem jest również, to jakich fortun się podorabiali oficerowie tych służb. Gen Czempiński jest milionerem, choć nie prowadził oficjalnie żadnej działalności gospodarczej. No chyba, że nasze służby aż tak dobrze płacą, to zwracam honor. Przykładów jest jeszcze masa, a najciekawszym jest relacja Wojtka Sumlińskiego z wywiadu z Komorowskim:

zadałem pytanie Bronisławowi Komorowskiemu: Panie Marszałku czy zna pan fundację Pro Civili? I w tym momencie, nastąpiła scena której nie zapomnę do końca życia. Bardzo sympatyczny, uśmiechnięty gospodarz nagle poczerwieniał i mówi: nie na taką rozmowę się umawialiśmy. Odpowiedziałem: na taką rozmowę Panie Marszałku, ponieważ mieliśmy rozmawiać o WSI, a fundację Pro Civili założyły WSI. Następne pytanie marszałka było: czy pan wie, co pan robi? Ja potraktowałem to jako zawoalowaną a może wcale nie zawoalowaną groźbę. Odpowiedziałem: wiem panie marszałku, opinia publiczna ma prawo wiedzieć. Spojrzał na zegarek, i mówi: ma pan minutę na opuszczenie mojego gabinetu.

Skąd ta nerwowa reakcja ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio, dobrze wiesz, że jestem Twoją największą fanką w całej Unii Jewropejskiej.

O, Neurotompsio ma jakieś fanki. Czuję remisję stulejki, hehe.

 

A mnie to wali, czy rządzi mną układ czy wielki, sprawiedliwy ideowiec. Nawet układ lepszy, bo zechce mnie tylko wydoić, a polacz-patriota mnie wydoi, wypepeszy i zaszczepi we mnie wirus swojej idealnej, obiektywnej, god-given ideologji via creampie. Ja się nie dam, w razie czego uciekam do Liberlandu i cmokać mnie w pompę poloszuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jaroslaw-Kaczynski-o-Januszu-Korwin-Mikkem-patologia-cyrkowiec-klaun,wid,17458083,wiadomosc.html?ticaid=114b30

 

Kaczyński udowadnia, że jest szują, kretynem i oszołomem ale to akurat było wiadomo. Tutaj Duda robi podobnie co akurat nie było wiadomo ale już jest :

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Duda-jak-go-spotkam-dostanie-w-pysk-Jest-odpowiedz-Korwin-Mikkego,wid,17456358,wiadomosc.html

 

Dobrze bo poparcie oszołomom spadnie i źle bo pewnie Komuchowskiemu wzrośnie. Dlaczego żyjemy w narodzie idiotów, z których większość głosuje na Komuchowskiego albo Dupę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co Korwin mówił że rozstrzelał by górników bo to rabusie. Póxniej Wipler tłumaczył go że chodziło mu tylko o rabusiów ale wiadomo że o górników też. Ale Korwin nie może powiedzieć tylko że jest przeciwnikiem przywilejów górniczych i dofinansowania górnictwa tylko musi zawsze wyjeżdżać z takimi skrajnościami przez to nigdy raczej nie zdobędzie dwucyfrowego wyniku bo mimo wszystko ludzie nie chcą mieć wariatów na stanowisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×