Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nazywam się...


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Tu na Forum mamy proste,normalne imiona.Maciek,Karol,Agnieszka,Justyna.Ale weszła też ustawa,że można nadawać imiona też nie polskie.Choćby John,Peter,czy też Alice.Czy to ma sens ? Czy musimy leczyć nasze krajowe kompleksy wobec Zachodu nazywając dzieci inaczej.Dlaczego Włosi nadają imiona dzieciom Włoskie ? A my ciągle coś zmieniać.I czy tylko skończy się na John,czy Paul ? A jak ktoś zechce nazwać córkę Xena ? lub syna Mictlantecuhtli to co wtedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, John,Peter czy Alice brzmi jeszcze całkiem "normalnie", mimo że zaczerpnięte z Zachodu. Słyszałam o pomysłach na imię dla dziecka, np. Poziomka, Truskawka (przecież jest imię Jagoda, to dlaczego by nie nazwać Truskawka? :D), Piołun czy Opieniek. To dopiero brzmi "egzotycznie" i jakże "ogrodowo" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, mój synek ma na imię Pascal, od dawna uwielbiałam to imię, fajnie się złożyło, ze pasuje do naszego nazwiska, które ma korzenie francuskie... :D i nie leczę w ten sposób żadnych moich kompleksów :D , dlaczego ktoś ma mi mówić jak maja mieć na imię moje dzieci...po przyjeździe do Polski nie raz miałam dziwne sytuacje, gdzie ktoś w lekceważący sposób odniósł się do do tego jak na imię ma mój synek, gdzie za granica nigdy nie dano mi tego odczuć, moja córcia ma na imię Hanusia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, John,Peter czy Alice brzmi jeszcze całkiem "normalnie", mimo że zaczerpnięte z Zachodu. Słyszałam o pomysłach na imię dla dziecka, np. Poziomka, Truskawka (przecież jest imię Jagoda, to dlaczego by nie nazwać Truskawka? :D), Piołun czy Opieniek. To dopiero brzmi "egzotycznie" i jakże "ogrodowo" :D

Moment,uruchamiam wyobraźnię.Piołun Kucewicz,Opieniek Kowalczyk :lol: dobre ;)

 

-- 19 sty 2015, 14:17 --

 

detektywmonk, mój synek ma na imię Pascal, od dawna uwielbiałam to imię, fajnie się złożyło, ze pasuje do naszego nazwiska, które ma korzenie francuskie... :D i nie leczę w ten sposób żadnych moich kompleksów :D , dlaczego ktoś ma mi mówić jak maja mieć na imię moje dzieci...po przyjeździe do Polski nie raz miałam dziwne sytuacje, gdzie ktoś w lekceważący sposób odniósł się do do tego jak na imię ma mój synek, gdzie za granica nigdy nie dano mi tego odczuć, moja córcia ma na imię Hanusia...

Pascal to bardzo ładne imię.Nie jest to ironia z mojej strony ;)

 

-- 19 sty 2015, 14:18 --

 

Dzieci mojej znajomej nazywają się Nikonezja i Fineasz i nikt nie robi z tego problemu(dodam,że mieszkamy na wsi)

Tego pierwszego nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznam,że gdybym usłyszała imię Truskawka czy Opieniek to bym się mocno zdziwiła :D

 

-- 19 sty 2015, 13:30 --

 

Tak mi się jeszcze przypomniało,że koleżanka mojej mamy była fanką serialu i nazwała córkę Izaura,cieszę się,że mam na imię Natalia,chociaż nie lubię swojego imienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos mi powiedział ze teraz sie daje dzieciom na imie jak psom, sorry,ale pascal to jednak sa bym tak nazwała i tyle, tez nie lubie udziwniania, rodzice kombinuja bo wydaje im sie ze sa tacy fajni i takie orginalne imie dali dziecku a tak naprawde to jest zenua, moi znajomi daja dzieciom na szczescie normalne imiona wsród dzieci znjomych jest Zosia, Krzys, Artur, pare Patryków, Dawid , Weronika , ale nie ma tych pierdół, jedna taka wyznalazła imie Anika czy jakos tak i dzieci juz sie smieja w piaskownicy, szkoda dzieci co za głupote rodziców maja przerabane później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem mieć na imię Gustaw ale w urzędzie powiedzieli że to nie jest polskie imię( oczywiście to bzdura ale wówczas w urzędach pracowali ludzie po podstawówce często) i w końcu zostałem Karolem a Gustaw mam na drugie. Do mojego arcyniepolskiego nazwiska typowo polskie imię raczej nie pasuje i jakbym miał dziecko czego nie planuję to jakieś international imię bym mu dał żeby w razie emigracji inni nie łamali języka :mrgreen:

 

A co do mody na imiona to za 20 lat może okazać się że Pascal stanie się modny i nikogo nie będzie dziwić przecież imię Nikola, Oliwia czy Lena w latach 80 tych budziłyby sensacje a dziś są uznawane za najnormalniejsze w świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jaki sprzeciw w rodzinie wzbudzało imię Madox które moja ciotka dała synowi, mówili że dzieci się będą w szkole czepiać. No ale ciotka w Anglii mieszka i tam chyba to nie jest jakieś wymyślne imię, zresztą na mój gust to jest całkiem fajne.

Truskawka to raczej przesada chociaż mi osobiście nie przeszkadza by takie imiona istniały, ale jak by mi sie laska przedstawiła jako truskawka to pomyślał bym ze jaja sobie ze mnie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak się urodziłam a było to w1992r w mojej miejscowości była jeszcze tylko jedna Natalia i to dużo starsza ode mnie i tak aż do roku 2000 wtedy nastąpiła jakaś wielka moda na to imię,nie wiem dlaczego

 

-- 20 sty 2015, 10:45 --

 

W sumie imiona mojego rodzeństwa też nie były popularne w mojej miejscowości a nie są jakieś udziwnione:Kamil,Emilia,Ewelina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że moi rodzice nie mieli fazy na bycie oryginalnym :D Z takich dziwnych imion to u mnie w rodzinie jest Maura i była Waleska, ale to raczej nie zachodnie :P

edit: Waleska to polskie imię chyba (legendarna założycielka miasta Kłodzko, znaczy tyle co "złotowłosa")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×