Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozśmieszajcie mnie, że PiS to partia prawicowa ;) Wystarczy popatrzeć na wikipedię - prawica przeciwstawia się socjalizmowi. A PiS to partia socjalistyczna.

 

Już patrzę.

Proszę.

Prawica – zwyczajowe określenie sił politycznych, które charakteryzuje szacunek dla tradycji, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. 

A PiS to katokonserwy i co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS liberałowie? :shock: Poczytaj ziomek czym jest liberalizm bo się ośmieszasz. PiS to ultrakatolicka partia z socjalistyczną gospodarką czyli do dupy światopoglądowo i masakrycznie gospodarczo. Liberałowie to światopoglądowo palikoty a gospodarczo korwiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba ta ironia w takim razie. Na tym forum można przeczytać np takie kwiatki:

Bóg jest na wyciągnięcie dłoni gotów ponieść z Tobą ciężar Twojego życia. Wydał swego Syna za Twoje grzechy, umarł za Ciebie, jakiego Ty jeszcze znaku oczekujesz? Pytaj, szukaj. Może spytaj Ty swojego lekarza o swoje problemy, bo chyba sam nie jesteś zdrowy skoro tu piszesz. Ja nie udaję zdrowego ale żyję z duchu Bożym a to dla mnie duża ulga choćby w cierpieniu. Cierpisz? Może za mało. [...] Komunia święta to sacrum i jednocześnie tajemnica maleńkiego kawałka chleba, który staje się Ciałem Pańskim. Nie przeżyje i nie poczuje ten tego na swojej skórze który przyjmie mając w sobie Ducha Św. Ciało Jezusa na grzechy ciężkie. Wyrzuty sumienia i poczucie najgorszego z najgorszych są niewyobrażalne poza tym szatan ma dostęp do naszej duszy bardzo szeroki. Kto wierzy w Boga musi się liczyć z siłami zła. Życie to bitwa każdego dnia, także tu i na Forum.

 

Więc wybacz ale czasem ciężko wyczuć ironię jak nie dałeś nawet emotki z uśmieszkiem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bredzisławowi Komoukraińskiemu się na tej Ukrainie całkiem pomieszało. Najpierw skakał jak małpa po fotelach w Japonii, a teraz przytula się z przywódcą kijowskiej junty i obiecuje neobanderowcom 100 milionów euro kredytu, którego spłaty nie zobaczymy nigdy, do tego nazywa bandytów czczących ludobójców braćmi. To nie Polak, noga Polaka nie postałaby w ukraińskim parlamencie, w którym uczczono minutą ciszy ludobójcę Szuchewycza i bohaterem uczyniono drugiego ludobójcę Diaczenkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, chyba tak :mrgreen: , ale islamoterroryzm to jednak dość odległa dla nas perspektywa, choć jakiś atak "samotnego wilka" może się przydarzyć, a neobanderyzm kwitnie u naszych granic, a i w Polsce jest ich sporo. Zresztą ja nie jestem ukrainofobem, a banderofobem, byli również sprawiedliwi Ukraińcy, którzy pomagali Polakom i nie chcieli brać udziału w tym szale zabijania, za co wielokrotnie płacili najwyższą cenę. Pisał o tym Wiktor Poliszczuk, sprawiedliwy Ukrainiec i z takimi ludźmi powinniśmy nawiązywać relacje, a nie z neobanderowcami, którzy, jakby się nam noga powinęła, to by się cieszyli i tylko patrzyli jak wbić nóż w plecy.

 

Wg mnie Korwin-Mikke w tych kwestiach wypowiada się rozsądnie (ale tylko w kwestii Ukrainy, bo już nie Rosji), mówił, że nie powinniśmy sprawy ruszać i wychodzić przed szereg, o ile dobrze jego wypowiedzi pamiętam. Marian Kowalski jest zdecydowanym przeciwnikiem banderyzmu, ale ja z kolei jestem przeciwnikiem polskich zajadłych nacjonalistów. No i mój kandydat, Paweł Kukiz, też się rozsądnie w tych kwestiach wypowiada, jest zdecydowanie antybanderowski, to niektóre z jego wypowiedzi:

 

Kiedy ja zobaczyłem, że na przykład dajemy z siebie wszystko, a jednocześnie w tym samym czasie ukraińskie spółki eksportują do Rosji silniki czy cześci do silników odrzutowych, fabrybki Poroszneki nie są blokowane, wiec tu się ewidentnie odbywa gra [OGLĄDAJ FRAGMENT] - mówił. Kukiz skrytykował również odradzajacy się na Ukrainie banderyzm:

 

Mało tego, [...] jak zobaczyłem, że są parady w Kijowie i we Lwowie w 106. rocznicę obchdów [rocznicy urodzin] bandyty Bandery, to wie Pani, to we mnie się krew gotuje. To nie! To niby dlaczego? Dlaczego ja mam im pomagać? [OGLĄDAJ FRAGMENT] - dopytywał. Kukiz ponownie wrócił do argumentacji, czemu Polska powinna zachowwyać się neutralnie:

