Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co z górnictwem?


Po prostu maciek

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1353285,W-Sejmie-nocna-debata-o-gornictwie-Na-Slasku-protesty-

Zachód Tuskowi kazał no i Tusk realizuje.

Wiele nas kosztuje stanowisko "Króla Europy" dla Donalda. Prócz obniżenia zasiłków dla Polaków w Anglii teraz Zachód kazał zabrać się za dalszą likwidację kopalń.

Mówią, że Polski węgiel jest nierentowny. No i jest to prawda.

Rozbuchane pensje Zarządów Kopalń, duże koszty operacyjne. To też prawda.

Prezesów nie rozlicza się za sprzedaż węgla tylko za normę wydobycia. No jak jest złoże i jest infrastruktura wydobywcza to wydobyć węgiel każdy głupi potrafi.

I za to dawać komuś gigantyczną premię? No ale tacy są Prezesi mianowani przez PO.

Jednak mimo to wszystko Polski węgiel dobija co innego. A mianowicie wwożony do kraju tonami węgiel rosyjski tańszy relatywnie od Polskiego.

Nasz węgiel nie wytrzymuje konkurencji na rynku stąd mamy to co mamy......

No i nawet dziecko w przedszkolu wymyśliłoby recepte na uzdrowienie sytuacji w górnictwie. No ale nasz "cudowny" rząd poza likwidacją to innej opcji nie widzi.

A Gdyby może nałożyć embargo na ruski szmelcowy węgiel?

Putin nakładając embargo na polską żywność i owoce na 500 mln euro jakoś oporów nie miał.

No ale byle jaki rząd z byle jakim premierem co myśli, że na ładnej buzi Pani Ewie 2 metry przekopanej ziemii Kopacz i wsparciu obrzydliwych plugawych kłamliwych mejnstrimowych mediów znowu wygra wybory to raczej nie ma co liczyć.

Myślę, że jeśli w 2015 znów wygra PO lub do Spółki będzie rządzić z SLD + przekretasy z PSL i jeśli ludzie znów tych przekrętów poprą to zgodze się z Carlosem, że Polska zasługuje na swój los i najlepiej jakby zrobili rozbiory tego pseudo kraju w którym obywatele są tak tępi że nie potrafią rozróżnić Polaka od cawaniako-złodziejo-platformo-lewaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadam się ze wszystkim co napisałeś.

Myślę, że jeśli w 2015 znów wygra PO lub do Spółki będzie rządzić z SLD + przekretasy z PSL i jeśli ludzie znów tych przekrętów poprą to zgodze się z Carlosem, że Polska zasługuje na swój los i najlepiej jakby zrobili rozbiory tego pseudo kraju w którym obywatele są tak tępi że nie potrafią rozróżnić Polaka od cawaniako-złodziejo-platformo-lewaka.

 

Tylko jaka jest alternatywa, pojeboszołomy z pis?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprz, moim zdaniem pojeboszołomy z PiS w porownaniu do PO różnią się co najmniej 2 charakterystycznymi cechami:

Po 1 do polityki idą dla idei a nie dla złodziejstwa i łapówek jak Ci z PO

Po 2 Platofrma przez prawie 8 lat miała szanse pokazac na co ją stać, jak wyglądają cuda i 2 Irlandia wg Donalda.

Kaczor miał tylko 2 lata i to niestabilne niech teraz pokaże na co go stać i jak ma zamiar rządzić. Wydaje się że rządzić gorzej od Platfusów już sie nie da.

Po 3 powinno byc tak jak np w USA naturalna wymienność władzy bo to jest i korzystniejsze dla obywateli (demokraci/republikanie). Jedna ekipa sie nie sprawdza to powinno się ją wymienić na drugą.

Wyjątkiem są Niemcy w którzych Merkel mega dba o interes swojego kraju i obywateli za co oni przedłuzaja jej kadencje.

Najbliżej mi do partii Gowina, ale wydaje mi się, że nawet SLD rządziłoby lepiej niż platforma złodzieji. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczor miał tylko 2 lata

I zdążył założyć rekordową liczbę podsłuchów. Dzięki ale ja już wolę żyć w kraju kiepsko zarządzanym niż w państwie policyjnym.

