Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dylemat


brid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znowu wróciłem na to forum.

Mam 29 lat, fobie społeczną, wykształcenie pedagogiczne z którego nie umiem skorzystać.

 

Staje znowu przed dylematem:

 

1. Wziąć seronil, który dostałem do lekarza, boję się skutków ubocznych, otępienia itp. Mam w planach spróbować zrobić zawodowe prawo jazdy, na początek kategoria C. Myślę, że podczas brania tego leku, biedzie mi się ciężko uczyło, a co dopiero jeździło, chyba uwaga i koncentracja jest wtedy zaburzona.

 

 

2. Spróbować się zawziąć i na siłę, zapisać się na to prawko bez leków, choć lęk czy to ogarnę, jest ogromny. Wydaje mi się to jedyne miejsce gdzie bez leków, bez ludzi czułbym się w miarę dobrze. Tylko, że myślę o tym od roku i jak widać postępów brak. Ponad rok siedzenia w domu, bezczynnie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brid,

Masz rację,że antydepresant może zaburzyć koncentrację i uwagę,może być Ci ciężko zdawać wtedy na prawo jazdy,też nie masz pewności,czy i kiedy leki te zadziałają..na twoim miejscu spróbowałbym podejść do tego bez leków,ewentualnie możesz wspomóc się niacyną(witamina PP),która ma działanie antydepresyjne i uspokajające, zima, Czasami jest tak,że te "środki" zamiast pomóc,mogą utrudnić osiągnięcie zamierzonego celu,więc to nie prawda,że nie ma wyjścia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brid, jeśli lek zacznie już prawidłowo działać, to powinieneś mieć nawet lepszą koncentrację niż bez niego. Przynajmniej na mnie tak działa ten, który biorę. Pozażywaj go przez kilka tygodni i zobaczysz, jak będzie. A ogólnie jakie masz doświadczenia z antydepresantami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my_name,

brałem przez rok anafranil i spamilan. to było 2 lata temu. jakieś pół roku temu chciałem wrócić na własną rękę bo mam trochę tego w domu, ale skutki uboczne nie pozwoliły mi przetrzymać tego pierwszego okresu. Wspominam bardzo źle ten czas, dlatego teraz tak boję się tych początkowych skutków ubocznych. Właśnie przed chwilą wziąłem pierwszą tabletkę, coś czuję, że przede mną ciężkie 3, 4 tygodnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brid,

Prowadzenie pojazdu na nowym leku to może być ryzyko, sam zresztą wiesz.

Ale biorąc leki masz szansę czuć się o wiele lepiej, a więc i kierować lepiej, sprawniej :)

 

Mnie seronil nie usypia, Ciebie też nie musi.

Paroksetyna bardzo mnie muliła, ale nie w momencie, gdy byłam za kierownicą. Organizm mobilizował się w sytuacjach wysiłku, napięcia itp.

 

Co mówi lekarz?

 

Powodzenia z seronilem i z kursem też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat tak się złożyło, że faktycznie zachorowałem :)

 

biorę 3 dzień i muszę przyznać, że już nie śpię tyle co kiedyś, przykrych skutków ubocznych nie ma.

 

mam nowego lekarza, zdecydowałem się zmienić, jestem dopiero po pierwszej wizycie. Dał mi seronil, wysłał do psychologa i powiedział, żebym robił prawko ;P

 

ale ten czas leci, 29 lat jak jeden dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak zawsze wydawało mi się że koncentracja lepsza jest bez, ale oczywiście zobaczę jak się będę czuł i spróbuje podejść do tego zagadnienia.

 

Nie sądzicie, że praca kierowcy - tira, to taka ucieczka przed światem i problemami? Zamiast się z nimi uporać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×