Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresanum, czyli tryptofan, inozytol i inne pierdoły


Gość slow_down

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem czegoś z tryptofanem i w aptece dostałem Depresanum. Ma jeszcze jakieś inne dodatkowe składniki. Pamiętam, że kiedyś przed leczeniem psychiatrycznym, a w trakcie psychoterapii, żywiłem się tryptofanem w dawkach 400-600mg i dzięki temu jakość snu nieźle się poprawiła.

Wiem, że dla nas łykających psychotropy to są cukierki, ale poza stabilizatorami nie mam ochoty łykać już żadnych psychotropów, a tym bardziej SSRI, które tłumią emocje.

 

Myślę np o:

5HTP + inozytol + duże dawki omega 3

 

Będę to brał przez dwa miesiące i zobaczymy, czy dawkę 75mg wenli uda się odłożyć lub zmniejszyć chociaż do 37,5 i spać w miarę normalnie i czuć się przynajmniej przyzwoicie.

No ale to marzenia ściętej głowy... Nadzieję mieć można. Może przynajmniej przez ten czas pożyję sobie nadzieją, że same stabilizatory wystarczą. Zobaczymy...

W końcu marzyć każdy może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę np o:

5HTP + inozytol + duże dawki omega 3

 

Sen może być faktycznie lepszy ,szcególnie na początku i to tylko dzięki 5HTP (dawka co najmniej 100mg ) . Na jakieś inne, wyższe działanie nie liczyłbym , zresztą Ty nie z pierwszej łapanki w tym temacie jesteś i lepiej wiesz o tym o demnie . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie stosują nawet po 300-400 5-htp w podzielonych dawkach.

Co z supli by można jeszcze dołączyć? Inozytol? Ktoś miał z tym styczność? Myślę też o Rhodiolinie. Swoją drogą - ostatnio byłem w wielkim szoku, gdy dwie tabletki żeń-szenia lekko mnie z rana pobudziły... Znalazłem ofertę 120 tabletek, dobrej firmy, za 19zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty , zakupiłem w Myprotein 250 mg Izotynolu najwyższej jakości ,i chyba tylko w spermę idzie , która i tak mi juz nie jest potrzebna ;) .

Co Ty w naturopate sie bawisz ?

Radiolin możesz , ale ze wszystkiego co brałem najlepszy efekt dawało Deprim forte. Ale to się nie opłaca finansowo , zwłaszcza ,że SSRI są lepsze i tańsze ( tyle ,że nie z łąki )

https://www.google.pl/search?q=deprim+forte&espv=2&biw=1242&bih=606&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=muLDVLCWGoHe7Aa554HoAg&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgdii=_&imgrc=UGnRaeQ8LmFKXM%253A%3BLsQkz7b3mxUm6M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.aptekaslonik.pl%252Fimages%252Fprod%252F1090%252Fdeprim-forte-kapsulki-20kaps.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.aptekaslonik.pl%252Fprod_info.php%253Fproducts_id%253D1090%3B700%3B700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można je łączyć.

Leon? Kiedyś przepisał mi 800mg chyba ale nawet nie wykupiłem, takie śmieszne dawki nie działają. Dopiero od 2,4g czuć działanie.

Po piracetamie jestem poddenerwowany. Bardzo rzadki skutek uboczny. I nie wiem co ja z tym zapasem piracetamu zrobię :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spore doświadczenie z tym preparatem Depresanum wyjadłem kilkanaście opakować.Ale to dlatego że byłem na tyle głupi że myślałem że mi to coś po może w Chad.No może nie głupi ale tonący brzytwy się chwyta.Brałem depresanum jako dodatek do ponad 6 gramów inozytolu bo w depresanum jest go jak pamiętam 250mg.Pytanie na co chcesz go brać? Jeśli masz za dużo pieniędzy to możesz brać zaszkodzić nie zaszkodzą.Depresanum brałem i ze stabilizatorami nastroju,bez i z samymi SSRI.Jedyne co po nich odczułem to lekko lepszy naturalny sen zasługa l-tryptofanu,leciutko mniejsze zmęczenie zasługa kwasu foliowego.Jeśli chcesz to brac na skutki uboczne leków albo na Chad to lepiej się porządnie napij % za zdrowie innych nieuleczalnie chorych. :D Szczerze to biorąc duże dawki inozytolu samego z 5ht z dziurawcem z żeń szeniem itp.To po jednej tabletce lamo jeśli chodzi o chad poczułem efekt jakiś niż po 2 miesiącach ładowania w siebie w.w preparatów.Skala mocy i efektu w Chad 1:100 na rzecz stabilizatoró nastroju.Nie warto szkoda kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mm_, to samo co depresanum plus olej rybny w znikomej dawce. Możesz brać duże ilości kwasów omega 3 (polecam Olimp), a jeśli suplementy na sen to 5-HTP, do kupienia na allegro.

 

-- 26 sty 2015, 13:20 --

 

400mg tryptofanu wspomaga mi sen ewidentnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skład Depresanum: Zawartość w 2 tabletkach:

 

Inozytol 200 mg

L-tryptofan 200 mg

Ekstrakt z kwiatu szafranu 30 mg

Witamina B6 0,42

Kwas foliowy 200μm

 

Skład depresanum różni się od revitasens m.in. tym że jest tu szafran i inozytol. Inozytol jest także w leku tonisol i właśnie inozytol podejrzewam o powodowanie nagłego płaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem kiedyś (zanim leczyłem się psychiatrycznie) tonisol. Wyczytałem w necie, że poprawia nastrój i sen. Byłem wtedy na etapie gdy jeszcze nigdy w gębie nie miałem nawet hydroksyzyny. Tonisol w dużych dawkach po 2 tygodniach poprawił mi sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem swego czasu suplement diety dla kulturystów Aminal nitro-masa różnorakich aminokwasów ,białko,witaminy,minerały-cena 120zł-żadnego efektu chocby nawet wspomagającego działanie przeciwdepresyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×