 

-- 17 sty 2015, 14:45 --

 

Wyjątkiem są Niemcy w którzych Merkel mega dba o interes swojego kraju i obywateli za co oni przedłuzaja jej kadencje.

I taki człowiek u nas byłby idealny.

 

-- 17 sty 2015, 14:46 --

 

Najbliżej mi do partii Gowina, ale wydaje mi się, że nawet SLD rządziłoby lepiej niż platforma złodzieji.

Ja jestem zrażony do wszystkich większych partii a o mniejszych nie wiem praktycznie nic. Głosuję od dawna na PO wyłącznie dlatego żeby PIS nie doszedł do władzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na kogo głosować. Banderosława Kaczyńskiego bym posłał na Ukrainę z biletem w jedną stronę, a Kopacz z ministrami wybiera się teraz do Kijowa i najlepiej niech tam zostanie. Co to za państwo, w którym ministrem obrony narodowej jest przedstawiciel banderowskiej V kolumny, kumający się ze Związkiem Ukraińców w Polsce, którego to prezes, niejaki Petro Tyma, w publicznych mediach mówi i zarazem śmieje się Polakom w twarz, że ludobójstwa na Wołyniu nie było.

 

No ale to temat o polskim węglu, polskiemu górnictwu potrzebna jest restrukturyzacja, a nie dzikie zamykanie kopalń, dobranie się do tyłka prezesom z pensjami sięgającymi do niebios. Niedaleko mnie zamknięto kopalnię i zrównano ją wraz z całą infrastrukturą z ziemią. Nie minęło nawet 10 lat, a już podniosły się głosy, że był to strzał w stopę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w takim woj. lubelskim opłaca się wydobycie węgla, a na Śląsku już nie? Dlaczego węgiel sprowadzany z Australii jest tańszy od Polskiego?

ba. kilka polskich firm(należących do skarbu państwa) zagroziło, ze nie będzie kupować polskiego węgla, bo jest za drogi.

 

Hans, restrukturyzacja będzie się wiązała z likwidacją przywilejów i zwolnieniom, a na to związki zawodowe(plaga górnictwa) nie zgodzą się.

 

Kolejarze, stoczniowcy nigdy nie dostali 24 miesięcznych odpraw. już nie napiszę o innych zakładach które upadły. Górników traktuje się jak małe dzieci, których trzeba prowadzić za rączkę. Zresztą już raz górnicy dostali odprawy. zamiast zainwestować w siebie, to nakupili lanosów i tico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczor miał tylko 2 lata

I zdążył założyć rekordową liczbę podsłuchów. Dzięki ale ja już wolę żyć w kraju kiepsko zarządzanym niż w państwie policyjnym.

Udowodniono w prasie nie raz, że za rządów PO nawet w ciągu 2 lat założono o wiele wiecej podsłuchów niż za rządów PiS. Po 8 latach PO liczba podsłuchów jest rekordowa. Jeśli za PiS państwo było policyjne to jakie jest dzisiaj? Jak za antykomora CBA wlazła do kolesia o 6 rano.

Powtarzać hasła z TVNu o Państwie policyjnym to każdy głupi potrafi.....

Można to sobie wygoooglować. Afera taśmowa polegała na...hm podsłuchach.

-- 17 sty 2015, 14:45 --

Wyjątkiem są Niemcy w którzych Merkel mega dba o interes swojego kraju i obywateli za co oni przedłuzaja jej kadencje.

 

I taki człowiek u nas byłby idealny.

U nas czegoś takiego nie bedzie bo w wiekszości nasze elity to agenci albo rosyjscy albo zachodni....

 

-- 17 sty 2015, 14:46 --

 

 

Ja jestem zrażony do wszystkich większych partii a o mniejszych nie wiem praktycznie nic. Głosuję od dawna na PO wyłącznie dlatego żeby PIS nie doszedł do władzy.

