Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cukier & słodycze ( moja walka z uzależnieniem i odstawką )


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.04.2019 o 17:00, nvm napisał:

Dzisiaj 22. dzień bez cukru! :D 

Wygląda na to, że najtrudniejszy jest 4. tydzień! :D 

Super 🙂

Ja np. coli już nie piję a nawet nie chcę, ponieważ zaczęła mi się źle kojarzyć, a energetyki teraz piję bezcukrowe, teraz mam tydzień wolnego więc mam wielką nadzieję że i to odstawię i mój stan zdrowia się ustabilizuje. Gdyby nie to że mam silne bóle głowy to nie sięgałbym po kofeinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Reghum napisał:

Super 🙂

Ja np. coli już nie piję a nawet nie chcę, ponieważ zaczęła mi się źle kojarzyć, a energetyki teraz piję bezcukrowe, teraz mam tydzień wolnego więc mam wielką nadzieję że i to odstawię i mój stan zdrowia się ustabilizuje.

:D 👍

24. dzień bez cukru! :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem uzależniony od słodyczy, rano zawsze musi być nutella, w pracy kanapki z dżemem i potem w domu słodycze. Czy ktoś zna jakiś fajny ośrodek, który może mi pomóc?

Edytowane przez Heledore
usunięto link reklamowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2019 o 00:20, kokuz napisał:

Czy ktoś zna jakiś fajny ośrodek, który może mi pomóc?

Istnieją ośrodki od uzależnień, ale konkretny ośrodek zależy od miejsca w którym mieszkasz.

 

53. dzień bez cukru! 🙂 

Śniło mi się dzisiaj, że zjadłem drożdżówkę, ale na szczęście to był tylko sen :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JERZY62 napisał:

Po co takie wyrzeczenie?

1) Lubię realizować swoje ideały. Wtedy mam dobre poczucie własnej wartości w tej sprawie. W przeciwnym razie mam poczucie winy, że się zeszmacam. W imię czego miałbym odpuszczać swoje ideały? W imię słabości? Moim zdaniem nie warto. 

2) Wygląda na to, że cukier nie jest dobry dla moich dziąseł.

3) Cukier postrzegam jako narkotyk.

4) Cukier nie jest do niczego potrzebny.

5) 

 

Edytowane przez nvm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bohater filmiku nie tylko odstawił cukier - całkowicie zmodyfikował swoją dietę. Jeśli dobrze pamiętam, odstawił też produkty z mąki, jadł tylko chude mięso, warzywa i owoce. Trudno więc przewidzieć, które zmiany w organizmie zawdzięcza rezygnacji z cukru.

Edytowane przez anemon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, exodus! napisał:

cukier jest niezbędny do życia, niedobór prowadzi do zgonu!

 

Ale ja nie mówię o glukozie, tylko o cukrze w innym znaczeniu - w takim w jakim na opakowaniach produktów umieszcza się w składzie napis "cukier". Czyli przede wszystkim cukier buraczany, trzcinowy i kokosowy 🙂 Wiesz, taki biały lub brązowy proszek :P 

 

6 godzin temu, anemon napisał:

Gratuluję, nvm'ciu. 

Dziękuję 🙂 Dzisiaj już 56. dzień czyli 8 tygodni.

6 godzin temu, anemon napisał:

Odstawieniu cukru towarzyszyły jakieś nieprzyjemne objawy?

Raczej nie.

 

7 godzin temu, anemon napisał:

Bohater filmiku nie tylko odstawił cukier - całkowicie zmodyfikował swoją dietę. Jeśli dobrze pamiętam, odstawił też produkty z mąki, jadł tylko chude mięso, warzywa i owoce. Trudno więc przewidzieć, które zmiany w organizmie zawdzięcza rezygnacji z cukru.

Ok, ale bardziej mi chodzi o to podsumowanie w dalszej części filmiku, w jaki sposób cukier wpływa na nasz organizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, exodus! napisał:

to nie pisz, że cukier jest do niczego niepotrzebny, bo my "działamy" na cukrze,

Przecież wyjaśniłem o co chodzi.

 

Cukier - w takim rozumieniu słowa cukier o jakim mówię (czyli to co na etykietach produktów w składzie określane jest słowem "cukier") - nie jest nam do niczego potrzebny,

 

Edytowane przez nvm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2019 o 18:12, exodus! napisał:

ależ jest, no ale każdy ma po swojemu...!

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

"Na etykiecie produktu spożywczego znajduje się tabela wartości odżywczych, a w niej zazwyczaj zapis „węglowodany, w tym: cukry”. Określenie „cukry” obejmuje cukry proste (jednocukry) pochodzące z owoców i zbóż (np. glukoza) oraz dwucukry (np. cukier zwykły czy cukier trzcinowy; ich nazwa chemiczna to sacharoza). Konsumenci, a nawet dziennikarze piszący o odżywianiu, często mylą jednak te pojęcia. Stosowanie słowa „cukier” na oznaczenie „cukrów” zawartych w produktach to nieścisłość merytoryczna, ponieważ te pojęcia nie są tożsame. W produkcie – w obrębie „cukrów” – może natomiast występować „cukier” (sacharoza)."

 

 

Edytowane przez exodus!
usunięcie linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2019 o 22:06, exodus! napisał:

ciągle piszesz o tym samym

Piszę o rozróżnieniu między cukrem jako produkt przemysłowy (tzw. cukier spożywczy) (podobnie jak mąka) a cukrem jako związkiem chemicznym (podobnie jak białko czy tłuszcz).

