Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć :)


krzysztoff1

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem Krzysiek mam 20 lat i od pewnego czasu mam problem z nerwicą i hipochondrią. Byłem już u psychiatry 2 razy i biorę obecnie pramolan, lecz nie czuję znacznej poprawy. Jestem na etapie wyszukiwania sobie śmiertelnej choroby, liczę na to że to forum pomoże mi w pokonaniu nerwicy i powrocie do normalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może mi ktoś powiedzieć od czego mogę zacząć? Chodzi mi o jakąś autoterapię czy metody uspokojenia się. Czy macie coś do polecenia w tych dziedzinach? Byłbym wdzięczny za waszą pomoc, jestem w rozsypce i szukam jakiejś metody poradzenia sobie z moimi trudnościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysztoff1, być może pramolan nie jest odpowiednim lekiem dla Ciebie. Nieraz trzeba przerobić parę leków, żeby znaleźć ten właściwy. Na pewno pomogłaby też psychoterapia, ale piszesz, że szukasz jakichś metod poradzenia sobie samemu. Jak chcesz to mogę Ci na jutro podrzucić tytuły kilku książek oraz przesłać linki do autohipnozy ( mi częściowo pomogła, ale i tak wspieram się lekami ). Daj znać. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysztoff1 Witaj..Pramolan nie jest taki zły, być może powinieneś też brać jakiś antydepresant z grupy SSRI, które też działają w jakimś stopniu na lęk, no ale przede wszystkim psychoterapia..zapewne znajdziesz tu na forum jakiejś informacje, gdzieś widziałem wątek o hipochondrii, są też wątki o psychoterapeutach z różnych miast..trzymaj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję poszukać czegoś o suplementach z zawartością różańca górskiego. Im większa zawartość tym lepiej, to ziołowe jest i nie słyszałem o jakichkolwiek skutkach ubocznych, no chyba że przy dużym przedawkowaniu to jakieś psychiczne wrażenia mogą być.

Suplementy trzeba brać przez jakiś czas ale u niektórzy działanie czują od razu. W przypadku różańca górskiego to po prostu jest to ograniczenie stresu, jakby taki ,,zawór zwężający" więc nie otumania a jedynie zmniejsza stany lękowe. Dobry do nauki, przed nauką.. Najlepiej się sprawdza w sytuacjach dużego stresu i napięcia. Gdy jest normalnie jego działanie nie jest aż tak widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) biorę różeńca już około 2 tygodni w postaci tabletek rhodiola (16 zł za opakowanie, trzeba zamówić w aptece). Niestety nie biorę regularnie bo raz wmówiłem sobie zespół serotoninowy po wzięciu 3 tabletek w ciągu dnia (choć ludzie biorą nawet więcej) co jest nie prawdopodobne w takiej sytuacji. Ogólnie za dnia czuje się w miarę dobrze, gorsze stany nachodzą mnie wieczorem, szczególnie ostatnio jak wmawiam sobie nową chorobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysztoff1, ekstrakt z różeńca jest dobry, ale nie jest to panaceum na wszystko i dla każdego. Zespołu serotoninowego raczej Ci nie spowoduje ... musiałbyś brać duże dawki 2 leków z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny ( SSRI ), żeby do takiego stanu doprowadzić. Tak więc spokojnie, ale jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie, to po prostu bierz mniejszą ilość tabletek, za to regularnie, żeby odczuć jakiś efekt. I zdecydowanie nie polecam tego preparatu na wieczór ... wtedy to powinieneś wziąć coś, co Cię uspokoi, a nie dodatkowo pobudzi. Jest masa ziołowych preparatów uspokajających ( oczywiście w przypadku bardzo dużego napięcia czy stresu mogą być niewystarczające ), które możesz spróbować brać wieczorem ... ja osobiście poleciłabym Ci Valused ( jest w miarę tani i ma dość dobry skład - 3 zioła ), pomaga także w trudnościach z zasypianiem. Żeby odczuć efekt trzeba wziąć 2 kapsułki, jedna jest za słaba.

Jeżeli zauważysz, że ziołowe tabsy są dla Ciebie za słabe, to wtedy możesz poprosić lekarza o przepisanie hydroxyzyny ( dobry, stary lek antyhistaminowy i przede wszystkim uspokajający, bezpieczny ! ). Powinieneś go dostać spokojnie od rodzinnego, ale jeżeli chcesz zasięgnąć bardziej fachowej porady, to skonsultuj to ze swoim psychiatrą ( zwł. że już bierzesz Pramolan ). O linkach pamiętam, daj mi jeszcze jeden dzień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×