I to jest właśnie najgłupsza rzecz jaką można robić. Lepiej na wybory nie iść wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak.Nikt nie wątpi,że praca górnika jest ciężka.Ale tego z kilofem,bo się zastanawiam po co tyle związków zawodowych i prezesów.Ja mam zaufanie do PO i wierzę,że chcą pomóc górnikom.Ale pomóc jest trudna,bo mamy wolny rynek.A tu,jak coś nie rentowne to się zamyka.U nas zamkniętą księgarnię,do nie było zysków.Mi jest szkoda,tych górników z kilofami.Ale nie ubranych w drogie fraki prezesów.

Uważam,też że przywileje są nie potrzebne.Dość piórnikowego,deputatów.Bo ja nie chcę by były komunistyczne przywileje.

Węgiel nasz jest drogi i dla ludzi za drogi.Mniej podatków,to będzie tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego górnicy nie mogą się z tym pogodzić,że nie ma już komuny ? Dlaczego była reforma wszystkiego,tylko nie kopalń ? Macieju,wyjaśni.

Nie o to chodzi czy jest komuna czy nie. Fakt wynagrodzenia w górnictwie sa rozbuchane troche szczególnie w administracji i zarzadach. To czyni wegiel niekonkurencyjnym.

Co by jednak nie mówić jeśli nie bedziemy opierać sie na naszym weglu na naszej suwerennosci energetycznej tylko wszystko opierac albo na ruskim albo na unii to z tego kraju naprawde mało co zostanie.

Polacy natomiast stana sie narodem tułaczy za praca, nedzarzy i bezrobotnych. No bo o tym że polska gospodarka to gospodarka skolonializowana to chyba nie trzeba nikogo przekonywac.

Słuchajcie i dalej głopsujcie na sprzedajnych liberałów a w tym kraju bedzie nam jeszcze "fajniej". :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym kometarzem

 

Czas skończyć z komuną w państwowych kopalniach. Każdy, kto ma Górnika w rodzinie widzi jak bardzo ta grupa od czasów Gierka jest zdegenerowana, grupie której wydaje się, że to właśnie jej zawód jest najważniejszy.Każdy rząd, który rządził tym krajem przez ostatnie 25 lat winny jest zaniedbań w górnictwie- włącznie z górnikami i związkami zawodowymi. Ludzie pracujący za 1500 zł muszą pracować na te ich przywileje, a wyrobicie z nich biednych górników. Kto słyszał, żeby w jakieś prywatnej firmie człowiek na odchodne dostawał 24 pensji i miał 4 letni urlop ( dla górników bliskich wieku emerytalnego 25 lat pracy przepracowanych pod ziemią) płatny 75 % ostatniej pensji.

Teraz górnicy się obudzili i nie pamiętają jak 2 lata temu okupowali siedzibę Kompani Węglowej, żeby pieniądze z nadwyżki przeznaczyć dla siebie, a nie na modernizację kopalni. Dzisiaj skomlą, że węgiel drogi i wokół kopalń porobiło się wiele szemranych spółek. Sprywatyzować, to na wzór Bogdanki i Silesii, a resztę RZECZYWIŚCIE NIERENTOWNYCH kopalń zamknąć- już teraz średnia głębokość wydobycia węgla wynosi blisko 700 metrów, co stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia górników oraz poddaje pod dużą wątpliwość opłacalność tego rodzaju przedsięwzięcia biznesowego. Straty górnictwa w latach 1990 – 2000 wyniosły 18 mld zł. Sektor ten otrzymał z budżetu państwa 16,4 mld zł oraz umorzono mu zobowiązania w wysokości 15 mld zł. Każdy pracujący Polak w ciągu 12 lat darował pod przymusem za pośrednictwem skarbu państwa średnio 2400 zł na rzecz górnictwa! , lata 2010-2013 22 miliardy subsydiów dla górnictwa. W latach 2000-2010 górnictwo otrzymało 8,1 miliarda złotych dotacji budżetowej.

