Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co dokładnie to oznacza ...


bitemogle12

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli w ulotce danego leku pisze

 

niesteroidowe leki przeciwzapalne (ibuprofen, diklofenak, kwas acetylosalicylowy, dipirydamol, tyklopidyna) – mogą powodować krwawienie

 

to nie można przyjmować tych leków w nawiasie, czy wszystkich "niesteroidowe leki przeciwzapalne" a te w nawiasie to tylko przykłady ? Bo nie za bardzo rozumiem

 

 

Dostałem ropne zapalenie gardła, i nie mam czym się leczyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas kuracji SSRI nie powinno się przyjmować wszystkich "niesteroidowych leków przeciwzapalnych", a te w nawiasie to tylko przykłady. Do grupy NLPZów należy dużo więcej. Oczywiście nie ma co popadać w paranoję i można jakiś środek łyknąć. Jednak... skąd to się bierze? Serotonina, gdy jest uwalniana z płytek krwi odgrywa ważną rolę w procesie hemostazy, ponieważ SSRI(i inne leki- jak TLPD) wpływają na wychwyt zwrotny serotoniny mogą zmieniać czynność płytek krwi i wywoływać krwawienia. Teraz- jeżeli do tego bierzemy leki "wrzodotwórcze"(jak NLPZy) albo zaburzające hemostazę krwi- leki przeciwzakrzepowe, antyagregacyjne, przeciwpłytkowe, inhibitory trombiny, środki rozpuszczające skrzeplinę lub środki mogące powodować małopłotkowość- ryzyko krwawień(w szczególności z przewodu pokarmowego) wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. SSRI mogą zwiększać ryzyko krwawień, ale jest to dość niskie prawdopodobieństwo, wynosi około 3,2 (1 osoba na 8000), jeśli jednak połączymy SSRI z NLPZ to ryzyko rośnie do około 8, a jeśli połączymy SSRI z NLPZ i aspiryną do do koło 16 (to już dość duże ryzyko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze kilka pytań

 

Istnieją jakieś tabletki przeciw zapalnie nie należące do NLPZ, chodzi mi o tabletki na gardło i jeżeli wystąpi to krwawienie z przewodu pokarmowego .. To jest to coś groźnego czy coś co z czasem minie ?

 

Dodam jeszcze że aktualnie biorę

http://pl.wikipedia.org/wiki/Benzydamina

po ok. 20 tabelek dziennie (tantum verde) oraz apap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieją jakieś tabletki przeciw zapalnie nie należące do NLPZ, chodzi mi o tabletki na gardło

Możesz spróbować Neo-Angin albo Septolete, ewentualnie cos ziołowego w stylu- gardlox, herbitussin, preparaty z szałwią. Możesz też sobie kupić dentosept A- on raczej nie jest na gardłowe sprawy i jest do smarowania, ale zawiera konkretną dawkę benzokainy(środka znieczulającego miejscowo), więc można go rozcieńczyć wodą i przepłukać gardło.

 

-- 24 sty 2015, 14:00 --

 

Z tymi 20tabletkami benzydaminy na dobę to przesadzasz stanowczo. Benzydamina w większych dawkach ma właściwości "ćpalne" i halucynogenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×