Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy mogę mieć czad????


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad tym czy mogę mieć czad i bardzo się boję. Im dłużej siebie analizuje tym bardziej do tego dochodzę ale oczywiście pewności nie mam. Na pewno przeszłam depresję i mam fobię społeczna w jakimś stopniu. Boję się bardzo tego co ludzie o mnie myślą, nawet jak nikt do mnie nic nie powie pewnych rzeczy to jestem przekonana, że na pewno źle. Mam problem z tym, że wszędzie widzę spiski przeciwko mnie, analizuje co ludzie mówią i próbuję doszukiwać już sama nie wiem czego. Przez to nie mogę normalnie funkcjonować, bo moja psychika nie daje mi wytchnąć, ciągle myślę i myślę i z tego wszystkiego jedną sprawę mogę widzieć co chwile inaczej i to jest straszne bo nie potrafię racjonalnie podejść do sprawy. Normalnie wiem jak powinnam postąpić ale nie potrafię tego, coś wewnętrznie mi nie pozwala i zaczyna się kocioł w głowie i tak kilka dni. W końcu jak powiem co myślę strasznie się o to obwiniam bo robię to bardzo nerwowo i czuję się fatalnie, bywa też tak, że nie odpowiadam na docinki i nie wyjaśniam nic. Mam tak wśród ludzi których znam ale nie wśród rodziny. Mam też problemy z pamięcią i koncentracją.

Przejdę teraz do sedna, podejrzewam u siebie okres manii lub hipomanii. Był niedawno czas kiedy to chodziłam z "głową w chmurach" wciąż się śmiałam, nie miałam oporów większych przed nikim, opowiadałam kawały wokół, na pewno byłam bezkrytyczna wobec siebie i wszelkie uwagi sugerujące, że coś robie nie tak wlatywały jednym uchem a wylatywały drugim, uważałam , że nie muszę sprzątać w domu, prać, gotować bo miałam ważniejsze rzeczy na głowie i teraz na to nie mam czasu. Zaczęłam się inaczej ubierać, bardziej odważnie, bardziej dbałam o fryzurę paznokcie i makijaż. Miałam też chwile, że byłam drażliwa i mówiłam co myślałam. W pewnym momencie przesadziłam i wtedy się zaczęło, 2 dni nerwów kiedy to jeszcze się broniłam a później depresja, lęki co o mnie pomyślą i co jeszcze usłyszę na swój temat. Na początku zupełnie tego nie rozumiałam dlaczego tak się dzieje. Teraz natomiast widzę pewne rzeczy inaczej i sprawiłam takie wrażenie aby tak myślano. Zniszczyłam sobie życie i wszystko legło w gruzach a ja dziwie się teraz jak do tego doszło. Wiem, że nikt mi nie postawi diagnozy ale chociaż coś odpowie....mam nadzieję, że napisałam zrozumiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

black123, masz rację, że nikt nie jest w stanie przez Internet postawić diagnozy. Najlepiej, gdybyś o swoich problemach opowiedziała specjaliście. Owszem, okresy depresji i manii/hipomanii wchodzą w obraz klinicznych ChAD (choroby afektywnej dwubiegunowej), ale nie wiadomo, czy Twoje objawy są na tyle mocno wyrażone, by móc postawić taką diagnozę. Możliwe, że jest to zwyczajna huśtawka nastroju związana z lepszymi i gorszymi momentami w Twoim życiu... Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspert_abcZdrowie dziękuję za odpowiedz, poprostu się nad tym zastanawiałam. Nie twierdzę, że tak jest i lepiej aby nie było. Na pewno nie rozumiem siebie i szukam odpowiedzi. Nie mam odwagi aby spytać się specjalisty ale wiem, że sama sobie niszczę nieświadomie życie. Pozdrawiam.

 

Dark Passenger naprawdę mnie rozbawiłeś i dzięki za poprawę humoru :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób leczonych z powodu depresji okazuje się czadowcami.

Warto udać się do dobrego - podkreślam dobrego lekarza, a ten na podstawie wywiadu się wypowie. Warto uczęszczać regularnie, wtedy specjalista dostrzeże zmiany.

Objawy które podałaś jak najbardziej można dopasować do hipomanii, lecz ważne - czy było wyraźnie mniejsze zapotrzebowanie na sen w tym czasie? Zwiększone libido? Inne objawy hipomanii - szukaj na forum: objawy manii, hipomanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×