Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy jesli mam nerwice to nie moge miec schizofreni?


Aleksandra97

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nerwica wyklucza schizofrenię? Mając nerwice nie można później mieć schizy?
z tego co wiem takie przypadki są bardzo rzadkie. Dużo więcej jest nerwicowców, którzy podejrzewają się o schizofrenię, a czasami wręcz chcieliby zwariować. Czytałem że schizofrenia z początku może się czasami objawiać objawami nerwicopodobnymi, jednak stają się one tak dziwne i "bogate" w treści, że nie jest to trudne do odróżnienia od "zwykłej" nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczenie tego jest proste: schizofrenik nie jest skłonny przyznać, że jest chory na schizofrenię. On to co widzi/słyszy przez chorobę, uważa za zjawiska istniejące realnie. Innymi słowy: człowiek chory na schizofrenie wcale nie uważa, że on jest chory.

 

A ty masz nerwicę, boisz się, że masz schizofrenię (a tego przytłaczająca większość nerwicowców się boi). Boisz się, że ją masz - i to jest oznaka, że jej nie masz. Bo chory na schizofrenię nie boi się, że jest na schizofrenię chory. On uważa, że to co mu się roi - to jest prawda, a nie jakaś choroba. On nie uważa, że zatraca rozum - tylko on te zjawiska różnorakie uważa za obiektywną prawdę. Coś jak ty, kiedy widzisz kolor zielony to uważasz to za zielony - tak on te przykładowe słyszenie myśli innych uważa za prawdę, a nie jakieś urojenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×