Skocz do zawartości
Nerwica.com

"Zęby mądrości"


Gość Moniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Rosna mi w szczece cztery "osemki", tzw.zeby trzonowe.Mam pytanie,czy ktos z Was usuwal takie zeby i jak to przebiegalo. Bardzo boje sie tego zabiegu, ale lekarz ostrzegl ze niewykonanie go moze spowodowac liczne zapalenia, torbiele w szczece czy szczekoscisk! Pomijam fakt,ze wyrwanie jednego zeba to koszt okolo 300 PLN. Slyszalam tez o obowiazkowym szczepieniu na zoltaczke przez wyrwaniem, o tym ze organizm musi byc zdrowy, bez infekcji (a skad to czlowiek ma wiedziec?). Ludzie, to jakis koszmar! Czy ktos moze mi udzielis rzetelnych informacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń razem z głową... ;)

 

Po co chcesz je usuwac jeżeli są zdrowe.

Ja mam wszystkie i nie mam żadnych torbieli czy szczękoscisków, a dentysta nie wspominał mi o żadnych takich chorobach a tym bardziej nie sugerował usuniecia. Nie zadreczaj sie kolejnymi problemami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochaniutcy,a jednak od rana obdzwonilam gabinety chirurgii stomatologicznej i wyrwanie osemki najtaniej wynosilo 200,najdrozej 550! To juz nie zabieg refundowany na kase.A zeby musze usunac z dwoch powodow: pierwszy: jak mowie i jem to mi przeszkadzaja i rania dziasla, drugi: nie mieszcza mi sie w szczece i krzywia inne zeby naciskajac na nie:( Juz dwa zeby z przodu mi lekko wyszly. Reasumujac-bol i bankructwo przede mna. Nie kazdy ma szczescie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, też słyszałem, że ósemki sprawiają problem. Chociaż jak na razie moje się nie skończyły wyrzynać. Mam 3 xP Dwie na dole i jedną z prawej u góry i też [ale tylko na początku] miałem problem, bolały mnie dziąsła bo były poranione, jak jadłem to samo, dziąsła raniłem. Ale się zagoiło i już jest ok :) Ciekawe czy kiedyś trza będzie to usuwać. Oby nie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,dzisial sie rania przy jedzeniu i mowieniu,stale to przezywam:(Co do rozcinania dziasla jest to u mnie konieczne.Co to za chirurgia,przez moja kochana nerwiczke mialam juz takie badania i narkozy z ingerencja organizmu,ze zniose wszystko!Podobno osemki jak wyjda w ogole moga nie sprawiac klopotu a po cichu niszczyc kosc i dziasla,powodujac rozne choroby zapalne i torbiele.U mnie potwierdzil to juz dzisiaj drugi stomatolog.Wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amy nie ma zębów mądrości, bo głupia jest :twisted:

 

Dolne ósemki miałam POZIOMO i usunęliśmy je na wszelki wypadek, coby nie zaczęły naciskać na inne zęby. Kosztowało sobie, ale rodzice mi opłacili, pełna narkoza, zabawa przednia, trochę się bałam, bo chirurdzy mieli wąsy i pachy i trochę nemo byłam, ale ok. Jak się zagoiło to szwy sobie sama wyjęłam :twisted:

 

Górnych ósemek nie mam, tzn. są zawiązki ale nie rosną. Na rentgenie w ogóle nie wyglądają jak zęby.

 

A mój kumpel ma bonusowe zawiązki pod czwórkami, czy piatkami. Mutant :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko biedaczek nie może sobie zębów prostować, bo i tak mu się wykrzywią.

 

A ja tak sobie pomyślałam o nerwicowcach i dentystach. Większość chyba się boi, raz się dentystka ze mnie śmiała, bo się trzęsłam :shock: Ale z drugiej strony mam pełną swiadomość każdego mojego zęba i z najmniejszą dziurką pójdę i paluchem pokażę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe łam si.ę dziewczyno! Ja usunam sobie za darmo dwie osemki + mialam je tzlko pol roku, a juz sie zepsuly. Zeby dentysta nie marudzil, powiedzialam, ze mnie bola :D

Wyrywanie nie bolao za bardzo, poza tym dali mi znieczulenie.

I to u normalnego, panstwowego dentysty. Sprawdz, czy nie mozesz zrobic podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,panstwowo niemoge,na lisciwe refundowanych zebow "trzonowce" nie wystepuja! Musi je usuwac chirurg szczekowy, bo to powazna sprawa, a nie zwykly zab! Niezle Cie zrobil ten stomatolog, chwala ze nie dostalas zoltaczki albo zakazenia jak moja siostra. Ludzie to sa jacys dziwni...Na zdrowie nie ma co oszczedzac, jutro ide wyrwac trzonowca do prywatnego gabinetu, ktory sprawdzilam i gdzie na konsultacji powiedzieli mi, iz tylko jeden zab na razie trzeba wkstraktowac a panstwowy debil chcial mi rwac wszystkie bo najlatwiej!. Zyczcie powodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosna mi w szczece cztery "osemki", tzw.zeby trzonowe.Mam pytanie,czy ktos z Was usuwal takie zeby i jak to przebiegalo.

 

Pewnie u każdego inaczej... :)

 

Tak jak ty, bardzo się bałem, ale w końcu trzeba było. Generalnie jak zwykle, dużo krzyku o nic - zastrzyk znieczulający (tego bałem się najbardziej :/) a potem poszło lekko (dla mnie, bo nic nie czułem, dla lekarza mniej, bo mocno się z tym siłował). Po wyrwaniu, jak znieczulenie przestało działać po jakimś czasie, trochę było czuć, ale żaden dramat.