Skłaniasz mnie do tego i coraz bardziej odnoszę wrażenie, iż robisz to celowo. Dla mnie wygląda to tak, jakbyś celowo udawał, że nie rozumiesz, aby wywołać u mnie poczucie bezsilności, przez to irytację i tym samym mnie podstępnie sprowokować do konfliktu, żeby móc mnie później np. zbanować.  Cóż, każdy ma jakieś hobby. 

Nie ciągle - robię sobie przerwy. Po prostu wykazuję pewną cierpliwość i konsekwencję i zakładanie dobrej woli rozmówcy (nawet jeśli mam co do tego poważne wątpliwości).

 

W dniu 29.05.2019 o 22:06, exodus! napisał:

w sumie spam produktu na forum jest zakazany

Żadnego spamu produktu tutaj nie ma i sądzę, że doskonale o tym wiesz a tylko udajesz, że go tutaj dostrzegasz.

 

W dniu 29.05.2019 o 22:06, exodus! napisał:

to produkty które ta firma oferuje posiada cukier

Tak - przynajmniej niektóre (choć nie wszystkie) produkty, które oferuje ta firma, posiadają dodatek cukru.

 

W dniu 29.05.2019 o 22:06, exodus! napisał:

rozumiem, że polecasz tą firmę

Nie o to chodzi - wyguglałem po prostu kwestię rozróżnienia cukru i cukrów i wyskoczyła mi ta strona. Która wyjaśnia różnicę między cukrem a cukrami na etykiecie.

A czy polecam tę firmę? To zależy. To jest bardzo ogólne sformułowanie, więc musiałbyś doprecyzować o co konkretnie pytasz.

 

W dniu 29.05.2019 o 22:06, exodus! napisał:

i się tym odżywiasz?

Aktualnie nie.

 

W dniu 29.05.2019 o 22:06, exodus! napisał:

pierwsze z brzegu, płatki śniadaniowe FIT z sante!

Mhm. 

 

W dniu 29.05.2019 o 22:06, exodus! napisał:

to jak to wreszcie z tym jest? 5,5g to nie cukier rozumiem, bo to śladowe ilości? :mrgreen:

Nie, zupełnie nie o ilość tu chodzi. Wyjaśniałem to wielokrotnie. 

 

W dniu 29.05.2019 o 22:06, exodus! napisał:

mniejsza wszyscy wiedzą o co chodzi

No właśnie może jednak niekoniecznie wszyscy...

 

W dniu 29.05.2019 o 22:06, exodus! napisał:

ale warto wiedzieć o czym się pisze!

Dokładnie! Otóż to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zmniejszenie łaknienia bardzo dobrze robią śliwki suszone. 5-7 sztuk zalać wrzątkiem wieczorem i zostawić na noc. Rano zjeść i popić powstałym kompotem codziennie. Można stosować do końca życia. Pięknie likwidują głód, czyszczą jelita i nie ciągnie tak do słodyczy, no i waga leci w dół.Polecam. śliwki kupuję przez internet najtaniej wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy mojej obecnej kombinacji psychotropów ciągnie do słodyczy, bo te psychotropy mnie dość mocno zmulają, a cukier mnie pobudza. Sam nie wiem, na ile temu ulegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@exodus!, widzę, że za wszelką cenę chcesz zakpić z @nvm'a. Pozwolę sobie wyjaśnić, w etykietach produktów są wyszczególnione węglowodany, w tym cukry, ale nie ma podziału na cukry proste i złożone, w związku z czym kupujący nie wie, czy ma do czynienia z glukozą, fruktozą czy sacharozą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłam dziś słodycze po raz kolejny, poprzednio udało mi się wytrzymać ponad dwa miesiące. Niestety, pogorszenie samopoczucia znów poszło w parze z kompulsywnym jedzeniem łakoci, to z kolei spowodowało jeszcze większy spadek formy... i mamy błędne koło, z którego chciałabym się wreszcie wyplątać. Jeśli wytrzymam, za kilka dni odczuję pierwsze pozytywne efekty.

 

Trzymam kciuki za resztę słodyczoholików! 🌻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lilith napisał:

I jak u Ciebie?

 

Różnie. Samopoczucie mocno skacze, więc pojawiają się też kompulsy. Niemniej, odkąd kilka dni temu zaspałam do pracy po zjedzeniu przed snem pudełka ptasiego mleczka (cukier w takiej ilości nie pobudza), udało mi się ograniczyć spożycie. Zobaczymy, jak będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słodycze to ja jestem tolerancyjna, często na Oddziale Dziennym ktoś przynosił słodycze, bo miał urodziny, imieniny albo był wypisywany z Oddziału, taki sympatyczny zwyczaj, także i w moim domu często były jakieś słodkości, więc ja to uznaje za normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, liptint napisał:

od 15 dni nie jem słodyczy - przegryzę jabłko i jest dobrze.

Ja bym z jednym dniem miał problem, ostatnio kiedy mi się udało to wtedy gdy musiałem 1 dzień przed kolonoskopią nic nie jeść. Słodycze to jedna radość mojego życia, tak czasem myślę choć cukier w krwi mam wysoki i pewnie parę lat mniej przez te słodycze będę żył ,ale co to za życie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×