 

Ukraiński górnik jest wydajniejszy od polskiego a zarabia 500 Euro miesięcznie. Wiek emerytalny dla górników w krajach Europy Zachodniej oscyluje w granicach 60-63 lat, a u nas 25 lat i na emeryturę. Za 750 miliardów złotych jakie w ciągu 25 lat zostały zmarnowane na wszystkie przywileje emerytalne, moglibyśmy mieć kilkanaście elektrowni atomowych albo blisko 20-25 tys km dróg. Teraz płacz, że musimy płacić za CO2, a jednocześnie dotuje się kopalnie i rocznie wywala na przywileje 30 miliardów złotych. W ciągu 25 lat na same emerytury górników( nie liczę kosztów związanych z eksploatacją złóż, szkody górnicze, zanieczyszczenia środowiskowe,wynagrodzenia górników, koszty łapówek i nabywanego sprzętu z kilkuset % przebitki) wydano blisko 170 miliardów złotych.

 

Nawet gdyby sprzedać węgiel zalegający na hałdach po 531 zł za tonę- przykładowa cena węgla bez akcyzy i VAT ( Orzech I,II) z kopalni Brzeszcze ( 80-90 % koszty stałe), to i tak będzie on za drogi w stosunku do zagranicznego. Prawda jest taka, że przy zachowaniu obecnych kosztów wydobycia, polski węgiel nie ma żadnych szans konkurować z węglem australijskim ( kopalnie odkrywkowe, górnicy pracują do 65 roku życia, brak przywilejów), rosyjskim,ukraińskim ( górnik tam zarabia 500 euro) i polskim z prywatnych kopalni ( Bogdanka- jednostkowy koszt wydobycia tony węgla -145 zł( 45 USD),średni w Kompanii Węglowej to ponad 300 zł -85 USD a na rynkach światowych 65 USD. Problemu należy szukać w kosztach ( pracowniczych, stałych, administracja , związki zawodowe) i w obniżce VAT AKCYZA- co w tym przypadku jak widać z kosztów wydobycia węgla, nie jest największym problem jeżeli chodzi o cenę węgla.

 

Przeciętny okres pobierania emerytury przez górników. Wprawdzie średnia ich pracy wynosi 30 lat ale ponad 70 % emerytów górniczych pobiera ją przez okres od 16-31 lat i dłużej ( pomijam kwestię wdów górniczych, bo ten okres wydłużyć się może nawet do 40-45 lat). Dodajmy do tego preferencyjny przelicznik lat ( 1.5, 1.8 ) i mamy dużą część 43 ( wliczając szkoły górnicze)- 45 letnich emerytów z emeryturą 3-4 tys zł miesięcznie i więcej. Jest to niezgodne z konstytucyjną zasadą równości wszystkich obywateli wobec prawa. Najwięcej strajkują święte krowy pracujące w państwowych molochach, które pojęcie o ciężkiej i zdyscyplinowanej pracy mają takie, jak Tusk o gospodarce. Dzięki istnieniu monopoli państwowych polski podatnik jest wręcz obdzierany z pieniędzy, żeby zaspokoić żądania poszczególnych grup interesu (górnicy,mundurowi,rolnicy,energetycy,gazownicy,sędziowie,prokuratorzy,nauczyciele,pocztowcy,politycy itd. itd).

Górnicy mają schizofrenie. Najpierw głosują na socjalistów, którzy obiecują zachowanie przywilejów górniczych, a teraz psioczą, że węgiel drogi. A może już nie pamiętają jaka, to partia za czasów Blidy porobiła spółki pośredniczące węglem.

 

Jak się raka nie da wyleczyć farmakologicznie, to należy go wyciąć,żeby pacjent nie zmarł-inaczej mówiąc, sprywatyzować kopalnie, to skończą się machlojki tego typu, że kopalnia kupuje kilof dla górnika za 500 zł itp albo kilkukrotnie przepłaca za kombajn-.W interesie prywatnego właściciela nie jest przepłacać i dokładać do interesu, tak jak, to ma miejsce teraz w państwowych kopalniach. Niestety,nikomu na tym nie zależy, bo musiano by wtedy zlikwidować 13,14, deputaty itp(górnicy), a prezesi z nadania partyjnego nie mogliby kraść-najlepiej robi się to tam,gdzie coś jest państwowe i utrzymywane z pieniędzy podatników.

