Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mega Koktajl wysoko-energetyczno-odzywczy z omega-3


blade83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przedstawię wam prosty przepis na koktajl, który postawił mnie na nogi w 2 tygodnie.

Zlikwidował skutki uboczne brania antydepresanta takie jak nieustające zmęczenie, napięciowe bóle mięśni, osłabienie mięśni, podwyższył także znacznie nastrój.

Biorę wenlafaksyne na nerwicę lękową od 4 miesięcy. Wenlafaksyna zadziałała dobrze na zaburzenia somatyczne oraz lęki, ale spowodowała duże zmęczenie i senność oraz osłabienie.

Pomyślałem, że brakuje mi energii, szczególnie, że nerwica doprowadziła do tego, że schudłem 10kg. Więc stworzyłem mega energetyczny koktajl, który zniwelował zmęczenie i podniósł nastrój.

W trakcie picia koktajlu polecam dużo wysiłku fizycznego :) bo można przytyć szczególnie ci co mają tendencje do tycia.

Oto przepis:

Zsiadłe Mleko, Kefir, Maślanka - 300g -> dostarczamy cenny wapń i bakterie

2 lub 3 banany -> energia dla mięśni i mózgu oraz podniesienie dopaminy

garść orzechów włoskich -> silne działanie na koncentrację i senność, dodatkowo dostarcza l-arganiny na mięśnie

garść migdałów -> cenny magnez :)

50 gram płatków owsianych

mała garść wiórków kokosowych na smak i dodatkowy nastrój :)

odżywka białkowa dla sportowców - 30g

olej lniany budwigowy - 60 ml - mega źródło omega-3 !

Błonnik + żywe kultury bakterii 10-20g - bakterie i aby nie dostać zaparć od koktajlu :)

 

Wszystko zmiksować :) można dodać trochę wody jak za gęste.

 

Powstaję ok 750 ml koktajlu.

Wartość energetyczna od 1200-1500 kcal

 

Pić między posiłkami :) Polecane szczególnie dla tych co mają niską wagę ciała szczególnie spowodowane stresem, nerwicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×