 

Na pewno nie mamy wychodzić przed szereg. Nas się wstawia jak takiego chłopca do bicia [...] Angażowanie się na zasadzie, że ja mam straszyć Putina - to jest coś na pograniczu absurdu, prowokacji [...] My ponosimy największe konsekwencje [ ...] Dlaczego my zawsze dajemy się rozgrywać przez jednych, albo drugich, albo trzecich? [OGLĄDAJ FRAGMENT] - zaznaczał. Dodał również, że Ukraińców na Majdanie oszukano:

 

Za konflikt generalnie ponosi również odpowiedzialność Unia Europejska. Proszę się postawić na miejscu Ukraińca - przez lata im się wmawiało od czasu pomarańczowej rewolucji: przyjdziecie do UE, w tym samym czasie prowadzono rozmowy z Moskwy o gazie [OGLĄDAJ FRAGMENT] - mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mam wybór między Ogórek a Komorowskim "dopóki będzie głosować ciemna masa c.huja się zmieni. Nie głosuje na PSL, SLD,PIS, PO. Jak mnie wkurwia te tłumaczenie "głosuje na PIS (który tylko w nazwie jest prawicowy) bo nie chce żeby PO wygrało "i jak takiemu się tłumaczy to jak o ścianę. Idę z tego tematu bo się tylko wkurw.ilem :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy sondaż

Komor 46%, nie wiem skąd tak wyśrubowane wyniki, rozmawiam z różnymi ludźmi rzadko kto chce iść na wybory a już mało kiedy ktoś otwarcie mówi że poprze Prezydenta (Sondażownie jak zwykle bardziej robią propagandę niż badania, heh no cóż układ jak za komuny.....)

Duda 24%, wydaje się że sondaż jak zwykle zaniża wynik na dzien dzisiejszy Duda ma spokojnie koło 30%,

Kukiz 6%, dobry wynik, dobry prognostyk na przyszłość, oby tak dalej a 3 miejsce ma zagwarantowane :mrgreen:

Korwin 4%, podobnie jak Palikot Korwin zaczął stanowić coś co jest passe czyli ubiegłą modę, dzisiaj młodzi wolą raczej Kukiza

Ogórek 2%, było do przewidzenia że plastikowa kandydatka której ktoś pisze poglądy i program że taka opcja nie ma szans. Napieralski za to wyleciał z partii a Miller moze spodziewac sie buntu

Reszta kandydatów bez znaczenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy sondaż

Komor 46%, nie wiem skąd tak wyśrubowane wyniki, rozmawiam z różnymi ludźmi rzadko kto chce iść na wybory a już mało kiedy ktoś otwarcie mówi że poprze Prezydenta (Sondażownie jak zwykle bardziej robią propagandę niż badania, heh no cóż układ jak za komuny.....)

Duda 24%, wydaje się że sondaż jak zwykle zaniża wynik na dzien dzisiejszy Duda ma spokojnie koło 30%,

Kukiz 6%, dobry wynik, dobry prognostyk na przyszłość, oby tak dalej a 3 miejsce ma zagwarantowane :mrgreen:

Korwin 4%, podobnie jak Palikot Korwin zaczął stanowić coś co jest passe czyli ubiegłą modę, dzisiaj młodzi wolą raczej Kukiza

Ogórek 2%, było do przewidzenia że plastikowa kandydatka której ktoś pisze poglądy i program że taka opcja nie ma szans. Napieralski za to wyleciał z partii a Miller moze spodziewac sie buntu

Reszta kandydatów bez znaczenia....

Ja parę osób co chcą zagłosować na Komora znam nawet nie z wielkiej miłości do niego ale raczej z niechęci do PiS lub mówią że prezydent pełni w Polsce funkcje gł. reprezentatywną a on nie najgorzej się prezentuje. Na dudę to chcą glosować ci sami co na PiS no a Kukiz i Korwin rzeczywiście mają podobny elektorat czyli gł młodych mężczyzn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......a on nie najgorzej się prezentuje.

Chyba w reżimowych mediach....szczególnie na krześle w Japonii.

To nie moja opinia, ale tak słyszałem. Polacy lubią takich nijak prezydentów co by nie mówić Wałęsa i Kaczyński byli jednak jacyś, często dość kontrowersyjni i ich poparcie w czasie ich prezydentury było dużo niższe niż Kwacha i Komora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moja opinia, ale tak słyszałem. Polacy lubią takich nijak prezydentów co by nie mówić Wałęsa i Kaczyński byli jednak jacyś, często dość kontrowersyjni i ich poparcie w czasie ich prezydentury było dużo niższe niż Kwacha i Komora.

