Skocz do zawartości
Nerwica.com

Konkurs na blog roku 2014, pomóżcie!


Przemek_44

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Ziomki!

 

Wiem, że to dział dla nowych witających się użytkowników, a ja jestem na tym forum już kawałek czasu, więc witać się nie zamierzam..

 

Piszę, tu, bo prawie każdy tu zagląda, a ja chciałbym prosić o wsparcie i głosy (najwyżej szanowny mod umieści ten post później w bardziej odpowiednim miejscu)..

 

Otóż w czym rzecz :

 

Zauważyłem, że wiele osób obecnych na tym forum zażywa różne leki uspokajające z gruby benzodiazepin (Clonazepam, Lorafen, Alprazolam, Relanium, Cloranxen itd itd) jak również różne usypiacze typu Stilnox, Imovane, Sonata i to nie doraźnie, regularnie..a więc temat poniekąd w przyszłości może dotyczyć każdego..

 

.. z przyjemnością chciałbym poinformować że mój blog bierze udział w konkursie na blog roku 2014 w kategorii „Życie i społeczeństwo”

 

- piszę na nim jak wiecie o swoich licznych doświadczeniach w temacie uzależnienia od leków uspokajających z grupy benzodiazepin i nasennych

 

- o tym, że problem istnieje od dawna, powoli stając się dużym problemem społecznym, a jest wciąż marginalizowany przez służbę zdrowia, w tym nie których lekarzy (nie wszystkich!),

 

- piszę o tym, że wielu specjalistów, niekoniecznie psychiatrów wciąż przepisuje BZD zbyt długo, zbyt często i nie zawsze w pełni uzasadnionych przypadkach, nie informując swoich pacjentów o możliwych konsekwencjach, tym samym nieświadomie uzależniają swoich pacjentów, a później rozkładają ręce..

 

- o tym, że prawie w ogóle nie ma detoksów, miejsc, ani programów terapeutycznych w publicznej służbie zdrowia, gdzie mogli by się leczyć ludzie z tym problemem..często są umieszczani „na doczepkę” na detoksach alkoholowych, względnie narkotykowych

 

- o tym, że NFZ póki co nie przewiduje środków, na stworzenie oddzielnych grup terapeutycznych dla lekomanów

 

Nie to, żebym się spodziewał jakiejś wygranej, ale może choć trochę nagłośnie tą tematykę, gdybym w ogóle załapał się w 10-siątce blogów, które w danej kategorii przejdzie do dalszego etapu

 

Jeśli chcecie przyczynić się do nagłośnienia sprawy, aby się coś zmieniło w tym temacie, poprawiło w leczeniu osób z tym problemem, którzy ciągle nie mają swojego miejsca (wiem co mówię, "otarłem się" trochę po różnych ośrodkach) lub po prostu macie ochotę zagłosować na mój blog odżałujcie 1,23zł i wyślijcie proszę

 

SMS na numer 7122 (koszt smsa 1,23 zł – dochód przeznaczony na Fundację Dzieci Niczyje) wpisując w treści C11753 (uwaga, ten numer wpisujemy bez spacji!)

 

Wszystko zależy od głosowania internautów, czy blog przejdzie do drugiego etapu (wybory przez Jury- w tej kategorii Kamil Durczok)

Głosowanie ruszyło od dzisiaj od godz.15.00 i potrwa do 10 lutego ..

 

Z góry dziękuje! :uklon:

 

Tu bezpośredni link do konkursu:

 

http://blogroku.pl/2014/kategorie/moja-lekomania-uzalelznienie-od-lekalw-uspokajaja-,ckn,blog.html

 

[attachment=0]Twitter_zycie.png[/attachment]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek_44, wow, Przemo, gratuluję :great: Widzę, że Twoja kariera nabiera rozpędu :!:

 

Arashka ja na twój głos szczególnie liczę.. jaka kariera (?!), no co Ty.. ale po prostu jak sobie przypomnę, że byłem jedynym lekomanem w ośrodku dla uzależnionych na 80 alkoholików i jak patrzyli na mnie na początku jak na jakieś zjawisko nadprzyrodzone to do tej pory słabo to wspominam..

 

smutny lisek dziękuje Ci :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek_44, powiem Ci, że aż tak nadprzyrodzony nie jesteś ! Przynajmniej nie wyglądasz :bezradny: Ale wiesz, zasłona dymna i te sprawy ... muszą być.

 

Najważniejsze, że to już praktycznie za Tobą ... inna sprawa, że takich rzeczy się nie zapomina :? Ale dałeś radę i to się liczy :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow_down Dzięki..tak łatwo, zwłaszcza że niektórzy psychiatrzy przepisują benzodiazepiny nie do końca informując o zagrożeniach..albo informują i myślą, że ludzie sami odstawią i porzucą je, jak antydepresanty SSRI zaczną działać..prawda jest jednak taka, że dla wielu osób, szczególnie tych, którzy mają duże problemy i bardzo cierpią antydepresanty nie działają tak dobrze, konkretnie i namacalnie jak bezno, i olewają ostrzeżenia, biorą dalej i później dupa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×