Skocz do zawartości
Nerwica.com

NN lęk przed mężczyznami, orientacja


lukas1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po wizycie u psychiatry seksuologa, który stwierdził u mnie nerwice natręctw związaną z orientacją i seksualnością, przepisała mi lek fevarin, obecnie biorę 2 tabletki (100mg łącznie), generalnie przykre obrazy znikają, natomiast pojawił się lęk przy mężczyznach, czuje sie dziwnie jakby podniecony nie umiem nazwać co to jest, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj lukas1994!

 

Lęk w towarzystwie mężczyzn i różne inne reakcje są prawdopodobnie objawem nerwicy natręctw na tle własnej seksualności. Prawdopodobnie trzeba jeszcze poczekać na efekty farmakoterapii. Od jak dawna bierzesz leki, które przepisał Ci lekarz? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas1994, 2 tygodnie to bardzo krótki okres, dlatego być może nie widać jeszcze efektów leczenia, a na pewno nie takich efektów, na jakich Ci zależy. Musisz być cierpliwy. Jeśli jednak stan będzie nadal się utrzymywał, a leki nie będą tego wyhamowywały, wówczas należałoby porozmawiać z lekarzem o ewentualnej modyfikacji dawki albo zmianie leku. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nerwicy natręctw takie rzeczy są możliwe. Nerwica oszukuje, podsuwa fałszywe uczucia albo zlepki prawdziwych, podając je za coś innego niż są albo wyolbrzymia jakieś odczucia, nawet przypadkowe i bez większego znaczenia. Do tego lęk nie pozwala się temu przyjrzeć na spokojnie, rozebrać tej fikcji.

Kiedyś miałam natręctwo że jestem uzależniona od alkoholu i wydawało mi się, że knajpy mnie wołają, mam wielką ochotę się napić i jest to silniejsze ode mnie. Tylko że do żadnej nie poszłam, a ten lęk mi przeszedł. I nie jestem uzależniona, tylko wtedy się nasłuchałam opowieści alkoholików, z którymi siedziałam na oddziale ogólnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co można zrobić, żeby ten lęk zmniejszyć, jakieś ćwiczenia? Powiem, że często przy tym uczuciu towarzyszy strach paraliżujący całe ciało

 

-- 01 mar 2015, 01:24 --

 

Witam,piszę po tak długim czasie,ponieważ znalazłem się w szpitalu psychiatrycznym po próbie samobójczej.W szpitalu stwierdzili,że moje problemy są na podłożu lękowym(kiedyś chłopacy mi bardzo dokuczali,naśmiewali,szykanowali,dręczyli).Podświadomie bałem się,że mogę stracić moją dziewczynę(miesiąc wcześniej zmarła mi mama,która była mi bardzo bliska) przez te myśli/lęki/urojenia,dlatego nałykałem się tabletek nie wiedziałem już co się ze mną dzieję,myśli były bardzo silne plus to uczucie lęku w jądrach i penisie.Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, proszę pytać może jakoś pomogę.Lekarz zapisał mi lek rexetin, jedna rano druga po południu, doraźnie hydroxyzyne a na spanie cloranxen 5mg,wcześniej odstawiłem lek onirex,bo nadużywałem dawkowanie,nagłe odstawienie po 6 miesiącach stosowania też nasiliło rozdrażnienie i inne złe emocje.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×