Skocz do zawartości
Nerwica.com

Melatonina - czy są jakieś efekty?


padaka

Rekomendowane odpowiedzi

Na sen na pewno zadziala[warto brac jakies 3~godziny przed planowanym pojsciem do lozka], ale odradzam. W badaniach na zwierzetach po dluzszym stosowaniu ujawnialy sie objawy podobne do parkinsona oraz jakies problemy z narzadami rozrodczymi.

Co aktualnie bierzesz i co brales, to moze ktos Ci cos doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałem ale to już ponad 3 lata temu, w tej jakiejś największej dawce z apteki, po 2 tygodniach regularnego brania na 30 min przed lóżkiem ładnie zasypiałem, ale kto wie czy nie na zasadzie placebo, czy bezsenność nie była krótkokresowa. dużo zależy co bierzesz z leków, jaka historia z benzo, może prędzej sięgnij po hydroksyzynę albo trazodon bo melatonina ma tylu zwolenników co przeciwników, jeśli nie więcej drugich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paro mnie zmula prawie non stop i pod koniec dnia usypia, sulpiryd kiedyś miałem ale nie brałem podobno trochę aktywizuje, ktoś z wiedzą o lekach coś doradzi, mi się wydaje, ale jestem niemal pewien, że hydroksyzynę w najmniejszej skutecznej dawce spokojnie mogłabyś brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale melatotonina to nie jest suplement diety :D Ja biorę 5mg melatoniny i po dłuższym czasie, pogłębił się u mnie sen i zdecydowanie poprawił się nastrój. Melatonina ma właśnie zwiększać serotoninę, gabę i chyba też dopaminę.

 

Czy melatonina nie powinna być "Valdoxanem" dla "ubogich"? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sama działa ,ale w połączeniu z szyszką chmielu i melisą(sen apotex) zdziałała cuda przy bezsenności po benzo.

 

 

JużTuByłem bez kitu tak na Ciebie działa sen apotex ? Ja musze chlora odstawić biore 50 mg i nie wiem czy stopniowo odstawić czy od razu koniec . Zapewne będzie bezsenność z odbicia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już cztery noce śpię jak bobasek po tabletkach benosren. Za pierwszym razem podzieliłem jedną na pół bo wydawała mi się za wielka ale w efekcie połowa zeszła do żołądka a druga stanęła gdzieś w gardle i hooya ze snu miałem. Znowu po ciągłym przewalaniu na łóżku obudziłem się zyebunny :D jak świnia o 3 w nocy i wziąłem drugą, tym razem w całości. Już zapomniałem swojej reakcji do rana ale następnym razem wziąłem dwie pod rząd, efekt był piorunujący! :great: Na początku czułem jakby oczy mi wyschły? i przy każdej próbie podnoszenia powiek czułem tarcie. Oprócz tego czułem coś w rodzaju ucisku za czołem. Praca serca zwolniła mimo że przy takim stanie umysłu jaki miałem powinno jeszcze trzepać. Obudziłem się wypoczęty a sen był głęboki. Następnej nocy to samo ale tym razem wstałem kwadrans po 11! Być może to rezultat zasłonięcia okien tej nocy ale postanowiłem już nie brać dwóch tylko jedną jak przewiduje etykieta. Działanie nie jest już tak silne ale spełnia swój cel - kilka godzin porządnego snu. Muszę jutro zadzwonić do hipnoterapeuty z pytaniem czy w noc przed wizytą wziąć tabletkę aby nie iść na sesję zmęczony czy nie brać żeby nie być pod wpływem substancji niepożądanych. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×