 

Nie nijakich, tylko w miarę przewidywalnych i znających swoje miejsce w szeregu. Wałęsa był i jest megalomanem o zerowej inteligencji. Kaczyński Lech może i był dobrym człowiekiem, ale zupełnie nie nadawał się na pełnione stanowisko. Lista jego wad urzędowych jest długa, nie chce mi się o niej pisać.

 

Co do ostatnich sondażów, to nie wiem kiedy były przeprowadzane, ale po ostatnim wystąpieniu Jarka raczej żadnego nowego głosu Duda już nie zdobędzie. Betonowy elektorat pójdzie oddać głos i to wszystko. A co bardziej leniwi, z tej normalnej strony, pomyślą - trudno, wszystkie ręce na pokład, trzeba ruszyć dupę i zagłosować na Komorowskiego, żeby tylko PiS nie doszedł do władzy.

 

Smutne to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moja opinia, ale tak słyszałem. Polacy lubią takich nijak prezydentów co by nie mówić Wałęsa i Kaczyński byli jednak jacyś, często dość kontrowersyjni i ich poparcie w czasie ich prezydentury było dużo niższe niż Kwacha i Komora.

Nijakich Prezydentów lubi biznes i uścisk mafijno-polityczny. Nijaki prezydent który nic nie robi nie jest groźny. Jak to sie mówi nie podskakuje.....

Wałęsa był sprzedawczykiem komunistycznym, osobowościowo był wieśniakiem. Łatwo było nim sterować. Reżim wolał na go wymienić sprawdzonym Komunistą Kwaśniewskim który jednak mimo powiązań biznesowych np z Kulczykiem był jakiś, był np wesołym Pijaczkiem na Ukrainie. Nie podskakiwał jedank magnatom Polskim więc media go podtrzymymywały.

Dalej był Kaczyński. Trudno znaleźć na niego coś złego, może prócz tego że czasem zbyt mocno słuchał się Jarosława. Podpisał i pomógł rozwiązać WSI, pomagał PiSowi walczyć z korupcją i układem.

No takiego czegoś postkomunistycznym WSIowski układ znieść już nie mógł stąd 1 krokiem od początku jego prezydentury było gnojenie go medialnie. Nie raz naprawdę chamskie i bezczelne, a ten człowiek nic złego nie zrobił. Nie był jednak wygładzony medialnie, wysoki i przystojny i to wystarczyło by buntować ludzi przeciwko niemu. Starał się dbać o polskie sprawy jak tylko mógł. Przeciwstawił się układowi i poniósł za to wysoką cenę....i nie mówie tu o tzw zamachu bo zaraz jakiś lewak zacznie o tym krzyczeć.

Pięknym pokazem który było widać jak po śmierci Kaczyńskiego Ci sami dziennikarze którzy za nic codziennie mieszali go z błotem po katastrofie nagle potrafili pokazać jego piękne zdjęcia, przestać pluć na niego jadem i w ogóle Przemysł Pogardy na nieżyjącego już prezydenta przestał nastawać. Właśnie określenie "Przemysł pogardy" określone chyba przez Jarosława powstało nie odnosząc się głównie do PiSu czy do prawicy tylko zaczeło się od tego jak obrażano prezydenta. Najlepsze zdziwienie ów przemysłu było gdy bezpośrednio po katastrofie ludzie poszli ni gdzie indziej tylko pod pałac prezydencki ze swoim cierpieniem.

No i na końcu jest Komorowski, rzecznik WSI, platformerski zdrajca z krwi i kości, człowiek wręcz świetny na strażnika żyrandola. Nie ma poglądów, nie ma misji, pilnuje żyrandola, podpisuje wszystko co mu sie da podpisać. Jakiego lepszego prezydenta WSI ma jeszcze szukać?

Stąd media go praktycznie nie dotykają, mało tego wygładzają wszystkie jego wpadki a i często dziennikarze na wizji prowadzą kampanię Prezydenta. Komor najlepiej wszedł w buty przyjaciela układu Kwaśniewskiego i Wałęsy, nawet lepiej robi to niż Kwachu. Kwaśniewski od czasu do czasu umiał się postawić pokazać. Komorowski w ogóle się nie stawia i stąd WSI, reżim i należące do nic media go kochają.

Ja bym postawił tezę że to nie ludzie a media które ludziom robią papkę z mózgu wpychają koncept Prezydenta który nic nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, No tak wszyscy politycy głównego nurtu poza PiS są w rękach WSI. Ja w sumie chciałbym aby PIS zdobyło 90% głosów w wyborach a Duda został prezydentem chciał zobaczyć jak za 10 lat stajemy się przez to najbogatszym państwem świata z armią której wszyscy się boją i zarobkami kasjera w polskim markcecie na poziomie 20 tysięcy zł/mies, bo tak przecież ma być gdy w końcu Polacy zaczną rządzić w tym kraju to bezrobocie i przestępczość zniknie a ludzi będzie stać na wszystko. I przeżył to nawet kosztem 7 godzin religii w szkole tygodniowo i pomników Lecha na każdej wiosce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×