 

Tylko nie pij procentów przed zabiegiem - ja często dodawałem sobie trochę na odwagę chodząc do dentysty (bardzo sympatyczny facet, widział jak się boję i nie robił problemów :P), ale to na normalne zabiegi - borowanie, kanały - przed wyrywaniu nie można, bo krew wolniej krzepnie (i może się zrobić suchy zębodół, albo jakieś inne powikłania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety,panstwowo niemoge,na lisciwe refundowanych zebow "trzonowce" nie wystepuja! Musi je usuwac chirurg szczekowy, bo to powazna sprawa, a nie zwykly zab! Niezle Cie zrobil ten stomatolog, chwala ze nie dostalas zoltaczki albo zakazenia jak moja siostra. Ludzie to sa jacys dziwni...

 

Bez przesady, korzenie ósemek są zazwyczaj płytkie. I to dentysta decyduje, czy potrzeba chirurga czy nie. W moim przypadku poszło bardzo gładko, nie trzeba było nic rozcinać etc. Fakt, robiłam to parę lat temu, więc może od tej pory refundację usunęli (wtedy nie było jescze NFZ :D )

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz po usuniecieu zeba, to byl pikus w prywatnym gabinecie.Nawet znieczulali mnie pzred znieczuleniem,zeby wstrzykiwany srodek znieczulajacy nie bolal czy jakos tak:)Zmierzyli tez cisnienie z czym po raz pierwszy spotkalam sie u stomatologa.Mam tylko pytanie,jak zelzalo znieczulenie to zabek bardzo boli,ledwo otwieram buzie i wciaz saczy sie krewka a tampon mialam zagryzac tylko pol godziny.Teraz jednak czlowiek dopiero widzi,ze nic przyjemnego to wyrywanie.Czy ja sie nie wykrwawie podczas snu...?Czy jutro moge cos zjesc?Szykuje sie grill,a tu czlowiek taki niedysponowany.Oczywiscie lekarz udziela jakichs wskazowek,ale bylam tak zdenerwowana ze juz nic nie pamietam procz tego,ze jak za trzy dni bedzie nadal krwawic i cuchnac z ust to mam sie u niego pojawic,ale mam nadzieje ze tak nie bedzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale następnego dnia opuchlizna zeszła

Fajnie... ja miałam "chomiczówkę" przez długie dni, ale zagoiło się ładnie, chociaż wydaje mi się, że owal twarzy troszkę się zmienił. No ale ja nie miałam tych zębów wyrywanych, tylko wydobywane z dziąseł, to trochę inaczej.

 

Radzę zimne przykładać, wiadomo, że jak znieczulenie puszcza, to się zaczyna czuć, mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to,ze od rana mi nie krwawi i opuchlizny nie ma,tylko lekki bol w jamie ustnej.A swoja droga co lekarz to lekarz.Do tego co ja bylam zapisuja sie ludzie nawet z Wa-wy,wiec warto bylo wydac tez 150 PLN.Jak wspomne moja siostre,ze dwa tygodnie nie mogla jesc ani wytrzymac z bolu po wyrwaniu zeba.To sie zdziwi jak mnie zobaczy.Ale nie zapeszajmy bo nagle cos sie jednak moze zdzrzyc a ja juz taka happy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio padły dwie ósemki jednocześnie.zaczeło sie od lekkiego bólu który stopniowo przybierał na sile.w końcu spać nie dawał i promieniował do ucha.nie wytrzywałem i kazałem go strepanować i zdewitalizować.chodziłem od dentysty do dentysty.6u dentystów odmówili podjęcia leczenia kanałowego i tylko by rwali.w końcu odszukałem jednego który sie zajmuje trudnymi przypadkami jednak cena za przeleczenie jednego zęba to podad 2000zł z mikroskopem.oprócz tego facet przeprowadza leczenie tylko jednowizytowe ktore trwa 3 godziny więc niema możliwości rozłożenia na raty.musisz mieć przy sobie te 2000zł tu i teraz.szukałem dalej i znalazłem jakiegoś młodego lekarzyne który mówił że zrobi mi to za 1300zł.zęba rozwiercił,wyjoł miazgę i ból ustąpił.dziobał 3 godziny,kloł na czym świat stoi wkońcu skwitował że nieda rady i dał mi skierowanie do chirurga na rwanie.szukam dalej i znalazłem ciapatego z tikiem lewego oka który podjoł sie leczenia do końca.w jego gabinecie sie nie wyrywa zębów.jedną ósemkę mam już do końca przeleczoną kanałowo.druga jest w trakcie leczenia u tego samego ciapaka.ludzie pukają sie w głowy że wyleczyłem zęby mądrości podczas gdy oni dawno ich nie mają.teraz tylko czekać aż porobią cie w nich kolejne dziury aby tym razem bezboleśnie jako że to już martwiaczki borować i plombować ku zdziwieniu kolejnych dentystów iż każe je plombować zamiast ud razu wyjebać.jeszcze większe zdziwienie bedzie kiedy sie dowiedzą że były leczone kanałowo.to że ósemki sie wyrywa to głupi wielopokoleniowy stereotyp taki jak że każdy facet długowłosy to pedał,każdy facet z widłami to posejdon a murzynki w afryce się obrzeza z powodów religijnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×