Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk, niepokój, poczucie winy, problemy z wagą ...


Irrelevant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak już pisałam - często towarzyszy mi uczucie lęku, niepokoju i poczucie winy. Problemów w rodzinie nie mam i nigdy nie miałam. Od zawsze byłam jednak nieśmiała i małomówna, mam też mocno zaniżoną samoocenę. Często czuję się gorsza od innych, nawet jeśli nie mam ku temu powodów. Nie umiem nawiązać kontaktu z ludźmi, mam też duże problemy z rozmową - przez telefon jak i na żywo, nawet podczas rozmowy z bliską mi osobą. Źle czuję się w miejscach, w których przebywa dużo ludzi.

 

Uczucie lęku czasem jest tak silne, że pojawiają się nudności i zawroty głowy, często płaczę (najczęściej wieczorami); zdarza się, że czuję się również niepotrzebna i nieistotna, zbędna. Jestem też bardzo nerwowa, szybko się denerwuję i w wyniku tego zaczynam mimowolnie płakać.

 

Poza tymi objawami zauważyłam, że mam problemy z odżywianiem. Uwielbiam jeść i jem dużo, ale w ogóle nie tyję, ciągle ważę niecałe 50kg (dawno się nie ważyłam, ale widać, że moja waga nie rośnie ani trochę, a nawet wprost przeciwnie).

 

Chodziłam jakiś czas do psychologa (parę lat temu), ale nie było widać jakiejś szczególnej poprawy. Później (w zeszłym roku) dostałam leki, jakieś witaminy (podejrzenie anemii), i tabletki na sen.

 

Czytałam różne artykuły, książki, ale chyba potrzebuję porady skierowanej dokładnie do mojej osoby. Pomyślałam, że może tutaj ktoś będzie w stanie pomóc, lub chociaż nakierować na dobrą drogę.

 

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady i wskazówki od Was.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie stany,i dla tego zdecydowałem ,ze pójdę na terapie dzienną.Tam w jakiś sposób nauczyłem się nawiązywać kontakty z ludźmi.Tu potrzeba jakiegoś konkretnego zajęcia,mi pomogły książki,w moim przypadku to starczyło na jakiś rok.Jeszcze mi pomagało pisanie opowiadań na różne tematy.Tu trzeba samozaparcia w terapii indywidualnej.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×