Państwowe firmy mogą w miarę normalnie funkcjonować w takich krajach jak Szwecja albo Niemcy, gdzie poziom korupcji i podejście do własności państwowej (podatników) jest lata świetne za tym, z czym mamy do czynienia w Polsce. Niech mi ktoś pokaże państwową firmę, w której nie ma przerostu zatrudnienia, horrendalnych zarobków związkowców i prezesów, niskiego poziomu usług itp., do których przez ostatnie 24 lata nie musiano dopłacać z pieniędzy podatników ( tylko nie pisać mi o KGHM, który praktycznie ma monopol na wydobycie miedzi)- jak mawiał klasyk ''Nie OTAKE Polskę walczyłem''. http://www.wykop.pl/ramka/2341666/gornik-z-30-letnim-stazem-tu-falszerstwo-goni-falszerstwo/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaufanie do PO i wierzę,że chcą pomóc górnikom.
Węgiel nasz jest drogi i dla ludzi za drogi.Mniej podatków,to będzie tańszy.

 

...no comments :D

A myślałem,że dla Intela nic nie sprawia radości :mrgreen::lol:

 

-- 17 sty 2015, 21:33 --

 

Górnicy i inni robotnicy zawsze byli i będą za socjalizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Kopacz się cofnęła.

Cała ustawa przepchnieta koleanem zakładająca likwidację kopalń warta jest teraz funta kłaków. Senat będzie musiał całą poprawiać.

Nawet usłużni komentatorzy w TVNie przyznali, że nie udało się Platformie nastawić społeczeństwo przeciwko górnikom.

Sondaże exit pol dla Platformy ponoć pokazały, że ludzie są za górnikami. A że Platforma swoją politykę opiera wyłącznie na sondażach to trzeba było się wycofać, ugiąć i dosypać pieniędzy. Resttukturyzacji pewnie jako takiej nie bedzie. Bedzie wydmuszka, ze niby cos jest, aby tylko przetrwać do wyborów.

Jak zwykle polityka gaszenia pozarów oparta o sondaże. Typowe dla platformy.

Ile ludzie sie beda jeszcze na to nabierac? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaufanie do PO i wierzę,że chcą pomóc górnikom.
Węgiel nasz jest drogi i dla ludzi za drogi.Mniej podatków,to będzie tańszy.

 

...no comments :D

A myślałem,że dla Intela nic nie sprawia radości :mrgreen::lol:

 

:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą już raz górnicy dostali odprawy. zamiast zainwestować w siebie, to nakupili lanosów i tico.

Tak samo było z rybakami.

 

-- 18 sty 2015, 12:07 --

 

Ja jestem zrażony do wszystkich większych partii a o mniejszych nie wiem praktycznie nic. Głosuję od dawna na PO wyłącznie dlatego żeby PIS nie doszedł do władzy.

I to jest właśnie najgłupsza rzecz jaką można robić. Lepiej na wybory nie iść wcale.

To jest tylko głupota jeśli wierzysz że pis się do czegokolwiek nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprz, wole do niczegi nie nadajacy sie PiS niz zlodziejów kretaczy i ustawiaczy sobie majatki milonowe dzialaczy platformy.

Oni sobie robia giga majatki na funduszach unijnych i przetargach a z was sie smieja ze na nich glosujecie.

Pracowalbys w gospodarce to wiedzialbys o co chodzi. Głosujcie dalej na te bande przekretów. Dajcie im jeszcze 4 lat 8 lat to z Polski nic nie zostanie.

8 lat temu mówiłem znajomym, że z rządów platformy nic dobrego nie wyniknie, że wzrośnie tylko bezrobocie, że beda tylko wyprzedawali resztke majatku poanstwowego, ze beda ustawiali se przetargi, ze korupcja siegnie zenitu.

Znajomi tylko sie ze mnie smieli i mówili ze wymyslam głupoty.

Dzisiaj wszyscy przyznali mi racje. Czesc jest w norwegii, czesc w niemczech, czesc w angli, czesc na umowach smieciowych za 1200 a czesc na bezrobociu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że Kopacz trochę chociaż powalczy z górnikami w imię dobra całego narodu, powie im jaka jest prawda, a tu nic. Węgiel najdroższy na świecie, kopalnie na skraju bankructwa, górnicy ( i cała obsługa na górze) zarabiają jak niemcy. Ponoć starsi górnicy którzy nie znajdą pracy, do emeryturki będą ciągnąć płatny urlop, a ci młodsi dostaną 26-krotność wypłaty.... Dla zwykłego polaka są 2 minusy, raz, że kraj się bardziej zadłuży, bo przecież z czego wezmą na to pieniądze, a dwa jeśli ktoś opala dom węglem to nie ma co liczyć, że będzie taniej. I tak zarabiając 1300zł kupuj w zimę praktycznie co miesiąc węgiel za 700zł

 

 

Mówiła w telewizji, że "nie ma nic straszniejszego niż stracić pracę". Każdy kiedyś straci prace, tylko nie każdemu wszyscy się będą składać na odprawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rashid, Kopacz uległa bo nie udało sie mediom naszczuć resztę społeczeństwa na górników.....

Sondaze pokazały jej jasno, że ludzie w wiekszosci sa za górnikami.

W zwiazku z tym mamy to co mamy. Zwiazki ugrały wszystko Rzad przegrał i sie cofnął i próbuje ratować resztke wizreunku.

Z racjonalnościa gospodarcza ani z restruktryzacja to nie ma nic wspolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopalnie to kolejny gwóźdź do trumny tego kraju, gdyby zabrać gigantyczne pensje prezesom i ich znajomkom, przywileje górnicze ograniczyć tylko do górników dołowych a nie biurowych, sprzątaczek i kucharek to może by się one bardziej opłacały. Czesi przejęli upadłą polska kopalnie i teraz przynosi zyski no ale chyba nie ma tam takich przywilejów.

Po prostu maciek, podobno jesteś za Gowinem a on o ile się nie mylę jest Taczerystą a ona zamknęła kilkaset kopalni. A niskie ceny ropy jeszcze bardziej dobijają górnictwo, bo przecież jeszcze niedawno mówiono że z węgla opłaciłoby się robić ropę gdy ceny za baryłkę osiągały rekordy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopalnie to kolejny gwóźdź do trumny tego kraju, gdyby zabrać gigantyczne pensje prezesom i ich znajomkom, przywileje górnicze ograniczyć tylko do górników dołowych a nie biurowych, sprzątaczek i kucharek to może by się one bardziej opłacały.

Dokładnie. Gigantyczne pensje prezesów-działaczy PO + rozbuchane przywileje górników + tysiace ton sprowadzanego ruskiego węgla.

Rozwiązać re 3 problemy i polski węgiel robi sie od razu konkurencyjny.

Czesi przejęli upadłą polska kopalnie i teraz przynosi zyski no ale chyba nie ma tam takich przywilejów.

Czesi podjeli sie restrukturyzacji. Zlikwidowali ww 3 sprawy. Ograniczyli rozbuchane deputaty i przyniosło to efekty.

Po prostu maciek, podobno jesteś za Gowinem a on o ile się nie mylę jest Taczerystą a ona zamknęła kilkaset kopalni. A niskie ceny ropy jeszcze bardziej dobijają górnictwo, bo przecież jeszcze niedawno mówiono że z węgla opłaciłoby się robić ropę gdy ceny za baryłkę osiągały rekordy.

Gowin, jak przed chwila słyszałem w Kawie na ławę nie jest za radykalnym rozwiazaniem ala Taczer. Jest raczej za restrukturyzacją, ograniczeniem przywilejów górniczych i ewentualną prywatyzacją przez koncerny energetyczne. Te rozwiazania są do przyjecia. :twisted:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×